Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Legalność dokumentowania protokołów komunikacyjnych oprogramowania ...

  1. #1

    Domyślnie Legalność dokumentowania protokołów komunikacyjnych oprogramowania ...

    chciałbym uruchomić projekt udokumentowania protokołu TCP/IP pomiędzy aplikacją desktop'ową, a serwerami z którymi ona się komunikuje.

    Zastanawiam się na ile legalne jest podglądanie i opisywanie takich protokołów ? czy ktoś to może wie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja to tak nie bardzo skleciłem to do kupy, ale jeśli Twoje pytanie brzmi czy można sniffować swoje dane to jak najbardziej to jest legalne.

    PS: protokołów nie da się podglądać. Protokół to sposób przekazywania informacji z urządzenia na urządzenie. Podglądać można ewentualnie dane, które wychodzą na zewnątrz jakimś snifferem.

  3. #3

    Domyślnie

    W polskich przepisach prawa dotyczących oprogramowania można przeczytać, że o ile licencja nie stanowi inaczej, możesz do woli testowac soft. Ja bym się oparł przede wszystkim na tym, ale jak twój przypadek w zostanie potraktowany jeśli (uchowaj Panie) dojdzie do prosekucji - tego nie wiedzą najstarsi górale.

    Generalnie jest tak, ze w Polsce dostaje się od zera do półtora roku w zawiasach, w USA 20 lat, a w Chinach obcinają głowę.
    Ostatnio edytowane przez lame : 01-22-2013 - 19:35
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pytanie jest o to czy mozna legalnie rozpracowac i udokumentowac protokol komunikacyjny jakiejs aplikacji - np jakiejs gry.

    Jedyna legalnie poprawna odpowiedz: to zalezy...

    1. Sprawdz licencje programu ktory chcesz rozpracowac - jesli zawiera zakaz to zlamiesz umowe licencyjna a co dalej zrobi z tym producent to jego sprawa.
    2. To ze dane sa w Twojej sieci nic nie znaczy jesli uzywasz czyjejs aplikacji u jej licencja... patrz #1 powyzej
    3. Jesli jest #1 to zawsze mozesz poprosic tworce oprogramowania albo serwis na bazie ktorego chcesz robic analize o stosowne pozwolenie - ku mojemu zaskoczeniu ja nie tak dawno dostalem takowe od firmy produkujacej produkty z zakresu bezpieczenstwa informacji.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lame Zobacz post
    Generalnie jest tak, ze w Polsce dostaje się od zera do półtora roku w zawiasach, w USA 20 lat, a w Chinach obcinają głowę.
    Teoretycznie - w praktyce w USA jest bardzo podobnie jak u nas. Nawet Kevin M siedział tylko 3 lata.

    i całe szczęście, że nie jest tak jak u pustynnych małp czy komunistów bo w odróżnieniu od nich EU to bastion cywilizacji : )

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj