Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Wirus atakuje

Domyślnie Wirus atakuje

Witam moj komputer zostal zainfekowany jakims dziwnym wirusem mianowicie otworzylem jakis nie chciany plik sciagniety z internetu moj komputer zaczal szales po czym sie zrestartowal i od tamtego momentu wszystkie moje pliki tekstowe sie pozmienialy
    jak wchodze w ktorys plik to zamiast tekstow mam tam jakies krzaczki chinskie probowalem je otwierac innymi programami wordem wordpadem i nic zmienialem rozszerzenia bo na dzien dzisiejszy wszystkie pliki tekstowe jakie posiadam zmienily sie na rozszerzenie "New Text Document.TXT.hwniwre" i tez nic to nie daje. Skanowalem komputer takimi programami jak Malvarebytes, Avast premier czy Kaspersky i nic znalazly kilka robali zagrozen usunely naprawily po restarcie nadal jest to samo bardzo mi zalezy na tych plikach mam tam wazne rzeczy nie wiem co poczac pomozcie ludzie dobrej woli. posiadam win8

Domyślnie

Trzeba wyjąć dysk twardy i przejść się do kolegi, który ma naprawdę zajebistego AV. Polecałbym te zaczynające się od 100zł.

Jeśli nie chcesz wyjmować hardware spróbuj combofix, chyba najskuteczniejszy freeware jaki znam:
    ComboFix | freeware

Domyślnie Antywirus

Jeśli masz na swoim komputerze 2 antywirusy to nic dziwnego że coś jest nie tak. Raczej nie odpowiadają za "hinskie znaczki" ale nie powinny być razem na jednym kompie ponieważ jeden bierze drugiego za wirusa i próbuje go usunąć lub zablokować a ten broni się i też atakuje. Nawet kiedy dodasz oba do wyjątków skanowania itp. to i tak kiedy jeden z nich spróbuje coś przeskanować to cała sytuacja rozpocznie się od nowa. Radziłbym najpierw usunąć groszy antywirus a potem przeskanować komputer jeszcze raz.

Domyślnie

Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    przejść się do kolegi, który ma naprawdę zajebistego AV. Polecałbym te zaczynające się od 100zł.
    Mam nadzieje, ze to zart.

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał maxxer Zobacz post
    Nie on taki jest.

Domyślnie

Cytat Napisał maxxer Zobacz post
    Pewnie, że tak - darmowy Avast "jest tak samo skuteczny" jak najbardziej wypasiona wersja Kaspersky. Grupa pewnych charytatywnych programistów postanowiła zrobić nam "identyczną" ochronę a tylko "debile" płacą najdroższe abonamenty Symantecowi. Chciałem na koniec zauważyć, że kolega mimo tych zajebistych AV nadal ma wirusa xD
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 02-14-2015 - 10:40
    Extraterrestrial plant

Domyślnie

Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    Pewnie, że tak - darmowy Avast "jest tak samo skuteczny" jak najbardziej wypasiona wersja Kaspersky. Grupa pewnych charytatywnych programistów postanowiła zrobić nam "identyczną" ochronę a tylko "debile" płacą najdroższe abonamenty Symantecowi. Chciałem na koniec zauważyć, że kolega mimo tych zajebistych AV nadal ma wirusa xD
    Miałam nortona od symanteca, płatnego (licencja była chyba na rok). Zamulał mi komputer tak, że nie dało się go używać. Potem był spory problem z usunięciem (trzeba było odśmiecać programem producenta). Ostatecznie skończyłam z darmowym comodo który jakoś działa.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Domyślnie

Cytat Napisał Piatkosia2010 Zobacz post
    Miałam nortona od symanteca, płatnego (licencja była chyba na rok). Zamulał mi komputer tak, że nie dało się go używać. Potem był spory problem z usunięciem (trzeba było odśmiecać programem producenta). Ostatecznie skończyłam z darmowym comodo który jakoś działa.
    Spoko Pitakosia. Niczego nie sugeruję, nigdzie nie wypisuję, który AV czy FW jest najlepszy. Ja z kolei rónież pracuję na Symantec, ale mam inne doświadczenia niż Twoje. Nie jestem funboy'em Symantec, Kaspersky czy Debian lub iOS. Są sytuacje gdy lepiej pracować na danym oprogramowaniu z różnych względów.

Dobrze jest używać rozwiązań wielopoziomowych - czytaj np: 3 AV jednocześnie - ale wymaga to trochę wiedzy. Nadal podtrzymuję, aby kolega przeskanował HDD pod AV droższym niż 100zł : )
    Extraterrestrial plant

Domyślnie

Korzystałem z noda i kasperskiego, a teraz tylko avast. Różnicy w bezpieczeństwie nie uświadczyłem. Zawsze kończy się combofixem...

Domyślnie

Właśnie TheGuardian, lecz nie wszystkiemu są winne AVs.

Ludzie myślą, że postawią FW i AV i są bezpieczni - niestety bezpieczny system to taki, który umiesz skonfigurować w zależności od potrzeb.

Wiele ludzi z zakresu bezpieczeństwa też myśli - postawimy IDSy i będziemy o wszystkim wiedzieć. To zależy - jedni będą inni nie xD

AVs mają całe mnóstwo opcji - ciekaw jestem jaki % z Was używa choćby hasła ochronnego przed zmianami w antyvirusie ^^
    Extraterrestrial plant

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi

Zasady Postowania