Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Kilka prostych spraw

  1. #1

    Domyślnie Kilka prostych spraw

    To mój pierwszy post, więc cześć wszystkim!
    Może zacznę od tego dlaczego w ogóle postanowiłem się zarejestrować/napisać.
    Otóż od jakiegoś czasu szukam zajęcia, któremu mógłbym się poświęcić. Tematyka (nie)bezpieczeństwa mnie po prostu mocno interesuje i chciałbym się w tym kierunku rozwinąć(może zainteresuje mnie na tyle żeby się tym zająć na naprawdę poważnie). Pewnie już nie jeden podobny post był, mniemam, że większość to...nieważne. Nie jest tak, że nic nie umiem i tylko chcę podglądać co tam koleżanka pisze na GG
    Do rzeczy, co potrafię/znam: podstawy informatyki, rzecz jasna, od bzdur, poprzez dasy nasy i touringi, ale to mało istotne(a może wcale nie mało?). Prócz tego: głównie Java, głównie SE chociaż z EE też miałem do czynienia, zdarzyło się też coś napisać na Androida. SQL (mySql), podstawy: PHP, HTML5, JSa, JQuery [tu zaznaczam, że coraz mniej mi się widzi bycie devem]. Skończyłem nawet jakieś CCNA z Cisco, choć nic z tego nie pamiętam(a co chyba najbardziej się przydaje). Z Linuxem jestem kompletnie na bakier, mimo że też zdarzyło mi się pisać jakieś proste skrypty w bashu. Po co to wszystko piszę? Bo chciałbym żeby ktoś doświadczony zasugerował mi za co mam się zabrać, od czego zacząć. Czy w ogóle warto? Czy można na tym (legalnie) zarobić / jak trudno jest o jakąś pracę?

    Dorzucę do tego (z pewnością głupie) pytanie: jak wygląda taka zabawa z linuxem przy użyciu VBoxa? (Na wszystkich moich kompach w domu stoi Windows, nie chcę doinstalowywać Linuxa obok ani też w livecd się bawić). Robi to jakąś większą różnicę od 'normalnego' systemu?

    Za jakąkolwiek sensowną odpowiedź będę wdzięczny,
    Pozdrawiam - Maciek
    Ostatnio edytowane przez markossx : 06-05-2014 - 09:28

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mazury
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał theone Zobacz post
    Bo chciałbym żeby ktoś doświadczony zasugerował mi za co mam się zabrać, od czego zacząć.
    Na początek od uzupełnienia braków w umiejętności czytania i pisania ( Spójrz na tytuły wątków działu w którym założyłeś ten temat. Bingo tematy odpowiadające na to pytanie są na samej górze ).

    Cytat Napisał theone Zobacz post
    Czy w ogóle warto?
    Jednemu warto mieć ogórki z przydomowego ogródka, bo nie dość, że zdrowsze to za darmo. Innym nie warto, bo tyle z nimi zachodu, że lepiej zapłacić za nie w sklepie.

    Wartość czegokolwiek, to zawsze kwestia upodobań.

    Cytat Napisał theone Zobacz post
    Czy można na tym (legalnie) zarobić.
    Legalnie można zarobić na wszystkim i na niczym. To zawsze jest kwestia naszych predyspozycji.

    Cytat Napisał theone Zobacz post
    Robi to jakąś większą różnicę od 'normalnego' systemu?
    Większą niż jaka?

    Co rozumiesz jako różnica "większa" a co jako "mniejsza"? Z tego co mi wiadomo, do porównania wielkości potrzebne są jakieś kryteria i jednostki.

    Może i czepiam się słówek. Ale jeśli chcesz brnąć w hacking, to nie ominie cię nauka programowania. Dlatego niemal każdemu nowemu powtarzam, że jeżeli chce pisać kod tak precyzyjnie jak się wysławia, to czarno widzę jego przyszłość w tej dziedzinie.
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj