Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Wyszukiwarka

Domyślnie Wyszukiwarka

Chciałbym zrobić na stronie wyszukiwarkę

Załóżmy że mam bazie 500 mln filmów

Chciałbym aby fraza "roberts" zwróciła wynik wszystkich filmów z Julia Roberts jak również filmy w opisach których jest słowo roberts.
    Wyszukiwanie ma trwać maksymalnie 0,1 sek.

Pomyślałem, że zamiast przeszukiwać 500 mln rekordów przy każdym szukaniu, lepiej stworzyć 'bazę fraz', gdzie każdemu słowu będzie odpowiadał jeden lub więcej identyfikatorów filmu, w którego opisie jest słowo roberts, wtedy zamiast przeszukiwać 500mln rekordów przy pomocy zapytania zawierającego LIKE, wystarczy że znajdę dokładne przyrównania wszystkich wpisanych słów WHERE słowo = 'roberts', szacuje, że rekordów fraz nie będzie więcej niż 1 mln.

Jak mniemam, na podobnej zasadzie działa google. Czy jest coś w OpenSource robiącego to co staram się opisać?
    Ostatnio edytowane przez lame : 07-22-2010 - 21:33
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

Generalnie zależało by mi właśnie na takich wynikach jak w przypadku szukania w google.
    Tyle że bez marki google na każdej podstronie, system chce hostować u siebie a nie w google.

Zresztą wątpie żeby google chciało się indeksować 500 mln podstron...

I nie było by np. opcji sortowania według reżysera.
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

dobrze zrobiona i zaindeksowana baza w miare mozliwosci bez full-text-search bedzie super... najlepiej daj opcje w czym ma szukac w jakich polach to bedzie o wiele lepiej niz szukac po calosci...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania