Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Co o tym myslicie?

Domyślnie

Wlasnie dopisalem sie z kolega do tego tematu. Oni tam dziwne argumenty podaja. Odnosze wrazenie ze nie chca sie przyznac do bledu. Do tego jeszcze to wyzwanie w rodzaju "krzycz sobie jak ci sie uda wykrasc nasze hasla". A co ja jestem jakis zlodziej? Zapytalem dlaczego ich nie koduja. Jestem klientem. Place. Kolega tez.

Jakas komedia.

http://extraserv.pl/forum/viewtopic.php?p=3382

Mysle ze Wy moglibyscie z nimi troche ambitniej podyskutowac. Niestety rejestracja na forum jest zamknieta. Zeby moc pisac trzeba chyba zarejestrowac sie na glownej stronie jako klient i dopiero wtedy przelogowac z panelu klienta.
    Ostatnio edytowane przez marlboroman : 06-30-2009 - 22:01

Domyślnie

Przeczytalem watek i punkt dla adminow - TS moze nie obslugiwac zadnej innej metody autoryzacji niz plain-text, no coz... tak to bywa z dziwnymi aplikacjami.

Zastanawiam mnie jednak nieco arogancja adminow (przynajmniej tak ja to odbieram) oraz brak checi dokladnego wytlumaczenia o co chodzi, na spokojnie, bez nerwow i robienie z siebie ehmmm... nie powiem nic wiecej aby nikogo nie obrazac. Po prostu klientowi sie tak nie odpowiada. Nawet jesli klient nie rozumie o czym sie do niego mowi, to obowiazkiem firmy jest postarac sie klientowi wytlumaczyc a nie stwierdzic "nie chce mi się dalej pisac"

Zasadnicze pytanie - widzicie tam haslo do TS / panelu admina TS czy tez do logowania do konta w sensie obsluga platnosci, rejestracja uzytkownikow, forum, itd? Dla systemu to beda rozne hasla i to drugie na pewno bedzie pociagniete przynajmniej MD5.

Dla mnie temat mozna zakonczyc - admini serwerow z ktorych korzystasz powinni sie nieco uspokoic, uzbroic w cierpliwosc i kulturalnie odpowiedziec na pytanie klienta, udzielajac konkretnych informacji... a cala burza rozbija sie o to ktore haslo jest do czego.

P.S.
    Forum dziala po HTTP a nie po HTTPS, wiec podczas logowania haslo idzie i tak plain-text ale to cecha wiekszosci forow. Malo kto (przynajmniej w Polsce) kupuje kwalifikowalne certyfikaty SSL
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Zasadnicze pytanie - widzicie tam haslo do TS / panelu admina TS czy tez do logowania do konta w sensie obsluga platnosci, rejestracja uzytkownikow, forum, itd? Dla systemu to beda rozne hasla i to drugie na pewno bedzie pociagniete przynajmniej MD5.
    Nie do konca rozumiem pytanie. Na ta chwile wykasowali koledze widocznosc tego hasla w panelu klienta. Wczesniej bylo widac normalne haslo klienta. Takie ktorym mozna wszystko ustawic.

Teraz jest widoczne juz chyba tylko gdy uzywa sie opcji przypominania hasla. Dostaje sie wtedy to swoje haslo na maila.

Troche musieli sie zorientowac. Najpierw haslo tekstem na stronie. Nastepnego dnia zamienili na gwiazdki piszac ze zakodowali. A gdy kolega im to wypomina - usuwaja nawet gwiazdki.

Znajomego to bawi. Mnie troche martwi.

Domyślnie

Haslo uzywane w TS to inne haslo niz do reszty systemu - o to chodzi. Jesli uzywasz tego samego hasla to Twoj problem... jesli admini biora to jedno haslo i wpisuje w dwa miejsca to ich problem i powinno im sie za to ********** bo to bylaby czysta glupota - choc niektorzy probuja to uzasadnic wygoda obslugi, jest to nadal czysta glupota i znaczne podnoszenie poziomu ryzyka!

Forum stoi na phphBB a o ile pamietam (kiedys miale do testow odpalone) hasla sa tam trzymane w MD5. Jak pisali swoj panel kontrolny i logowanie klientow to mogli sie wrecz wprost podpiac do bazy phpBB i w ten sposob maja tylko jedno haslo, jeden profil usera, itd - trzymane w jednym miejscu. Drugie haslo jakie trzymaja to to do TS, ktory jak stwierdzili nie obsluguje szyfrowanych hasel.

Czy teraz wyjasnilem to co powinni wyjasnic ludzie ktorym za to placisz?

Wniosek - przestac korzystac z TS albo zalozyc konto z takimi danymi, ze nawet jak wyplyna to nic sie nie stanie.

Domyślnie

Napisali znowu ze hasla sa jednak szyfrowane

Napisali ze racje maja oni i nie beda nic wiecej tlumaczyc. Temat natomiast najzwyczajniej zamkneli. Z jakiejs pierdolki wyszedl temat ktorym na prawde przegieli.

Koledze przestalo sie chciec z nimi dyskutowac. Bo doszedl do wniosku ze nie sa warci jego czasu. Mnie jednak dalej denerwuje ich podejscie. Nie ptorafia sie przyznac do bledu.

Chyba przyjdzie czas poszukac inna firme.

Domyślnie

Ich blad polega przede wszystkim na zlym podejsciu do biznesu ktory robia na swiadczonych przez siebie uslugach. Stara prawda w ekonomii mowi, ze zadowolony klient zarekomenduje Cie swoim znajomym - tak 3 do 5 osobom... niezadowolony przekaze swoje uwagi 9-11 osobom.

Domyślnie

Jest w tym bardzo duzo prawdy. Dodam ze sam jestem wlasnie "z polecenia". Do tej pory bylem nawet zadowolony z uslugi. Ale teraz widze ze obsluga jest watpliwa. Chcialem zadzwonic pod podany na ich stronie numer telefonu i niestety okazal sie wylaczony.

Tak nie powinna wygladac obsluga. Nawet gdy jest to taka specyficzna dzialalnosc jak sprzedawanie TS.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12