Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Proxy, VPN, bezpieczeństwo - pytań kilka

  1. Domyślnie Proxy, VPN, bezpieczeństwo - pytań kilka

    Witam, mam kilka wątpliwości.

    Może ktoś tutaj się orientuje, czy zmiana MAC, IP (poprzez dobre, płatne proxy) i VPN gwarantuje anonimowość w sieci? Do tego jeszcze czyszczenie ciasteczek (o ile to ma jakieś znaczenie bo cookies jak dobrze rozumiem wysyłają pewnego rodzaju dane do serwisów z których korzystamy?).

    Czy korzystając ze stron opartych na flash (czy też każdych innych - ale najbardziej zależy mi na tych opartych o technologię flash), jest możliwość podejrzenia czegoś więcej niż mojego IP i MAC? czy są w stanie zobaczyć np nr seryjne podzespołów w komputerze (poza oczywistym MAC), albo np z jakiego klucza systemu win korzystam? (a jeśli tak, czy istnieje jakiś sposób na maskowanie tego), spotykam się z ograniczeniami kont w różnych serwisach gdzie właśnie istnieje zapis że jedno konto, na jeden komputer, IP etc. I zastanawiam się czy jest konieczne za każdym razem zmiana komputera na inny (i to rozwiązanie mnie nie interesuje), czy wystarczy w nim zmienić MAC i skorzystać z proxy czy nawet VPN.

    Podsumowując, korzystając z czystego systemu (czy to Win czy jakaś Unixowska dystrybucja) bez żadnych instalowanych programów, poza przeglądarką (Firefox) z aktualną wtyczką flash i korzystając z takiego komputera przez proxy łącząc się do internetu, przy zmianie MAC i regularnym czyszczeniu ciasteczek, pomimo tego mogę być przez serwis zidentyfikowany że korzystam z tego samego komputera tylko o zmienionych kilku parametrach?

    Czy istnieją inne sposoby identyfikacji w sieci, poza cookies, mac i IP?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Croatia
    Postów
    17

    Domyślnie Proxy VPN bezpieczestwo pyta kilka

    goq: to co dla Ciebie jest sufitem, dla mnie jest podloga

    czy koniecznie qw.pl musi byc tylko dla polakow?

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj