Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: czy to hakowanie skypa?

Domyślnie czy to hakowanie skypa?

witam serdecznie
    moja siostra ma skypa i przy swoim obrazku "dymek" a w nim zawsze cos tam pisze sobie - jakies swoje myśli.. az tu nagle któregos dnia patrzy a w jej "dymku" - zmienił sie wpis na jakis inny - którego ona nie wpisywała - miły wpis ale nie jej autorstwa.( domownicy wykluczeni całkowicie) Moje pytanie - czy to ktos z zewn. mógł napisać? Co jeszcze w takim razie ten "ktos" moze zrobić - na jej skypie ( słuchanie rozmów itp) , a moze w całym kompie? ? ? A jeśli nie - to skąd sie " to " wzięło?
    Bardzo proszę o wyczerpująca odpowiedź.. bo sie niepokoi ze ma "opiekuna" - niechcianego w swoim kompie. Mam nadzieję ze trafiłam na forum ekspertów i odpowiedz będzie dla was super łatwa, bo ja jestem laikiem w tych sprawach, więc proszę o wytłumaczenie w sposób bardzo jasny i prosty, bardzo proszę

Domyślnie

Jak masz watpliwosci to:
    1. zmiana hasla na koncie skype (to powinno byc juz dawno zrobione)
    2. format i reinstalka systemu

teraz z innego kierunku odpowiedzi - podsluchiwanie skype jest mozliwe na razie tylko jesli zainfekujesz kompa w odpowiedni sposob, inaczej wszystkie rozmowy sa szyfrowane
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Jak masz watpliwosci to:
    1. zmiana hasla na koncie skype (to powinno byc juz dawno zrobione)
    2. format i reinstalka systemu

teraz z innego kierunku odpowiedzi - podsluchiwanie skype jest mozliwe na razie tylko jesli zainfekujesz kompa w odpowiedni sposob, inaczej wszystkie rozmowy sa szyfrowane
    ad 1. i ad 2.
    hmm ..to to ja tez wiem.. nie o taka informacje mi chodziło,co mam zrobić ale o taką --> co ten "ktoś" może w naszym kompie poza wpisami na skype - zrobic? tzn .ze skoro na skype moze za mnie wpisywac "dymek" , to co jeszcze moze wpisywac/przeglądać/czytac/ ? ? ?- czy tylko na skype czy tez jak my - moze na naszym kompie - robić co chce? ?

ad - podsłuchiwanie na skype :

a skąd mam wiedzieć czy ja zainfekowałam kompa... jakies wirusy były,, to fakt. ale my sie na tym nie znamy - co to jest i na czym polega - to o czym piszesz

proszę o wasze zdanie w tym temacie i nie śmiejcie sie ze to błachy temacik czy problemik.. jak bede mądrzejsza to tez moze kiedys tak pomyslę
    Ostatnio edytowane przez astarte3 : 11-09-2009 - 21:05

Domyślnie

ten wirus o ktorym mowie to nawet nie wirus tak do konca ale tak czy inaczej umozliwia tylko i wylacznie podsluchiwanie rozmow, nie pozwala na edytowanie dymkow czy czegos tam - na 99% ktos ma haslo do konta i sie bawi...

#1 - zmiana hasla i sprawdzenie czy nie zmienil maila na ktory jest zarejestrowane konto (bo wtedy zrobi sobie 'zapomnialem hasla' i ma Twoje konto)
    #2 - format, reinstalka, dobry AV i firewall zaciagnac po zeby - nawet ten gowniany microsoftowy co przychodzi z windowsem - lepsze to niz nic.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    #2 - format, reinstalka, dobry AV i firewall zaciagnac po zeby - nawet ten gowniany microsoftowy co przychodzi z windowsem - lepsze to niz nic.
    Legalny system, legalny antywirus.