Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: vpn tylko dla 1 przeglądarki

Domyślnie vpn tylko dla 1 przeglądarki

Czy jest mozliwośc skonfigurowania vpn, zeby działał tylko na 1 przeglądarce, a na reszcie programów internet był bez połączenia przez vpn? Mieszkam w uk, czasem chce coś obejrzeć na stronach vod, ale musze włączać i wyłączać vpn, moze nie jest to uciążliwe ale troche irytujące. Podobno połączenie vpn dziąła globalnie tzn cały ruch sieciowy po odpaleniu vpn idzie przez tunel, ale może jest sposób żeby utworzyc tunel tylko między 1 przeglądarką a serwerem vpn? Oczywiście mam juz wykupiona usługę vpn, mam nazwe serwera, login i haśło.
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Domyślnie

...wątpię...
    Extraterrestrial plant

Domyślnie

O ile dobrze zrozumiałem, da się to zrobić.
    Ruch sieciowy nie musi iść cały przez tunel.
    Nie kształtujesz go na poziomie przeglądarki.
    Poszukaj o proxy.
    * markossx *

Domyślnie

Cytat Napisał markossx Zobacz post
    O ile dobrze zrozumiałem, da się to zrobić.
    Ruch sieciowy nie musi iść cały przez tunel.
    Nie kształtujesz go na poziomie przeglądarki.
    Poszukaj o proxy.

Proxy tylko ukryje mój IP podczas ogladania stron, zdaje się że to nie działa na serwisach streamowych. Chodzi o przekierowanie całego ruchu na trasie : 1 przeglądarka-> polski Internet- głownie chodzi o serwisy typu vod, lub cokolwiek innego, co chce ode mnie polskiego IP. Wyguglałem, że potrafiły to starsze opery, ale co i jak niestety nie było napisane.
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 03-15-2015 - 20:36

Domyślnie

Przecież VPN to kolejne IP, nie ma nic wspólnego z przeglądarką. Jeśli chcesz takie myki musiałbyś mieć wyspecjalizowany soft a takiego ja nie znam.
    Extraterrestrial plant

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał bemyself Zobacz post
    Proxy tylko ukryje mój IP podczas ogladania stron, zdaje się że to nie działa na serwisach streamowych. Chodzi o przekierowanie całego ruchu na trasie : 1 przeglądarka-> polski Internet- głownie chodzi o serwisy typu vod, lub cokolwiek innego, co chce ode mnie polskiego IP. Wyguglałem, że potrafiły to starsze opery, ale co i jak niestety nie było napisane.
    Dobrze Ci powiedział. Proxy załatwi sprawę. Czytaj dokładniej.

Domyślnie

Jeśli proxy nie działa, z tego co wiem vpny tworzą swój interfejs sieciowy (który staje się często domyślnym). Widzę więc tu takie rozwiązanie, aby spróbować użyć jakiegoś load balancera, który przez ten interfejs puści ruch z tej konkretnej przeglądarki, a pozostały ruch przez inny interfejs. Przykład masz w tym artykule: Enable load balancing on Windows 7 with 2 or more NICs - SortByte lub networking - Load balancing & NAT-ing multiple ISP connections on Linux - Server Fault przy czym zauważ pod linuxem, że twój vpn to nie będzie eth1 tylko jakaś inna nazwa (zależnie od producenta).
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Domyślnie

Hej.
    Nie wiem jaki system, ale jeśli Win7 lub > to powinno zadziałać:
    1) we właściwościach połączenia VPN:
    zakładka "Sieć" > Zaznaczamy protokół "IPv4", prawym przyciskiem myszy "właściwości" > w nowym oknie klikamy na "Zaawansowane..." > odznaczamy checkbox "Użyj domyślnej bramy w sieci zdalnej"
    Zapisujemy ustawienia.
    To spowoduje, że ruch przez VPN będzie szedł tylko w przypadku gdy cel będzie w tej samej podsieci co VPN.
    2) Polecenie "route". Trzeba dodać odpowiednie reguły do tablicy rutingu Windows. Więc trzeba znać adresy IP VOD, czy co tam masz w Polsce.

Szczerze powiem, że nie testowałem, tego Teoretycznie powinno działać.

Domyślnie

Cytat Napisał ocb Zobacz post
    Dobrze Ci powiedział. Proxy załatwi sprawę. Czytaj dokładniej.
    Tu nie chodzi o to, ze nie umiem czytać, tylko o to, ze nie mam wiedzy i po prostu niektorych rzeczy nie potrafie sobie wyobrazić.

OmegaDoom dzieki za podpowiedz, w weekend sie pobawie i dam znac czy cos mi wyszło .
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 03-19-2015 - 18:28

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał bemyself Zobacz post
    Tu nie chodzi o to, ze nie umiem czytać, tylko o to, ze nie mam wiedzy i po prostu niektorych rzeczy nie potrafie sobie wyobrazić.
    Ja bym sobie sprawy nie komplikował i puścił cały ruch www przez proxy. Jeśli zależałoby mi na tym by jednocześnie iść innymi trasami to zwyczajnie uruchomił bym drugą przeglądarkę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania