Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 23

Temat: pajacyk.pl

  1. #11
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM
    Jesli chodzi o rozpoznanie klikniec to na pewno nie jest to na IP bo cala siec miala jedno IP a komputery liczono w setkach (razem ok 1800 maszyn).
    Natownica na 1.800 maszyn - koniec świata.

    Cytat Napisał ⌂⌂⌂ Zobacz post
    Co do skryptu, fakt ciekawa sprawa, oczywiscie ze nie IP - to by bylo smieszne, zwykle proxy, zmienne IP itd. Cookies tez nie, mozna by je przeciez usunac, pewnie pajacyk zbiera unikalne informacje o naszej maszynie i przechowuje przez 24 godziny.
    Połączenie adresu IP, HTTP_USER_AGENT i Cookie.

  2. #12
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał elceef Zobacz post
    Natownica na 1.800 maszyn - koniec świata.
    Zdecydowanie... zwlaszcza gdy trzeba bylo cos jeszcze odpalic na maszynie... wystarczylo ze paru ludzia puscilo P2P (eMule/eDonkey najgorsze byly) i cala siec klekala natychmiast tak ze nie szlo sie zalogowac z konsoli (jesli w tle probowal dzialac snort to juz calkiem przej*****). Byla spora gimnastyka ale mniejsza o to - off-top robimy, EOT.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #13
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Postów
    96

    Thumbs up

    Wlasnie kliknalem sobie na pajacyka, zmienilem przegladarke, patrze a tu pajacyk znowu smutny - no to klilkam i znowu dziekuja. No to zostala mi jeszcze opera w zapasie gdzie sytuacja rowniez sie powtorzyla :>

    Wlasciwie zmienilem naglowek cookie: pajacyk = 0 oraz wartosc user agent i dostaje w odpowiedzi
    HTTP/1.1 302 Found
    Date: Tue, 04 Nov 2008 16:39:44 GMT
    Server: Apache
    X-Powered-By: PHP/5.1.6
    Set-Cookie: pajacyk=1; expires=Tue, 04-Nov-2008 22:59:59 GMT; path=/; domain=.pajacyk.pl
    location: dziekujemy.php
    Content-Length: 0
    Keep-Alive: timeout=5, max=100
    Connection: Keep-Alive
    Content-Type: text/html
    ale pewnie im sie to nie liczy
    Ostatnio edytowane przez ⌂⌂⌂ : 11-04-2008 - 16:43
    delete (z ang. skasuj) - w programowaniu obiektowym operator niszczący obiekty utworzone za pomocą operatora new (bądź dowolny obiekt, którego adres można pobrać).

  4. #14

    Domyślnie

    Mhm, pajacyk sprawdza czy już kliknąłeś jedynie za pomocą ustawianego Cookie. Wystarczy skasować Cookie i można ponownie kliknąć. Niestety nie mam pojęcia czy jest sens, czy PHP w jakiś sposób odfiltrowuje to, bo jakoś średnio mi się chce wierzyć by wystarczyło wyczyścić ciastka by kliknąć drugi raz

    Ma ktoś może jakieś dokładniejsze informacje na ten temat? Czy jeśli klikne, skasuje ciastka i znowu klikne, to uzna to jako 2 kliknięcia i sponsorzy zapłacą 20 groszy?

    tzn ze jak klikniemy w brzuszek pajacyka to oddajemy 10 groszy.
    Było już to wyjaśnione, ale napiszę jeszcze raz :P Nie oddajemy, a raczej ofiarujemy z cudzej kieszeni Nas nie kosztuje to nic, dlatego imo ustawienie pajacyka jako drugiej strony startowej (tak że się otwiera w drugiej karcie) i klikniecie go raz dziennie to honorowy obowiązek każdego internauty ^^
    "Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty,
    ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,
    że ta studnia jednak nie ma dna."
    - Stephen King

  5. #15
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Postów
    96

    Domyślnie

    Up wypisujesz bzdury, patrz co pisal elceef
    delete (z ang. skasuj) - w programowaniu obiektowym operator niszczący obiekty utworzone za pomocą operatora new (bądź dowolny obiekt, którego adres można pobrać).

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ⌂⌂⌂ Zobacz post
    Up wypisujesz bzdury, patrz co pisal elceef
    Tiaa... chyba raczej watpie Rzadko wypisuje bzdury, staram się sprawdzić informacje :>

    Mogę się z Tobą założyć o te 25 milionów zł co jest dziś do wygrania w dużym Lotku, że wystarczy usunąć jedno ciastko i można po odświeżeniu strony pajacyka kliknąć drugi raz pajacyka :>

    Inna sprawa że nie wiem czy zaliczy to kliknięcie, otrzymam dziekuje.php ale czy doda klikniecie, nie wiem.

    Elceef: na jakiej podstawie twierdzisz że te 3 kryteria są brane pod uwagę?
    Ostatnio edytowane przez edosinx : 11-04-2008 - 17:52
    "Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty,
    ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,
    że ta studnia jednak nie ma dna."
    - Stephen King

  7. #17
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To lepiej sprawdz informacje zanim napiszesz... Wyzerowanie cookie nie dzialalo juz w 2002-2003 roku gdy sam to testowalem. IP + cookie + browser + cos jeszcze (tak mi sie zdaje, choc nie bardzo wiem co by to moglo byc). Dostaniesz dziekuje.php z tekstem ze juz dzis kliknales o ile pamietam i klik nie zostanie zaliczony.

    Myslicie ze tak latwo oszukac kampanie reklamowe? Banalny skrypt dzialajacy w petli doprowadzilby nie jedna firme do bankructwa na oplatach za bannery hihi, wiec to nie jest tak prosto (choc jak znam zycie to zabezpieczenie jest trywialne).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    To lepiej sprawdz informacje zanim napiszesz... Wyzerowanie cookie nie dzialalo juz w 2002-2003 roku gdy sam to testowalem. IP + cookie + browser + cos jeszcze (tak mi sie zdaje, choc nie bardzo wiem co by to moglo byc). Dostaniesz dziekuje.php z tekstem ze juz dzis kliknales o ile pamietam i klik nie zostanie zaliczony.
    Ok, przyznaje... mój błąd :/ Ale jestem szczerze zaskoczony. Jeszcze miesiąc temu dałbym sobie rękę uciąć że na moim Ubuntu, używając Firefoxa po wyzerowaniu Cookiesów dostaję dziekuje.php z tekstem takim jak przy 1. kliknięciu. Obecnie jestem na Viscie i to nie działa. Później rzuce okiem jak to wygląda na Gentoo (ubuntu juz nie mam więc nie sprawdzę)... Czyżbym był tak ślepy że sprawdzając pare razy nie zauważyłem że na ubuntu pojawiało się że już kliknąlem? :|

    W jaki sposób sprawdza IP + cookie + browser + cos? W sensie wszystkie naraz? Za pomocą lub? Wtedy osoby będące za NAT nie mogłyby klikać, czyż nie? A tej samej przeglądarki używają tysiące osób. Nie bardzo rozumiem jak to sprawdzają :|
    "Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty,
    ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,
    że ta studnia jednak nie ma dna."
    - Stephen King

  9. #19
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    To coś to pewno referer, a oni sprawdzają tylko to co leci w headerze http. PS 25kk wysyłasz przelewem?
    War, war never changes.

  10. #20

    Domyślnie

    Pewnie znowu mi się dostanie że niby piszę bzdury, ale dzisiaj jeszcze raz przyjrzałem się pajacykowi.

    Przebieg doświadczenia:
    - Wszedłem na stronę pajacyka. Pajacyk smutny. Kliknałem brzuszek. Otrzymałem dziękuję.php z tekstem że dziekuja, ze sponsorzy płacą itp, że mogą zaliczyć tylko 1 kliknięcie dziennie.
    - Wrociłem na stronę pajacyka, pajacyk wesoły.
    - Usunąłem cookies, odświeżyłem stronę
    - Pajacyk smutny, kliknałem brzuszek, otrzymałem dziękuję.php z tekstem takim jak w pkcie 1.
    - Wrociłem na stronę pajacyka, pajacyk wesoły
    - usunałem cookies, odświeżyłem
    - pajacyk smutny, klikanłem brzuszek, dziękuje.php z tekstem jak w pkcie 1.
    - wróciłem na pajacyka, pajacyk wesoły
    - usunałem cookies i odświeżyłem
    - pajacyk smutny, kliknałem brzuszek, otrzymałem nie_dziekuje.php z tekstem że już kliknałem
    - wróciłem na pajacyk.pl, pajacyk smutny, nie mam ustawionego cookie, kliknięcie w niego powoduje wyśiwetlenie nie_dziekuje.php, nei ustawia cookie.

    Wnioski:
    Po pierwszym badaniu wynika że mogę z tego samego komputera, z tej samej przeglądarki, usuwając cookiesy, kliknąć pajacyka 3 razy pod rząd.

    Jutro znów będę badał.

    Komentarze do badania mile widziane :P
    "Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty,
    ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,
    że ta studnia jednak nie ma dna."
    - Stephen King

Podobne wątki

  1. http://www.pajacyk.pl/
    By eMCe in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 08-11-2007, 22:35

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj