Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Jak używać exploita i co to wogóle jest?

  1. #1

    Domyślnie Jak używać exploita i co to wogóle jest?

    Witam, chciałbym nauczyć się używać tzw. exploita. Dowiedziałem się, że szuka to dziur w systemie i można za pomocą tego hakowac? Czy mógłbym mi ktoś wytłumaczyć jak to należy robić? Odrazu mówie, że nie mam zamiaru kraść niczyjich kont ani korzystać z niego w sposób negatywny dla innych ludzi, chce się poprostu nauczyć "tym" obsługiwać, ponieważ zainteresowała mnie informatyka. Z góry dzięki.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ke?
    Postów
    162

    Domyślnie

    To, że ten dział jest "dla początkujących" to nie znaczy, że każdy Ci wypisze wszystko co wie o exploit'ach.
    Jeśli chcesz wiedzieć coś na ich temat to może po prostu poszukaj?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał GoToAfrica Zobacz post
    Dowiedziałem się, że szuka to dziur w systemie
    to o czym piszesz to fuzzer, a nauczysz się stosować exploit poznając jego działanie, eot.


  4. #4
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    tutej!
    Postów
    233

  5. #5
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Exploit to program wykorzystywany przez przeprowadzających testy penetracyjne do sprawdzania luk w oprogramowaniu w celu późniejszego ich załatania. Niestety jeśli ktoś tutaj wytłumaczyłby Ci ci to jest, mógłby zrobić ci krzywdę. Mógłbyś bowiem wykorzystać swoją wiedzę w złych celach (na przykład dając sobie uprawnienia roota na maszynie, na których nie powinieneś jej mieć). Nie dość, że zaszkodzisz komuś, możesz też zaszkodzić sobie (samo danie sobie dostępu to Art. 267 KK - 2 lata do odsiadki). Jeżeli masz dobre cele, poszukaj sam. Script kiddies również czytają to forum. Pozdrawiam.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  6. #6

    Domyślnie

    Mało kto zaczyna interesowanie się informatyką od exploitów . Radziłbym zacząć od Hello word .

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj