Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: IP stałe a dynamiczne.

Domyślnie IP stałe a dynamiczne.

Witam.

Zastanawia mnie sprawa tych dwóch rodzajów IP, stałego i dynamicznego. Jakie są zalety i wady, ograniczenia? Ja przykładowo mam IP stałe z góry określone na umowie czy to sprawia że mam o wiele więcej ograniczeń niż użytkownicy którzy posiadają dynamiczne IP?

Krążą plotki wśród zwykłych wyjadaczy internetu że gdy ktoś posiada zmienne IP to nie można takowego delikwenta namierzyć :-P

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał dejmien25 Zobacz post
    Witam.

Zastanawia mnie sprawa tych dwóch rodzajów IP, stałego i dynamicznego. Jakie są zalety i wady, ograniczenia? Ja przykładowo mam IP stałe z góry określone na umowie czy to sprawia że mam o wiele więcej ograniczeń niż użytkownicy którzy posiadają dynamiczne IP?

Krążą plotki wśród zwykłych wyjadaczy internetu że gdy ktoś posiada zmienne IP to nie można takowego delikwenta namierzyć :-P
    Można namierzyć bez problemu. Administrator posiada logi(przynajmniej powinien mieć chyba że chce odpowiadać za kogoś) i wie dokładnie kto jaki adres uzyskał i z jakimi adresami nawiązywał połączenie w określonym czasie.
    Jeśli chodzi o dynamiczne to w niektórych wypadkach, mniej doświadczonym adminom może stanowić problem zablokowanie dostępu do jakiś tam zasobów.
    Ja osobiście preferuję stałe ze względu na łatwy i szybki dostęp do zasobów z każdego miejsca w którym podłączę się do sieci. Co nie znaczy że z dynamicznym adresem jest to nie możliwe.

Domyślnie

Ja tez preferuje stale IP bo daje mi to nieco wiecej mozliwosci aczkolwiek dynamiczne dziala tak samo tylko pare rzeczy ktorych uzywam wymaga wtedy nieco komibnacji aby dzialac poprawnie... i tyle

To ze nie mozna namierzyc osoby za zmiennym/dynamicznym IP to bajka.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał ocb Zobacz post
    Można namierzyć bez problemu. Administrator posiada logi(przynajmniej powinien mieć chyba że chce odpowiadać za kogoś)
    Precyzując ustawa nakłada nawet na niego taki obowiązek.

Co do hostowania serwerów jakiś i ciągłej zmiany IP zawsze zostaje rozwiązanie takie jakie oferuje no-ip.com.
    Ostatnio edytowane przez katana2 : 10-02-2015 - 11:24

Zasady Postowania