Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Bios

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    C:\Documents and Settings\micro
    Postów
    39

    Domyślnie Bios

    Mam troche głupie pytanie :P
    Czy to prawda że grzebiąc w Biosie mozna
    spalić zasilacz albo wyłączyć wiatrak
    bo ja szukałem i w Biosie nic takiego nie
    znalazłem , wiem że mozna regulować temperatury itp.
    ale czy cos takiego mozna zrobic
    W google szukałem ale nic konkretnego nie ma

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem jak to podciagnac w jakikolwiek sposob pod bezpieczenstwo IT...

    Jak chcesz wylaczyc wiatrak albo zasilacz to przetnij odpowiedni kabelek i bedzie odpowiednio wylaczone/popsute. BIOS na nowych plytach pozwala czasami regulowac predkosc obrotow wiatraka a czasami nie... Czy mozna tym bezposrednio sterowac zalezy od BIOSu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    to sie overclaving czy jakos tak nazywa ... podwyzszysz moc procka albo zmienisz "minimalną temperature chłodzenia" (umnie tak jest tylko po ang )
    to zazwyczaj palisz procesor i karte (tak czytałem niewiem czy to tak zawsze działa )

  4. #4

    Domyślnie

    Overclocking jak coś i raczej się procesora nie da spalić w ten sposób, bo ma elektronicznie wbudowaną funkcję wyłączenia się, gdy tylko temperatura przekroczy określoną wartość ( dla Intela to 72 st. Celcjusza ), no oprocz tego w Biosie jest funkcja która wyłącza kompa po przekroczeniu określonej temp. ale to zupełnie oddzielna rzecz, natomiast co do karty graficznej ... starsze i te z niższej półki to nie za bardzo bo nie mają takiej mocy aby wytworzyć tyle ciepła aby sie spalić ( a właściwie stopić układy na GPU, bo dosłownie spalić coś w kompie to da się tylko wkładając go do ogniska ), natomiast te nowsze i najdroższe modele to mają taką moc, ale nie wiem czy przypadkiem też by się nie wyłączyły przy zbyt wysokiej temp. , ale jak koniecznie chcesz spalić procka, to mam niezawodny sposób otwierasz kompa, odkręcasz wiatrak i radiator z proca, i tak bez chłodzenia włączasz zagrzeje się za szybko żeby się wyłączyć powinien się zapalić bodajże na błękitno ale sam nigdy nie próbowałem :-P

    Natomiast palenie zasilacza można osiągnąć na wiele sposobów, np. podłączając zbyt wiele urządzeń do komputera i przeciążając go.
    Ostatnio edytowane przez Kobcio : 05-28-2007 - 19:49

  5. #5
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    C:\Documents and Settings\micro
    Postów
    39

    Domyślnie

    ok dzięki ...
    oczywiście nie chce nikomu palić procesora ani nic czysto teoretycznie

  6. #6
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie Teoretycznie jest to możliwie ale praktycznie to nie.

    Procesor posiada własny termometr Więc jeśli podniesiesz temperaturę powyżej normowanej dla procka to automatycznie komp się wyłączy a co do zasilania to aby spalić wystarczy zmienić styłu przełączenie dla prądu zmiennego na 15V ( taki czerwony przełącznik styłu).

Podobne wątki

  1. hasło bios
    By prunio in forum Odzyskiwanie haseł
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 05-07-2007, 08:00
  2. Odpowiedzi: 11
    Autor: 12-24-2006, 21:58

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj