Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Drukarka Wifi szyfrowanie sieci ad-hock

  1. #1

    Domyślnie Drukarka Wifi szyfrowanie sieci ad-hock

    Mam drukarkę WiFi która działa w sieci ad-hoc. W komputerze aby się do niej podłączyć muszę wybrać sieć SETUP nie zabezpieczona. Czy istnieje jakaś możliwość zabezpieczenia takiej sieci żeby obsługiwała jakieś szyfrowanie.
    Dodatkowo przydałby się jakaś możliwość auto logowania do sieci. Siostra nie lubi grzebać w Połączeniach sieciowych.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Pewnie tak, ale za wiele to nie napisałeś

    Jaka to drukarka?

    Co do automatycznego łączenia, jeśli mówimy o windows to chyba jest jakiś ptaszek do zaznaczenia połącz z z siecią gdy jest dostępna...

    pozdrawiam

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Da sie jesli dasz rade przestawic drukarke w tryb Infrastructure tak aby byla klientem sieci wifi ktora masz w domu - oczywiscie zakladajac ze drukarka obsluguje niezbedne szyfrowanie. Inaczej nic nie zrobisz.

    Instrukcja obslugi do reki i dzialaj.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Da sie jesli dasz rade przestawic drukarke w tryb Infrastructure tak aby byla klientem sieci wifi ktora masz w domu - oczywiscie zakladajac ze drukarka obsluguje niezbedne szyfrowanie. Inaczej nic nie zrobisz.
    niekoniecznie...ostatnio instalowałem u klienta taką drukarkę i z powodzeniem klamot sam się z nią łączył ad-hoc...oczywiście przy poprawnej instalacji i założeniu, że komputer nie korzysta z innej sieci bezprzewodowej...

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Presumption is the Mother of all fuck-ups
    No wlasnie, dziala dokladnie tak jak napisales - ad-hoc... zakladajac ze nie ma innej sieci wifi w domu... to po cholere drukarka wifi

    Cytat Napisał Piot Ra
    Czy istnieje jakaś możliwość zabezpieczenia takiej sieci żeby obsługiwała jakieś szyfrowanie.
    W sieci ad-hoc nie ma zadnego bezpieczenstwa, nawet jesli wlaczysz szyfrowanie - to wynika z natury sieci ad-hoc - brak centralnego punktu dyktujacego zasady gry, kazdy moze powiedziec ze to on jest najwazniejszy i tak moze byc a caly 'rozklad sil' moze sie zmieniac jak w kalejdoskopie.

    Jesli to ma byc bezpieczne to jak dla mnie jedyne wyjscie drukarke podpiac jako klienta juz istniejacej sieci WiFi (jesli w ogole musi byc na wifi) - zglosi sie jako print-server zapewne i bedzie ladnie chodzic
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie Odp

    W domu nie mam żadnej sieci Wifi. Jedynie drukarka ma Wifi i Laptop Wifi i między nimi tylko to zachodzi to połączenie. Klikam w Centrum Sieci Vista tam jest sieć Setup i podłączam się do niej czyli chyba raczej nic nie wyjdzie z jakieś trudnych do obejścia zabezpieczeń. To ja chyba pójdę i kupię kabelek na USB. Siostra musi mieć proste i łatwe w obsłudze rozwiązania drukuje rożne raporty lekarskie lepiej jak wszystko jest w miarę bezpieczne.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Jeśli nie chcesz mieć z nią problemów to przewód jest najlepszym rozwiązaniem

    Klientowi, któremu instalowałem taką drukarkę już 3 razy musiałem ponawiać konfigurację wifi...

    Co do bezpieczeństwa...można było ustawić WEP, ale co z tego, tylko będzie kusić

    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie Odp

    Kupiłem jednak kabelek.

Podobne wątki

  1. Szyfrowanie połączenia [jak byc anonimowym w sieci --tqm]
    By 31337 in forum Anonimowość w sieci
    Odpowiedzi: 31
    Autor: 06-03-2010, 19:30
  2. Przeglądanie innych kompów w sieci wifi
    By darkos8 in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-04-2009, 17:16
  3. Wifi- dostęp do zabezpieczonych sieci
    By X50SR in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 12-29-2008, 19:16
  4. paraliz (sieci wifi)
    By kuki13 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 07-15-2008, 10:51
  5. Włamania do sieci Wifi
    By trelek2 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 12-14-2007, 09:31

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj