Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: modemy virginmedia w uk

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie modemy virginmedia w uk

    WItam, googluje sobie za szczegolami technicznymi modemoruterow, ktore dostarcza virginemdia w Wielkiej Brytanii, chodzi o procesor i ram, niestety nic nie udalo mi sie znalezc. Sprzet jest netgear'a i myslalem, ze cos da sie wyszukac. Mysle o napisaniu maila do providera, ale watpie czy customer support bedzie mial takie informacje. Po co mi to? Mam virgin broadband 50Mb/3Mb, kilentow wifi od 10 do 15 a net jest zamulony jak stuletni staw :/ . Box sie grzeje, podejrzewam, ze nie wyrabia sprzetowo. A dlaczego tak mysle, i dlaczego nie mysle, ze to torrenty? Ano dlatego, ze testowo ustawilem boxa w tryb modem only a za ruter robi teraz asus n66u z tomato by shibby i mam podglad statystyk transferow, i jest lepiej niz dobrze. upload nie przekracza 500MB na dobe, czyli torrenty na pewnie nie sa przyczyna zwisow. Moja diagnoza jest taka, ze sprzet po 1 nie daje rady z takim łaczem, bo czym wieksza predkosc tym wieksze zasoby sprzetowe sa potrzebne(wyczytane w necie ), a po 2 radio nie jest przygotowane na tylu radiowych klientow. Poki co z asusem wszytsko smiga pieknie, ale asus za darmo nie byl, a dom nie moj, wiec nie chce zbyt dlugo go eksploatowac na rzecz kolektywu.
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Sprzet to netgear bo widzialem na forach ale zapomnij o tym ze obsluga klienta cos Ci powie - oni nie maja bladego pojecia ogolnie mowiac i jesli trzeba sie z nimi skontaktowac to porazka bo nic nie zalatwisz. Jesli jestes bardziej techniczny od nich (a kazdy user jest) to bedzie to bardzo irytujace doswiadczenie.
    Co do predkosci - mam ich lacze od kwietnia mniej wiecej w pakiecie 100/10 i na ich routerze (aka SuperHub) wyciagalo 95mbit download na kablu, na wifi szlo ile radio dalo. Nie mialem problemow ani z zasiegiem wifi ani z predkosciami ale nie mialem tez 15 klientow wtedy.
    Tak czy inaczej, przelaczylem SuperHub'a w trym modem i posadzilem Mikrotika za nim - kilka sieci wifi, okolo 12-15 klientow wpiete caly cas (wszystkie moje graty gdzies sa podpiete) itp itd... w miedzyczasie dostalem upgrade lacza i smiga pieknie.
    Co do wifi, najproawdopodbniej masz problem dlatego ze masz sporo klientow i radio nie daje rady. Do tego sprawdz gdzie sa sieci sasiadow, bo wifi to CDMA/CA czyli pasmo dzieli sie miedzy wszystkie stacje w zasiegu - dobranie kanalu daje bardzo wiele.

    BTW. Przeniesienie sie na 5GHz ma sens ale zasieg i predkosc spada (nie widzialem jeszcze sprzetu z N na 5GHz ale tez nie szukalem) bo tam malo kto zaglada i unikniesz kolizji.

    Ogolnie, na wifi 2 pietra ponizej AP mam ok 38-42mbit stale. Na kablu duuuuuzo wiecej :-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Problem tkwi takze w tym, ze dom ma 3 kondygnacje plus kuchnia wyciagnieta poza dom, nawet n66u ma problem z dobrym pokryciem wfi. Poza tym widze w statach tomato, ze telefony maja kiepskie polaczenie, co spowalnia dzialanie calej sieci. Firmowy hub na parterze plus jakis badziewny half N netgear na 1st floor nie daja rady(glownie chodzi raczej o huba, ktory nie wyrabia sie sprzetowo z kilkoma funkcjami). Tak, siak czy psiak mam 2 wyjscia-poswiecic n66 dla dobra kolektywu(100f droga nie chodzi :/) albo przywrocic poprzednia konfiguracje sieci i wk**iac sie, ze ktos co chwila restartuje modem, bo muli. A to i tak nic nie daje, bo za chwile wszyscy sie podlacza i bedzie to samo. 5GHz odpada, bo jak namowic 7 osob na zmiane sprzetu? Moze zrobie ankiete co wybrac haha .

    BTW dzieki za odpowiedz .
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 10-11-2013 - 18:10
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wiele telefonow ma 5GHz wiec warto zobaczyc :-)

    3 kondygnacje mowisz? To tak jak u mnie - modem mam na parterze, router dalem na 2 pietro bo tam mam swoje biuro, pociagnalem tylko ethernet i mam 1gbit na trasie modem <==> router. Na gorze rozprowadzam calosc na wifi na mikrotiku i na kablach gdzie trzeba. Do tego drukarki mam schowane w dosc nieporecznym miejscu wiec do nich mam homeplug 200mbit i po kablach elektrycznych w domu leci - nie jest idealne ale nie trzeba ciagnac kabli po domu. eBay ma te urzadzenia jako uzywane dosc tanio...

    Teraz jak zalatwic problem - kupujesz kilka malych tanich i prostych APkow nawet niech bedzie taki malutki http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr703n i na nim tworzysz siec do ktorej podpinasz tylko komorki (slaby sygnal, spowalnia inny AP a nie wszystkich na raz), tego ethernetem do routera i po sprawie.

    Ja mam wystawione 3 sieci wifi na 1 fizycznym radiu i wlasnie zrobilem test lacza, godzina jest typowa dla duzego obciazenia sieci wiec spodziewalem sie padaczki ale...

    WiFi - 6 urzadzen w sieci, 2 ciagna streaming video w HD (na parterze), jeden oglada YT, 2 telefony i moj lapek robiacy test predkosci - inaczej mowiac WiFi zatkane na maksa


    Maszyna na kablu na porcie 100mbit (ten siedzi w DMZ akurat):


    Predkosc na kablu (modem --1Gbps--> router --1Gbps--> laptop) poza godzinami szczytu - test zrobiony jakis czas temu:
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    propopnowane roziwazania nie wchodza w gre-to nie moj dom, place tylko za pokoj . Z ludzmi nie idzie sie dogadac, chociaz teraz jak net smiga wszyscy szczesliwi :/. Mam 2 zbedne wrt54 ale komgo zmusze, zeby sie podpial telefonem pod inny ap? Szkoda gadac:/ .Asusa podlaczylem z czystej ciekawosci, czy bedzie lepiej-jest lepiej. A landlord bedzie mial to w tym miejscu, gdzie plecy koczna swa szlachetna nazwe.
    a co do homeplug nie lepiej cos z aliexpress? Kupilem gniazdowtykowy wifi repeater ktory dziala w wireless client, 1 lan, 16 dolarow bodajze. z pol roku temu Się czeka troche, ale ceny korzystne. Sprzet do netu przez siec elektryczna ciagle torche drogi. :/.

    btw ciagle jest problem z : ) ktory jest interpretowany jako emotikon-grafika, limitowany do 5 na post.
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 10-11-2013 - 19:36
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wiem jak jest... a masz mozliwosc podlaczenia sie po kablu do routera? Jak chca zamulac wifi to niech zamulaja i sprzetu niech nie dotykaja. Zawsze mozna zasymulowac awarie itp itd :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Kabel idzie na pietro do drugiego rutera, do ktorego podlaczona byly max 3-4 osoby i z niego mialem net albo radiowp z karty wifi, albo kablem z linksysa w wireless client. Ale co z tego, skoro ciagle ktos wylaczal zaisilanie w hubie(nie chodzil jako modem tylko normalnie jako modem/ruter wifi), bo mulilo. To raczej nie jest problem z wifi tylko urzadzenie nie daje razy uciagnac netu i tylu klientow-teraz z hubem z trybie modemu i n66u jako ap wszytsko gra. Widze, ze jest nowy hub virgina, ale 50f trzeba zaplacic a na to nie ma co liczyc, poki stary dziala.
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj