Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 36

Temat: Specjalisto Przeczytaj To!!!

Nikow jest offline -=[ZRP]=-

Domyślnie

gogulas: Zamilcz czarnobylu jeśli nic nie masz ciekawego do powiedzenia! Niektórzy po prostu się rozglądają, jednym to zajmuje 1h bo szybko przelecą, a inni poczytają każdy większy wątek...

Cytat Napisał mister_deejay Zobacz post
    nie chodzi mi tutaj o hacking jako włam na serwery czy chociażby podsłuch z komunikatorów ale o pytania dotyczące jakiegokolwiek sposobu na ominięcie problemu, któy nie znajdzie się w podręczniku od inforamtyki jak np zwiększyć transfer, znaleźć komputery w LANie...
    Literówka została pogrubiona. Wiem, czepiam się.

Jak nie ma jak jest. O takim czymś jak arp jest mowa w podręcznikach informatycznych, tylko że nie w tych do podstawówki czy gimnazjum, tylko w tych na studia. Jest też wiele innych wydawało by się nielegalnych rzeczy, np. węszenie czy zbieranie info o maszynie i usługach na niej. Dają Ci wiedzę, ale uczą jej wykorzystywać tylko w jeden sposób, pilnując, byś nie poznał ciemnej strony mocy...
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

Domyślnie

ja dodam jeszcze do tego że nie pokazują ciemnej strony mocy boto jest nielegalne zdaje sie. Dlatego też my nie mamy prawa podawać tutaj dokładnych sposób. Można opisać dany atak, na jakiej zasadzie działą itd. ale nie można powiedzieć jak to zrobić. Do tego trzeba dojśc samemu.
    edit//
    nikow prosze nie zaczynajcie znowu
    Zbliża się Trollmagedon...

Domyślnie

mister_deejay - trudno sie nie zgodzic ze sposob zadawania pytan ma tutaj bardzo wiele do rzeczy... patrz dzisiejsze posty o wejsciu na fotobloga - jak tu czlowieka ma cos nie trafic jak ten sam post pojawia sie w paru dzialach - totalny idiotyzm :-(
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał northdakota Zobacz post
    kulturalna wymiana argumentow
    Brawo za takie podejście.....m.in.o to chodzi jeśli mowa o kulturze.

Cytat Napisał gogulas Zobacz post
    Aha, czyli wszedles na forum, nic nie chciales znalesc, ale mimo to poswieciles 6 godzin, czyli pol dnia, na poszukiwania odnajdujac glownie odsylanie go google (tia, jasne) i z tego powodu sie na nas obraziles....
    Oj kolego, czytanie ze zrozumieniem się kłania, nie chodzi mi o to że nie znalazłem tego czego szukałem, ale wchodząc na forum hakerskie spodziewałem się opisów sztuczek a nie odsyłań do google. Może przesadziłem że 90% ale duzo jest takich odpowiedźi, niektóre słuszne ale to że ktoś zakłada temat, gdzie odpowiedź jest w pierwszym linku na googlach to nie wychodzi z lenistwa tylko raczej z niewiedzy o możliwościach google.pl. Jak dla mnie o wiele wygodniej jest na google niż pisać temat na forum i czekać na odpowiedź.

Kompanie gogulasie, przeczytaj jeszcze raz mój tekst.

jeśli ktoś nie zrozumiał to przykro mi, jaśniej nie mogę..

Sardihan jest offline Blastmaster

Domyślnie

gogulas: dzien ma 24 godziny nie 12 ... mister_deejay szukal 1/4 dnia nie pół
    mister_deejay: nieznajdziesz gotowych trickow... raczej nie... poczytaj hakin9
    i włoncz wikipedie eby tłumaczyc co drugie słowo , albo jakies cos w stylu szkoła hakerow xD
    na forum w co 20 temacie jest jakis strzęp przydatnej informacji :P która trzeba rozwinonc na wlasna renke
    reszta taematow to głupie pytania i odpowiedzi RTFM ( mało tych emontek ;/ )

Domyślnie

northdakota: Hmm... Tak, masz rację, ale to się wiążę z tym, że od zerówki jesteśmy hodowani tak, by nie myśleć, ponieważ głupim narodem łatwiej się steruje. Z drugiej zaś strony, sama wiedza że można podsłuchiwać hasła do FTP tak naprawdę Ci nic nie daje, bo, po co Ci dostęp do FTP pana XYZ który tam ma tylko np. fotki? Albo, po co Ci hasło kogoś do tlena? Rozumiem, pierwsze 2 konta mogą być zabawne, w niektórych przypadkach dopiero po 10 koncie się nudzi, ale się szybko nudzi łamanie pojedynczych ludzi. Łamanie kont na fotce czy NK tez nie jest zabawne, ponieważ co Ci z takiego konta jakiegoś dwunastolatka? Na serwer się nie dostaniesz, a nawet gdyby, to podejmujesz naprawdę spore ryzyko. Hacking, to tak naprawdę balansowaniu na ostrzu noża, w dodatku po paru piwach... Ale, dzięki temu że poznajesz podstawy ciemnej strony informatki, jako administrator stajesz się lepszy, przecież, jeśli wiesz gdzie szukać błędów do apache, to przy odrobinie czasu i umiejętności będziesz mógł je łatać. Przynajmniej, tak by nie działał ten wskazany exploit. Wiele sztuczek administratorów opiera się na umiejętnościach hakerów... Przecież nie było by nawet haseł, gdyby nie to że ludzie chcieli wchodzić na konta innych. Podejrzewam że gdyby nie hakerzy, to komputery by dalej zostały trudnymi w obsłudze urządzeniami, które były by szatańską magią.

Niestety są też takie trolle jak pan gogulas, za punkt honoru uważa odesłanie Cię do google.pl, jeśli go zapytasz o coś, o co pytałeś gdy Cię odsyłał, nie będzie wiedział, to jest właśnie taki typ człowieka którego nie lubie. I mi nie odszczeka, bo ja wiem co on miał na dysku, więc o kłótnie się nie martw.
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    G+ e- h! r% y?

Domyślnie

Nikow - zolta kartka... reklamacji nie uznaje.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

No dobrze. Ale do tego trzeba sobie samemu dochodzić. Lub radzić sie innych osób, pewnie. Ale nie na forum! Bo to miejsce publiczne. Od czego jest gg i inne gowna? Tam można się kształcić po ciemnej stronie mocy. Zaczerpnąć wiedzy u tych co mają jej więcej w tej czy innej dziedzinie o ktorej nie dowiemy sie z ogolnodostepnych portali.
    Zbliża się Trollmagedon...

Domyślnie

Cytat Napisał northdakota Zobacz post
    Od czego jest gg i inne gowna? Tam można się kształcić po ciemnej stronie mocy. Zaczerpnąć wiedzy u tych co mają jej więcej
    Rację przyznam ale jeśli taki ktoś jak ja, ktoś kto nie zna żadnego speca, to od kogo ma się uczyć, Wiem że samemu to sztuka i naprawdę podziwiam hakerów samouków i chciałbym mieć kontakt z jednym takim mentorem, ale nie mam, i co mam począć.

Domyślnie

TQM: Sorry

northdakota: Hmm... Uwierz mi że do tego typu rzeczy lepszy jest mail, po pierwsze, można je ładnie szyfrować, po drugie, maile z definicji pisze się dbalej, po trzecie, możesz odpowiadać kiedy chcesz.

mister_deejay: Prawdziwi hakerzy raczej nie pisują na publicznie dostępnych i popularnych forach, wolą swoje zamknięte grona, ale warto próbować pisać do osób które się udzielają. Po prostu, widzisz że ktoś się często udziela, prezentuje jakąś wiedzę, coś od czasu do czasu wytłumaczy to sobie możesz do niego napisać prywatnie. Tylko nie zapominaj (chociaż jest to IMHO oczywiste, niestety większość zapomina), że ludzie do których pomagają zazwyczaj za free, przez co mają prawo do odmówienia pomocy w każdej chwili. Zauważyłem że wiele osób po odmówieniu im pomocy, narzuca się lub zarzuca brak wiedzy, jest to błąd, ponieważ w ten sposób ludzie palą sobie drogę do cennych informacji. Jeśli potrzebujesz pomocy przy czymś zapraszam na maila, ale mam małą wiedzę.
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    G+ e- h! r% y?

Zasady Postowania