Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 41

Temat: Jak zacząć?

Domyślnie Jak zacząć?

Witam! mam 13 lat interesuje się informatyką od kiedy pamiętam lecz teraz mnie wzięło tak na serio. Chciałbym w przyszłości zabepieczać komputery prywatnie czyli że np. na początku wykradam hasła na zlecenie pokazuje klientowi że ma słabo zabezpieczony komp i mu zabezpieczam. Chciałem się spytać jakich napoczątku się uczyć języków liznąłem już mocno Pascal ,Bascom (język do programowania mikrokontrolerów),Logo i trochę Delphi ale Delphi to naprawdę podstawy. Moje umiejętności są takie sobie ale chciałbym poznać świat informatyki. Czy może znacie jakieś strony ,kursy zabezpieczeń komputerowych z do języków wysokiego poziomu czy może lepiej nauczyć się jakiegoś innego języku ASM ,C? Oczywiście chodzi mi tu o podstawy...

Domyślnie

Witam! mam 13 lat interesuje się informatyką od kiedy pamiętam lecz teraz mnie wzięło tak na serio. Chciałbym w przyszłości zabepieczać komputery prywatnie czyli że np. na początku wykradam hasła na zlecenie pokazuje klientowi że ma słabo zabezpieczony komp i mu zabezpieczam
    haseł nigdy nie zabezpieczysz, o kazdej porze dnia i nocy moga zostac zlamane, a internet jest bronia ktora do tego sluzy, jezeli chcesz zabezpieczac hasla na OS to mozesz jedynie zaszyfrowac zawartosc pliku, badz chronic otworzenie go poprzez podanie hasla, poza tym gdyby wykradniecie hasel z czyjegos komputera bylo tak latwe jak ty mowisz to kazdy bylby chwalil by sie mianem hakera.

Zacznij od teorii zabezpieczen OSow, musisz wiedziec dosyc duzo na temat systemow operacyjnych bo bez tego ani rusz. Nastepnie do nauki assembler oraz nauka o procesorach( strona microsoft ), zejdz nastepnie na jezyk C, jesli chodzi o pascal, delphi, to na razie nic nie potrafisz, te jezyki sa na poziomie logo.

Piotrb85 jest offline 4/10

Domyślnie

Temat rzeka zależy co chcesz tworzyć.
    Wydaje mi się że dobrym tematem byłoby przyjrzenie się bardziej kryptografii jeśli mowa o zabezpieczeniach.
    They must find it difficult
    Those who have taken authority as the truth
    rather than truth as the authority.

Domyślnie

Źle zinpretowałem chodzi mi o to że przyszłości chciałbym zabezpieczać komputery uściślając. Czyli np. zabepieczanie banków itp.

Domyślnie

musisz znac perfekt angielski i czytac duzo dokumentacji. DUZOO.

Y4st3r jest offline Emeryt

Domyślnie

po za tym przyda się napewno znać PHP, SQL, Perl lub Python no i C/C++ warto umieć posługiwać się jeszcze Linuksem możesz zacząć od Ubuntu ale staraj się jak najwięcej pod konsolą spędzać czasu no i po za tym budowa sieci itd itd długa droga przed tobą ... sam nie dobrnąłem do końca po za tym dokumentacja i jeszcze raz dokumentacja

Domyślnie

Cytat Napisał Y4st3r Zobacz post
    po za tym przyda się napewno znać PHP, SQL, Perl lub Python no i C/C++ warto umieć posługiwać się jeszcze Linuksem możesz zacząć od Ubuntu
    Od którego zacząć czy może pogłębić się trochę w Pascalu i Delphi...?
    Linuksa kiedyś miałem ale myśle nad użyciem LiveCD może być ten:
    http://programy.pcworld.pl/linux/pro....CD.4.sp3.html
    Ostatnio edytowane przez Wirus : 12-23-2009 - 16:03

Domyślnie

Od którego zacząć czy może pogłębić się trochę w Pascalu i Delphi...?
    jesli tak fascynuje sie delphi i pascal to jestes juz stracony ...
    zacznij od nauki C i czytaj dokumentacje, teorie na temat systemow operacyjnych, nastepnie zacznij jezyki skryptowe czyli Python, Perl.

Domyślnie

Fascynuje to może nie ale lubię w nim programować jeśli chodzi Pascal bo Delphi to nie za bardzo. Jakie polecacie kursy do C?

Domyślnie

najpierw polecam kurs "google - how to use it"

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni