Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Zaczynam zabawę. Wybór sprzętu.

  1. #1

    Domyślnie Zaczynam zabawę. Wybór sprzętu.

    Witam. Na PSP wykryłem w pobliżu parę sieci Wi Fi ale niestety na hasła. Postanowiłem kupić kartę sieciową do kompa i antenę. Proszę o pomoc.

    Kartę mam na oku taką: http://allegro.pl/item857309349_kart...l_wn350gd.html .
    Dobra będzie czy coś innego?

    A antenę taką: http://allegro.pl/item855422154_ante..._sma_gold.html .

    Proszę o wszelkie sugestie i rady Sieci są w okolicy 1-1,5km ode mnie.

    A i jak sprawdzić czym zabezpieczona jest sieć? BO zaopatrzyłem się w program Elcomsoft Wireless Security Auditor.

    P.S Zapomniałem dodać, że posiadam system Windows 7 Ultimate w 32bit.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o łamanie WEPa - pierwszy link z googla http://wampir.mroczna-zaloga.org/arc...rzewodnik.html

    Lepiej przesiądź się na linuxa...

  3. #3

    Domyślnie

    Chodziło mi o to czy jeśli nie mam jeszcze urządzenia Wi Fi to nie mogę na PSP sprawdzić czym jest zabezpieczona tak? Muszę kupić kartę Wi FI i dopiero wtedy będę mógł sprawdzić co to za zabezpieczenie? Chyba tak więc ok.

    A co do sprzętu będzie dobry? Czy brać coś innego?

    Linux odpada z racji, że używam PC cała rodzina, a głównie na nim szaleją gry.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby33 Zobacz post
    Chodziło mi o to czy jeśli nie mam jeszcze urządzenia Wi Fi to nie mogę na PSP sprawdzić czym jest zabezpieczona tak? Muszę kupić kartę Wi FI i dopiero wtedy będę mógł sprawdzić co to za zabezpieczenie? Chyba tak więc ok.
    moja nokia wyswietla czym siec jest zabezpieczona.
    1,5km od ciebie? jak ogromna antene zamierzasz kupic?
    //edit
    allegro moze pisac bzdury, lepiej poczekaj az odezwie sie ktos, kto sie na tym zna i wie jak to wyglada w praktyce.
    War, war never changes.

  5. #5

    Domyślnie

    Co do sprzętu to za bardzo nie wiem, bo nie bawiłem się o ściąganie sygnału na taką odległość.

    Kto ci broni uciąć po cichu 10gb z dysku na linuxa? Rodzinka posiedzi na windzie a ty masz stanowisko pracy... a jak nie to zawsze masz live cd.

    Co do skanowania zabezpieczeń na PSP, wchodzisz w new connection, skanujesz i przy dostepnych sieciach pokazuje ci zabezpieczenia. Slim nie obsługuje WPA2 to najnowsze pewnie tak.

  6. #6

    Domyślnie

    OK w razie co można by bylo jakoś linukxa ogarnąć.

    Więc teraz pytanie dotyczące sprzętu. Jak z tymi co podałem w pierwszym poście. Niech ktoś wypowie się co się na tym zna.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma jak szybka pomoc....

    Postanowiłem zmienić antenę. BO Yagi jest kierunkowa, a u mnie jest parę sieci rozłożonych w różnych miejscach. Więc antena szczelinowa dookolna będzie dobra?

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    szczelinowa to nie dookolna, przynajmniej nie idealna bo promieniuje generalnie w 2 kierunkach (przod i tyl) a boki co prawda tez chodza ale znacznie slabiej, wiec jak dla mnie to jest pewna kierunkowosc...

    O wiele lepsza moim zdaniem (i tansza) bedzie antena dookolna z zyskiem powiedzmy 4-5dBi, czyli taka wieksza 'gumowa kaczka' - mozna je dostac za grosze... ewentualnie uzywaj tej yagi i obracaj sie dookola powoli i skanujac co tez bedzie bardzo skuteczne (ale staraj sie unikac 'strzelania przez sciany' bo bedzie bardzo wysokie odbicie i bedzisz slyszal sieci ktore masz za plecami)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    Hm więc możesz jakąś antenę polecić aby była ok?

    Tu jest jakaś 12dBI http://allegro.pl/item860651060_ante...wka_tanio.html

    A tu mały rysunek pokazujący moje położenie:


  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Przy tych odleglosciach tylko anteny kierunkowe wchodza w gre - yagi jesli masz to jej uzywaj, dookolne ok jak masz sieci blizej.

    700m to strata sygnalu na pziomie 97.11dBm zakladajac ze nie ma po drodze ZADNYCH przeszkod... a jesli masz po drodze blaszaka jakiegos to ehmmm...


    -3dB - scianka dzialowa (plastrowa)
    -3dB - szklane okno biurowe (warstwa szkla)
    -4dB - drewniana scianka dzialowa
    -6dB - szklane oknow w metalowej oprawie (czyli 4x slabszy sygnal!)
    -6dB - metalowe drzwi
    -12.4dB - metalowe drzwi wmontowane w ceglana sciane (prawie 20x spadek sily sygnalu)

    do tych strat na przeszkodach dodaj strate na odleglosci ktora podalem i juz wiesz czy dana antena ma prawo widziec siec czy nie...
    Ostatnio edytowane przez TQM : 01-02-2010 - 15:39
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zaczynam od zera ...
    By BiF in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 12-27-2009, 20:00
  2. Odpowiedzi: 5
    Autor: 07-29-2008, 22:06
  3. Potrzebuję sprzętu...
    By Flavoxx in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 08-13-2007, 14:24
  4. Czy dobrze zaczynam??
    By Seed in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 06-29-2007, 17:04
  5. dobry wybór??
    By kalipawel in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 03-25-2007, 19:55

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj