Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: zabezpieczone (?) pliki wideo .WMV

Domyślnie zabezpieczone (?) pliki wideo .WMV

witam,

jestem fanem tenisa ziemnego. na stronce wimbledon.org sa lub byly (ja sciagnalem pol roku temu) dostepne do sciagniecia pliki - raczej wiekszosc wszystkich meczy. kazdy plik wazyl ok 500MB. domyslam sie, ze WMV, aby upakowac jak najwiecej/najdluzej.

i teraz moje pytanie. sciagnalem to ale w moim MPlayer mam czarne okno po chwili z bezsensownymi barwami - tak jakby kodeka brakowalo. glosu tez nie ma. natomiast jak otwieram programem MICROSOFTU to mnie prosi mnie o login i e-mail uzytkownika portalu WIMBLEDON.ORG. domyslam sie, ze tam dla rejstracji trzeba jakies srodki pieniezne wplacic ale w takim razie PO CO daja do sciagania 500MB mecze skoro DA sie ja sciagnac a nie DA ogladac "za darmo". a moze sie myle i jest jakis fajny sposob ?

ktos ma podobne pliki z byle-jakiego serwisu i probowal kombinowac ?

Domyślnie

Hmmmm - nie wiem czy DRM takie cos potrafi ale mozliwe ze to bedzie to...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

moglbys jasniej ?

niestety nie chce mi to dzialac. po pewnym czasie jak daje START otwiera sie okienka explorera z prosba o zalogowanie sie do serwisu WIMBLEDON.ORG. no a ja tam konta nie zakladalem...
    Ostatnio edytowane przez TQM : 02-21-2008 - 01:18

Domyślnie

Wyglada jak DRM - gdzies o tym czytalem... DRM pozwala ograniczac kto oglada material, ile razy a nawet na ktorym kompie. Zostalo to zaimplementowane w WMP i jak np chcesz ogladac TVN przez neta to musisz zaplacic i otwierajac player musisz sie zalogowac do portalu i wtedy portal wyraza zgode na odtworzenie strumienia wideo.

To tak w wielkim laickim uproszczeniu...

h3x
    h3x jest offline Banned

Domyślnie

czyli co, logujesz sie i buforuja ci film?
    Bez sensu.

Domyślnie

Nie... loguje sie, wtedy przegladarka ma dostem do klucza ktorego wymaga implementacja DRM w odtwarzaczu aby zaczac odtwarzac film. To tak jak podpis cyfrowy - film jest podpisany przez autora i jesli nie mam zgody autora (jak rozumiem DRM to wlasnie jest to mechanizm krypto) to odtwarzacz nie zacznie grac filmu.

h3x
    h3x jest offline Banned

Domyślnie

aha, czyli poprostu sciagasz szyfrogram.
    To dalej jest bez sensu, bo mozna sie zalogowac tylko raz. A potem masz klucz. Juz mogliby zrobic platnosc smsesm za download.

Domyślnie

panowie,

wklejam screeny - moze wypowiedza sie tu jacys znawcy na podstawie tylko samych obrazow z pliku ?

oto kolejne screeny z mplayera (zrzucilem uzywajac programu FRAPS), gdy otworze nim ten plik WMV:

http://www.speedyshare.com/257209373.html

oto co nastepuje chronologicznie, jak juz wcisne START dla zaznaczonego pliku w programie Tunebit:

najpierw otwiera sie czarne okno z wideo, ale zamiast czegokolwiek...
    http://www.speedyshare.com/365927267.html

... w nim otwiera sie drugie okienko IE-ratowo-podobne z prosba o zalogowanie. nawet jak sie tam zarejestrowalem i sie tutaj zaloguje to nie dzieje sie NIC (moze mam do d...y NET ?). po pewnym czasie program Tunebit pokazuje, ze zamiast guzika STOP mamy START i jest w historii ze 1 file: skipped. czyli program nie zrobil NIC.
    http://www.speedyshare.com/568112291.html

Domyślnie

Rzecz w tym, ze player w przypadku DRM nie sciaga zaszyfrowanego streamu ale dostaje niejako klucz potrzebny do deszyfrowania strumienia. Klucz dostaniesz zaplaciles

Ja mam konto na TVN i jak zaplace to moge ogladac program. W momencie gdy sie zaloguje i pierwszy raz odpalam player to na moim kompie instlauje sie klucz umozliwiajacy odtwarzanie strumienia przez okreslony czas - tyle co zaplacilem. Jak klucz wygasnie to wyskakuje info ze mam wykupic dostep. To jest dzialajacy DRM w przypadku TVN.

Nie wiem czy to powyzej to DRM ale tak mi sie wydaje. Jak dla mnie ktos kto implementuje DRM jest na przegranej pozycji...

Zgrac zdeszyfrowanego strumien nie bardzo jest jak - chyba ze nagrac to co odtwarza player i miec nadzieje ze sie zapisze daj Bog z dzwiekiem... szkoda czasu.

Domyślnie

w takim razie po jaka cholere oni na str wimbledonu w dziale VIDEO daja na zwyo wiekszosc meczy z roku 2007 ? i dwie opcje: VIEW / DOWNLOAD. po kiego w takim razie dl jak to sie do niczego komu nie przyda ? chyba, ze ma wykupione na jakis czas to wtedy jak ma na dysku moze sie zalogowac i ogladac, a jak nie ma na dysku to wchodzi i "na zywo" sciaga i oglada....

szkoda. myslalem, ze te kapitalistyczne MEDIA, ktore stosuja takie zabezpieczenia da sie jakos latwo obejsc... z drugiej strony nie chce mi sie wierzyc, ze cos stworzone w srodowisku Micro$....potrafi byc tak dobrze zabezpieczone.
    Ostatnio edytowane przez heterodon7 : 02-21-2008 - 01:32