Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: prosba do znawców komputerowych !!!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie prosba do znawców komputerowych !!!

    Witam !!!chyba cos nabroiłam.Nie znam się za dobrze na komuterze,ale postaram się opisac co namąciłam.
    Tydzien temu avast znalazł jakiegoś trojana,wysłałam go do kwarantanny,ale od tego momentu coś działo się z kompem,strony sie nie otwierały,komutera wyłączyc nie potrafiłam bo jakieś dziwne programy nie pozwalały na zamkniecie systemu itp....
    chodzi o co !!!!
    dzis wpadłam na pomysł i wgrałam Windowsa Home Edition bo tylko takiego znalazłam w domu,wszystko byłoby ok tylko że mam 2 twarde dyski jeden ma 2 partycje c i d po 40gb a drugi ma 500gb i słuzy jako magazyn.
    Przed formatem dysku c wypięłam dysk f (500gb) poniewaz wgrywałam sama Windowsa 3 raz w zyciu i bałam się że sformatuje równiez dysk f a tego bym nie przeżyła.
    Windows śmiga,ale dysku f nie widac w narzedziach systemowych,pisze tylko że dysk podstawowy c jako dysk 0 podzielony na partycje i wszystko to jest ok,widac pendriva i cd rom,i pojawiła sie info że jest jakis dysk 1 dynamiczny"obcy"i jest przy nim znaczek żółty trójkącik z wykrzyknikiem.
    w "mój komputer"nie widac tego drugiego dysku,w biosie go widzi,w menadzer urzadzeń widzi go.
    Czytałam gdzies na forum że podobno Win xp proffesional widzi dyski dynamiczne a Home Edition nie.
    PROSZE O POMOC BO NA TYM DYSKU 500GB MAM WSZYSTKIE ZDJĘCIA I FILMIKI MOJEJ 1,5 ROCZNEJ CÓRCI ORAZ mase dokumentów i pism.
    licze na pomoc mądrzejszych osób w tej dziedzinie,bo pewnie dla nich po błachostka a ja nie mam dostępu do dysku magazynu.
    Pewnie niepotrzebnie go wypinałam ,ale nie znam się na formacie przy wgrywaniu windowsa i miałam obawy że również go wykasuje,
    Jak mieszkałam w Polsce to miałam sąsiada informatyka,lecz teraz w Norwegii jestem zdana tylko na siebie !!!
    pozdrawiam Kasia i z reguły dziękuje !!!

  2. #2

    Domyślnie

    A masz możliwość podpięcia tego dysku do innego komputera? Ściągnij sterowniki do dysku może pomoże...

  3. #3

    Domyślnie

    poszperałam w necie i na 99% w Windows Home Ediotion nie mozna dodac dysku dynamicznego,szkoda tylko że nikt na forum nie był w stanie mi tego podpowiedziec.pozdrawiam Kasia

    sterowniki ściągnełam-nie pomogło,mam win xp proffesional,spróbuje go postawic,wczesniej dysk śmigał na proffesionalu,więc moze to będzie to.pozdrawiam i zabieram sie do roboty.Człowiek uczy się ciągle.
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 06-18-2009 - 18:20

  4. #4

    Domyślnie

    No cóż w 1 poscie sama sobie odpowiedzialas na to pytanie... ja próbowałem znaleźć inne optymalne rozwiązanie abyś nie musiała zmieniać systemu

    POzdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za pomoc,siedziałam od wczoraj nocy nad tym bo nie mogłam się dostać do danych z dysku.próbowałam wszystkiego co wyczytałam,nie jestem biegła z tej dziedziny i bałam się troche grzebać w biosie,więc stwierdziłam że wgram xp zanim namieszam w biosie.Wgrałam xp professional i juz przy instalacji system wykrył kolejny HDD.pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Prosba:(
    By Lizzu in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-17-2009, 23:16
  2. prosba
    By bezradny in forum Odzyskiwanie haseł
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 06-02-2008, 10:24
  3. gorąca prosba
    By zdruzgotana in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 04-21-2008, 13:51
  4. prosba do hackera:)
    By ds1978 in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 02-25-2008, 21:34
  5. Prosba c++ - poczatkujacy...
    By habel55 in forum C/C++
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 06-01-2007, 22:28

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj