Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Aircrack nie sprawdza wszystkich słów w słowniku

  1. #1

    Domyślnie Aircrack nie sprawdza wszystkich słów w słowniku

    Witam wszystkich!
    Mam takie pytanie odnośnie polecenia aircrack-ng.
    Dlaczego przy szukaniu klucza aircrack nie sprawdza mi wszystkich słów znajdujących się w słowniku. Np. W słowniku mam ok. 150k słow a w aircracku jest napisane: że ok. 65k key tested. To jest poprostu błędna informacja czy coś jest nie tak ?

  2. #2

    Domyślnie

    PS atak slownikowy wlasnorecznie przygotowany to raczej brute force i to czym atakujesz nie ma nic do tego , twoj wybor ... twoja trauma (w przypadku wpa)
    Ostatnio edytowane przez gemini300 : 02-06-2010 - 10:55

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał gemini300 Zobacz post
    wez sie lecz

    PS atak slownikowy wlasnorecznie przygotowany to raczej brute force i to czym atakujesz nie ma nic do tego , twoj wybor ... twoja trauma (w przypadku wpa)
    a kto i gdzie napisal o wlasnorecznie przygotowanym slowniku? Ty sie lecz u okulisty!!

    Zreszta nawet samodzielnie przygotowany(napisany) slownik nie bedzie atakiem bruteforce tylko slownikowym. Nie wiem czemu czytam czasem o slownikowych atakach bruteforce, dla mnie to brzmi bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 02-06-2010 - 00:59
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  4. #4

    Domyślnie

    jak generujesz slownik i nie masz pojecia jakie jest haslo a chcesz zlamac
    to generujesz metoda brute force tzn wszystkie kombinacje (permutacje) z jakiegos zakresu.

    WPA nie oplaca sie lamac bo szansa trafienia jest bardzo mala a wymaga ogromnej pracy i czasu w przygotowaniu slownika.Poza tym admin bardzo szybko wylapie jakis nowy podpiety MAC i zmieni haslo na bardzo trudne.

  5. #5

    Domyślnie

    Hmm.
    Wydaje mi się, że znalazłem logiczne wytłumaczenie. Więc hasło wpa musi być co najmniej 8 znakowe, wiec jeżeli są w słowniku wyrazy krótsze to po prostu aircrack je omija
    BTW. to nie jest własnoręcznie przygotowany słownik.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał gemini300 Zobacz post
    Poza tym admin bardzo szybko wylapie jakis nowy podpiety MAC i zmieni haslo na bardzo trudne.
    admin- w prawdziwym tego slowa zanczeniu - wymysli takie haslo ktore nie bedzie podatne na atak zanim wspolczesne komputery dadza rade w sensownym czasie odgadnac haslo wpa na pewno ktos wymysli mocniejsze zabezpieczenie, historia z WEP raczej sie juz nie powtorzy
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Podobne wątki

  1. Aircrack nie czyta pliku z pakietami
    By sebi99 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 01-19-2009, 16:33
  2. WEP aircrack nie chce złamac
    By plastus1983 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 08-29-2008, 16:47
  3. jest może słownik wszystkich słów świata?
    By qantino in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 23
    Autor: 11-16-2007, 15:10

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj