Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Autorun na USB i wykrywanie USB Devices

  1. #1

    Domyślnie Autorun na USB i wykrywanie USB Devices

    Mam problem z ustawieniem autoruna na pendrive i nie wiem jaka może być tego przyczyna. W ustawieniach windowsa jest włączony autorun, z płyt cd/dvd działa. Ktoś zna przyczyne? A może lepiej, ktoś wie jak zrobić autorun innym sposobem niż autorun.inf?
    Druga sprawa jest bardziej programistyczna, ale nie chciałem dzielić już tych dwóch tematów. Otóż chcę napisać program, który by informował, że do portu USB podłączono jakieś urządzenie. Najchętniej napisałbym to w C#, ew. w C i C++.
    Co prawda wygooglowałem sposób na zrobienie tego w czystym WinApi, ale nie o to mi chodziło. Bardzo proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cokolwiek ktokolwiek, nadal sobie nie umiem poradzić z tym autorunem.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jakis czas temu microsoft zablokowal autorun na urzadzeniach USB typu flash i pochodnych ze wzgledu na conficker'a o ile pamietam. Od czasu ktorejs tam latki pare miesiecy temu autorun dziala tylko na napedach optycznych i systemach ktore nie zostaly jeszcze zalatane

    Wiecej informaji to google mi sie wydaje - ja zazwyczaj mam dobra pamiec ale krotka i takie detale jak co tym razme Microsoft zmienia to nie jest cos co chcialbym pamietac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    Nielicha historia
    Dzięki za info, powiedz mi jeszcze, czy istnieje możliwosc zrobienia własnego autoruna?

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    jasne... tak jak kazdego innego autoruna ale nie na usb... chyba ze masz uprawnienia admina i wczesniej przestawisz ustawienia aby wlaczyc autorunna usb tak jak bylo kiedys ale nie pytaj jak bo nie wiem :-)

    Nowosc - zamiast ciagnac lacha z Microsoftu od tej pory jeszcze bardziej bede ciagnal lacha z Oracle'a - zasluzyli gnojki i tyle
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Robisz sobie plik autorun.inf na pendrive

    [Autorun]
    Action=Hack Evill Code
    ShellExecute=start.bat

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj