Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Ciasteczka cookies

  1. Domyślnie Ciasteczka cookies

    Witam ... wiem ze macie na pewno po dziurki w nosie Ludzi ktorzy chca zostac Hakerami w jeden dzień .... I napewno wiekszosc bedzie wam wciskac kity ze nie ze oni beda sie uczyc ... z czego i tak niewielu jest wytrfalych ...
    Ja od razu na wstepie mowie ze nie chce byc hakerem ani nie mam zamiaru Uczyc sie tego latami =) dlatego jezeli nie odpowiecie mi na pytanie wcale sie nie zdziwie ..po prostu nie lubie oklamywac ludzi więc wqale prosto z mostu ...
    Pytania:
    1. Na Szkole hakerow ( wiem ze to jest lipa ciula sie od nich naucze nie zamierzam kupowac!! ) Pokazuja nam Javascript ktory nalezy wpisac do Pasku adresy strony : javascript: alert(document.cookie)
    a informacja do tego jest taka:
    Strony WWW na które wchodzisz wysyłają do Ciebie małe pliki - cookies (ciasteczka). Zapisane są w nich różne informacje - czasem takie, które umożliwiają "włamanie" na stronę w kilkanaście sekund...

    Czy to jest mozliwe czy kolejny chwyt marketingowy Czy istnieje strona na Ktora dzieki tym informacja moglibysmy sie wlamac

    2. Nawiazujac do pytania 1 czy znacie Jeszcze jakies takie "sztuczki" , "ciekawostki" Jezeli nie cchecie mi ulatwic i Powiecie wujek Google nie gryzie to luz np ale jak w takim razie takich ciekawostek , sztuczek szukac jak nie na takich forach? Bede wdzieczny za odpowiedz pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    ani nie mam zamiaru Uczyc sie tego latami =)
    mozna sie nauczyc w tydzien, a latami latac dziury w tej wiedzy.

    Czy istnieje strona na Ktora dzieki tym informacja moglibysmy sie wlamac
    tak.
    ale to ze wpisujesz w pasek informacji alert(document.cookie) powoduje tylko ze wyswietlasz co juz masz. to jest chwyt marketingowy ale te przeceniasz mozliwosci. jak stronka oczekuje w ciasteczku istotnych danych, to jest blad i nie wazne jak go wykozystasz.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ke?
    Postów
    162

    Domyślnie

    2. Nawiazujac do pytania 1 czy znacie Jeszcze jakies takie "sztuczki" , "ciekawostki"
    Masz na myśli sztuczki związane z ciasteczkami?
    Hackme 3.0 - level #10
    Tu masz małą zabawę z ciasteczkami przeglądarki.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    zakosic komus cookie to jedna z metod - pod warunkiem ze strona bazuje calkowicie na cookies inaczej o kant duszy ciasteczka bo i tak nic nie dadza - wszystko zalezy od tego jak dana strona jest zrobiona
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrianeczka Zobacz post
    z czego i tak niewielu jest wytrfalych ...

    1. Na Szkole hakerow ( wiem ze to jest lipa ciula sie od nich naucze nie zamierzam kupowac!! ) Pokazuja nam Javascript ktory nalezy wpisac do Pasku adresy strony : javascript: alert(document.cookie)
    a informacja do tego jest taka:
    Strony WWW na które wchodzisz wysyłają do Ciebie małe pliki - cookies (ciasteczka). Zapisane są w nich różne informacje - czasem takie, które umożliwiają "włamanie" na stronę w kilkanaście sekund...

    Czy to jest mozliwe czy kolejny chwyt marketingowy Czy istnieje strona na Ktora dzieki tym informacja moglibysmy sie wlamac

    2. Nawiazujac do pytania 1 czy znacie Jeszcze jakies takie "sztuczki" , "ciekawostki" Jezeli nie cchecie mi ulatwic i Powiecie wujek Google nie gryzie to luz np ale jak w takim razie takich ciekawostek , sztuczek szukac jak nie na takich forach? Bede wdzieczny za odpowiedz pozdrawiam
    1. I tak i nie. Można się włamać/przchwycić sesję od kogoś, ale w Szkole Hackerów nie ma tam nic takiego, nie ma nic związanego ze stronami.

    2. tego pytania nie rozumiem.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrianeczka Zobacz post
    [...]
    Ludzi Hakerami Uczyc Pasku Ktora Jeszcze Powiecie
    przestaniesz gwalcic shift pokemonie?


    Zapisane są w nich różne informacje - czasem takie, które umożliwiają "włamanie" na stronę w kilkanaście sekund...
    jest to prawda. w praktyce jest to jednak tylko chwyt marketingowy i prawie nigdy nie zadziala...
    War, war never changes.

  7. Domyślnie

    Pokemonie O.o
    Dziękuje za odpowiedz co do cookies
    a co do ciekawostek to chodzilo mi o tego typu Tricki =) ale nie ma problemu jak nie podaliscie to albo nie znacie albo macie na mnie wyjeba** czemu sie nie dziwie jak patrze na niektorych poziom Iq ( Pokemonie O.o )
    Bardzo mi sie podoba odpowiedz pana Zubra nic konkretnego i nic na temat =) ale nie jestem wybredny Zwisa mi to czy ktos nabija posty czy nie =) Poprzegladam forum od deski do deski ina pewno znajde cos co mi sie przyda ( Pokemonie :/ co to ma byc... ) Dzieki all temat do zamkniecia
    p.s
    nalezy wpisac [email protected] dzieki czemu bedziemy probowali "zarejestrowac sie" o.o niewiem czemu to dokladnie sluzy ale sie dowiem =0 o tego typu ciekawostki mi chodzilo , tego typu tricki =)
    Ostatnio edytowane przez Adrianeczka : 01-07-2010 - 22:13

  8. Domyślnie

    Cytat Napisał Adrianeczka Zobacz post
    Pokemonie O.o
    (...)
    ( Pokemonie O.o )
    (...)
    ( Pokemonie :/ co to ma byc... )
    GSG uderzył w czuły punkt, co?

    Zamykam

Podobne wątki

  1. cookies
    By janusz4104 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 03-02-2008, 22:04
  2. cookies
    By caroline in forum Hacking
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 01-20-2008, 00:38
  3. ciasteczka i cos o crackingu
    By maxhack in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 11-25-2007, 12:24
  4. cookies
    By dark angel in forum Hacking
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 07-11-2007, 10:24
  5. Cookies
    By sidknot in forum Hacking
    Odpowiedzi: 15
    Autor: 06-18-2007, 10:15

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj