Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Co myślicie o tych książkach?

Ormi jest offline %x-%x-%x-%n

Domyślnie Co myślicie o tych książkach?

Jak w temacie - co o tych książkach myślicie? Zastanawiam się, czy którejś z nich albo kilku nie kupić:

1. Piękny kod. Tajemnice mistrzów programowania http://helion.pl/ksiazki/szppps.htm
    2. C++. Elementarz hakera http://helion.pl/ksiazki/cpelha.htm
    3. Hakerskie łamigłówki http://helion.pl/ksiazki/haklam.htm

Chciałbym, żebyście mi co nieco o nich powiedzieli Nie tylko pod względem sensowności zawartych tam treści, ale też mniej, więcej jakie umiejętności trzeba mieć, żeby pojąć to, co tam jest opisane
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

ryniek jest offline while 1: os.fork()

Domyślnie

Sam chciałbym nabyć Piękny Kod, bo się napaliłem. Z tego co słyszałem (mówię tu o "Pięknym Kodzie") książka została napisana po to by ukazać programistom sekrety pisania czytelnego, pozbawionego błędów i stylistycznie zrozumiałego kodu. Prócz tego dowiesz się z niej, jak pisać "na skróty". Czyli nauczysz się skracać kod swoich skryptów/aplikacji nie pogarszając jakości "dzieła", choć wcześniej było to dla Ciebie niezwykle trudne lub wręcz niemożliwe. Tak to rozumiem.
    Ostatnio edytowane przez ryniek : 08-03-2008 - 17:46

timpl3r jest offline programuje...]

Domyślnie

jeśli chodzi o te książki to drugą mam (i przeczytałem), trzecią przewertowałem, a pierwszą niedługo kupuje i tak:

druga: z początku autor pokazuje jak robić proste programy żarty (wszystko w WinAPI), typu: blokada myszki, latające okna, znikające okna, dość ciekawe ale amatorskie, później również programy żarty ale ciekawsze bo dwa bazujące na hakach systemowych, później do końca książki o socketach, programach sieciowych np. wytłumaczy najpopularniejsze i najczęściej używane funkcje WinSOCK 2.0 (łącznie z tymi WSAxxx nie blokującymi), pokaze jak zrobić serwer tcp, klienta tcp, serwer udp i klienta udp. Później pokaze jak zaprogramować port COMM, jak napisać prosty skaner portów, tabele tcp, dwa programy na zmiane IP (w zwykłym sposobie i gdy mamy adres od DHCP)... OGÓŁEM: Książka naprawde ciekawa, ale jeśli znasz te rzeczy (głównie sockety) znasz je bardzo dobrze to nie ma sensu kupować, choć ja gdy kupiłem znałem "troszke" sockety i się nie zawiodłem.

Hakerskie Łamigłówki: też pozytywna reakcja, ale bez znania asma i C/C++ daleko nie dojdziesz. Książka podzielona na dwie części PYTANIA/ODPOWIEDZI czyli nie ma tam jakichś słów od autora tylko ksiązka jakby jest testem wiedzy np. jak napisać koder MD5, i w dziale odpowiedzi prosty algorytm w np. pascalu (tak autor używa różnych języków)...

Domyślnie

Cytat Napisał Ormi Zobacz post
    1. Piękny kod. Tajemnice mistrzów programowania http://helion.pl/ksiazki/szppps.htm
    2. C++. Elementarz hakera http://helion.pl/ksiazki/cpelha.htm
    3. Hakerskie łamigłówki http://helion.pl/ksiazki/haklam.htm
    1 Nie widzialem, 2 i 3 przegladalem na szybko w empiku...

2. Troche o Windows programowanie w WinApi i MFC... w sumie nic ciekawego... troche o obsludze gniazd - reszta glupie numery i w sumie podstawy z WinAPI...

3. Pierwsza czesc to zagadki, druga czesc to odpowiedzi. W sumie mozna to potraktowac jako test (troche zagadnien z kryptografi itp.) Ale generalnie wedlug mnie tez nic ciekawego....

Odnosnie pierwszej to nie wiem co o tym sadzic, ale mysle ze chyba najlepsze podstawy to Thinking in C++ no i pozbycie sie "lenia" podczas pisania kodu - co dosc czesto jest trudne

Ormi jest offline %x-%x-%x-%n

Domyślnie

Hmm...
    Drugiej nie kupię na pewno, bo na windę, a ów system nie do końca operacyjny mnie nie interesuje
    Thinking in c++ nie kupię, bo większość rzeczy tam zawartych jest opsiane w symfonia c++ i pasja c++, które mam. Więc nad pierwszą książką jeszcze się zastanawiam...
    Gdybyście mogli mniej, więcej powiedzieć na jak wysokim poziomie trzeba umieć programować, żeby ją zrozumieć.

A trzecią raczej kupię. Nawet jak zadania tam zamieszczone będą za trudne, to będę miał motywację, by wiedzę uzupełnić
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

timpl3r jest offline programuje...]

Domyślnie

hmmm, trzecia no tak dobra ksiażka, też miałem ją kupowac ale
    ASM = 0, BASH = 0, PERL = 0 więc postanowiłem narazie ja sobie odłożyć co do pierwszej jak powiedziałem będe ją kupował... Ale zastrzegam iż czytać ją musisz znać co najmniej podstawy C/C++, PYTHON'a, JS'a, ASM'a itd. zreszta obejrzyj spis treści i przeczytaj przykładowy rozdział, to ciężka ksiażka i raczej z niej nie da sie nauczyć programować bodajże...

Nikow jest offline -=[ZRP]=-

Domyślnie

1. A może lepiej pragmatycznego programiste?
    2. Nie polecam kupować. Nawet chyba jest na ed2k, więc możesz sobie przejrzeć.
    3. Bardzo polecam książki tego typu, takie zagadki są w programowaniu ważniejsze niż języki, ponieważ uczą Cię rozwiązywać problemy. Jeśli już to umiesz, to nauka kolejnych języków jest o wiele szybsza, ponieważ pozostaje Ci tylko nauka składni.
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

Domyślnie

#3 jest na prawde fajny, tylko nie zniechecac sie, przeczytac pytanie i nie zagladac na koniec do rozwiazan jak to paru moich znajomych zrobilo

Co prawda ostatnio nie mam ani odrobinki wolnego czasu ale ta ksiazka daje czasami fajna gimnastyke szarymkomorkom.

#1 mam ale nie mialem czasu nawet zajrzec
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

rafal44 jest offline logout

Domyślnie

C++. Elementarz hakera nie opłaca się. Jest to książka dla kompletnie początkujących w programowaniu. Przedstawia jak robić żarty kolegom.
    "elita rosyjskich hakerów prezentuje" - elita nie zbłaźniła by się tak. To może być przydatne jak chce się napisać upierdliwego trojana. Jakby co mam pdf'a -pisz.
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

Domyślnie

A ma ktoś może "Shellcoder's handbook" ?

Czekam na wznowienie wydania, ale się nie zanosi chyba...
    "...i stało się! Linie telefoniczne otworzyły mi bramę do świata
    upajającego jak heroina pulsująca w żyłach ćpuna! Elektronicznym
    sygnałem przekraczam wrota szukając ucieczki od codzienności,
    głupoty i niesprawiedliwości... i znajduję podobnych sobie."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni