Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Dlaczego nie widać co jest nagrane na płytce

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Dlaczego nie widać co jest nagrane na płytce

    Programu TrueCrypt czy jest jakiś program który pozwala obejrzeć zawartość takiego pliki (chodzi o plik iso który się nagrywa na dyskietkę).
    2 Pytanie czy można jakoś zobaczyć pliki na zaszyfrowanej partycji. Wiem że zawartości będzie zaszyfrowane ale tak w ogóle u mnie systemy widzą ten dysk jako nieformatowany. Chciałbym tak z ciekawości zobaczyć czy pliki są szyfrowane.

  2. #2

    Domyślnie

    jak pliki sa zaszyfrowane, to co zobaczysz zalezy od klucza jaki podasz.
    w najlepszym razie beda to pliki, w innym przypadku - smieci.

  3. #3

    Domyślnie Tylko ja wogóle nie widzę żadnych plików

    Mam zaszyfrowany cały dysk z systemem i gdybym chciał coś zobaczyć np. dystrybucją LiveCD to nie widać. Pod Windows pisze że dysk nadaje się tylko do sformatowania. Chciałbym chociaż tą płytką awaryjną zobaczyć bez podawania hasła czy pliki są naprawdę zaszyfrowane żeby być spokojnym.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli masz zaszyfrowany caly dysk, to widac tylko partycje ale dalej jest juz sieczka spowodowana szyfrowaniem. Tablica partycji jest ok ale nie ma rozpoznawalnego systemu plikow - np FAT32, NTFS, ext2/3. Cala struktura wynikajaca z danego systemu plikow wg ktorego sformatowano partycje jest zaszyfrowana, tak wiec aby odczytac strukture albo nawet co to za system plikow (nie mylic z partycja) to trzeba dane najpierw zdeszyfrowac. Jasne?

    Chcesz wiedziec jak wyglada zaszyfrowany boot-sector? Prosze bardzo - wez partycje ktora jest oznaczona jako bootable i zrob kopie pierwszych 512 bajtow za pomoca dd... albo 446 bajtow, jesli wiesz, ze partycja byla sformatowana jako NTFS. To bedzie Twoj boot-sector w postaci zaszyfrowanej i wiele tam nie zobaczysz - bedzie wygladac tak samo smieciowato jak reszta dysku
    Ostatnio edytowane przez TQM : 10-06-2009 - 16:13
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    tqm mozesz mi powiedziec jakim cudem szyfrowanie ukrywa system plikow?
    myslalem ze ssytem plikow jest czyms abstrakcyjnym, nie ma zadnego tagu ktory by je okreslal.
    zamountujesz jako ntfs - bedzie ntfs albo bledy
    zamountujesz jako ext4 - bedzie ext4 albo bledy

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    System plikow ma strukture - w FAT masz FAT jak nazwa wskazuje (file allocation table), na NTFS masz MFT (master file table) - to nie jest binarny blob gdzie losowo ktos wstawil bity, ktore jakims magicznym sposobem maja nazwy, tworza ciagle pliki, maja uprawnienia, itd. Tablica partycji to jedno - tam dzielisz dysk fizyczny na logiczne obszary, pozniej na partycje idzie uklad logiczny, ktory mozna zaszyfrowac albo nie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Nie widać plików w koszu
    By Piotr re in forum Windows
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 08-29-2009, 08:50
  2. Nie widać dysku.
    By Teddy in forum Windows
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 07-11-2009, 20:19
  3. Odpowiedzi: 1
    Autor: 10-01-2008, 10:29
  4. Nie widać dysku C
    By przemek12345 in forum Windows
    Odpowiedzi: 19
    Autor: 07-18-2008, 23:36
  5. dlaczego jest innaczei ;]
    By ble34 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 01-17-2007, 18:12

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj