Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 14 z 14

Temat: sprzętowe rutery-bezpieczeństwo

  1. #11
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    javaman: tutaj opisalem platforme Soekris 4801-60 wraz z fotkami http://www.ctrl-alt-del.cc/2008/06/s...rk-monito.html wiec mozesz zobacyzc jak to w srodku wyglada - nic specjalnego

    Tak jak mowilem... czesc to PC-ty a spora czesc tych malenstw do zastosowan domowych (mala ilosc obslugiwanych polaczen gdzie nie ma mowy o predkosciach dziesiatek lub setek MB/sek) to wlasnie procesory MIPS z mala iloscia RAM itd - dokladnie jak opisal Mad_Dud.

    Jako ciekawostka... duzy firewall - Nokia IP350 - front i wnetrze.

    Malenki MikroTik na plycie RouterBOARD 133C3 (maly a zadziorny - zaleznie od licencji mozliwosci softu moga byc bardzo rozbudowane - ten ma licencje L4).


    Kupilem go niedawno do biura jako AP jedynie ale z licencja L3 (moj blad) wiec mozna bylo go podlaczyc tylko jako klienta wifi. Kupilem nowa licencje L4 i zainstalowalem - teraz jest AP, bridge, firewall i router z obsluga BGP, OSPF i innych zaawansowanych funkcji. W normalnej pracy jako zwykly AP a 4-5 klientami, wyglada to mniej wiecej tak:


    Jak widzicie system ma 64MB "dysku", 16MB RAM i procek 175MHz

    P.S.
    Przepraszam za kiepska jakosc fotek - zostawilem aparat w domu przypadkiem i te zdjecia robilem telefonem :-/
    Ostatnio edytowane przez TQM : 10-14-2008 - 11:42
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. Domyślnie off-topic

    Zrobię mały off-top,
    tqm, zdarzyło Ci się, że zapodział Ci się jeden rak (nie jestem pewien nazwy, ale "u nas" te boczne uchwyty na śruby nazywamy rakami) gdzieś zginął? Co wtedy robiłeś?
    Mam z tym dosyć niemiłe doświadczenia - brakowało jednego raka i za cholerę nie mogłem tego w Polsce zdobyć od ręki.

    btw. pierwsza fotka (Firewall Nokii) - po lewej na górze wygląda prawie jak hdd ;-)

  3. #13
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    powiedz jakie konkretnie, bo może mam taki jakiego potrzebujesz. Wala się tego u mnie trochę.

  4. #14
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Taaaa... mad_dud jak brakuje uchwytu do szafy to wlasnie lipa jest. Mozna probowac ebay albo podobne ale tego malo. Dokroic samemu ewentualnie... albo zamowic oryginal placac 10x tyle co to warte. Jak ja nie mam zaczepow to po prostu klade na czyms co ma - serwer w szynach albo na polce. Zalezy tez od wielkosci urzadzenia. Akurat ta nokia jest wielkosci malego serwera ale np Cisco bym juz na dole sterty nie ulozyl bo za krotkie i reszta by sie zeslizgnela

    Co do HDD to tak... tam jest HDD 10GB ktory szczerze mowiac mozna spokojnie zastapic karta CF - mam nawet taka przelotke (w sumie rozne rodzaje) ale ta akurat to dadapter IDE 2.5" na CF. Jakby cos to mozna do hardware hacking pozniej wrzucic nieco fotek przydatnego sprzetu - takie adapterki sa dosc tanie, pamieci CF tez ida w dol... tylko trzeba pamietac, ze CF sie "wyciera" wiec trzeba odpowiednio optymalizowac system operacyjny ktory sie na tym stawia.

    EDIT: mam zielone swiatlo od szefa na probe reanimacji tych 2 nokii wiec bede eksperymentowal co da sie z tym zrobic. Ten model jest o tyle specyficzny, ze karty sieciowe choc to intel'a to nie maja w EEPROM wpisanego adresu MAC i choc mozna je rozpoznac to nie mozna z nimi gadac :/ Nawet edytowalem juz zrodla driverow w kernelu Linuxowym aby to obejsc ale bez skutku. Nadzieja ze w FreeBSD ruszy a jak nie to mam asa w rekawie - opis jak przeprogramowac EEPROM kart tak, aby mialy normalnie adres MAC wpisany na stale. Sztuka w tym ze te firewall'e na eBay'u sa po prawie 200 funtow sprzedawane jakos prawne... a bez dyskow chodza nawet ponize $20 czyli okolo 40-50zl wiec jest o co powalczyc - moze jeden wyrwe dla siebie jako "zlom" :P
    Ostatnio edytowane przez TQM : 10-14-2008 - 18:00
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. bezpieczeństwo - konkursy
    By wortal in forum Security
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 09-05-2008, 15:25
  2. Bezpieczeństwo serwerów...
    By lukasz6547 in forum Security
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 06-17-2008, 21:13
  3. wlan - bezpieczeństwo
    By goffer in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-07-2008, 00:41
  4. Bezpieczeństwo PKO BP
    By ble34 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 12-18-2007, 12:30
  5. icmp i rutery
    By ironwall in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 09-04-2007, 08:16

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj