Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: dostawca internetu

Domyślnie dostawca internetu

Witam. Trafiłem tutaj ponieważ coraz więcej mówi się o bezpieczeństwie w sieci. Może mi ktoś wyjaśnić czy dostawca internetu ma pełny wgląd w moje maile, przeglądane strony, przesyłane przez program dane kontrahentów itp. ?

To znaczy po rozmowie z informatykiem wiem, że ma. Pytanie jak on to robi (zczytuje pakiety? tak mi to tłumaczył informatyk) i jak się przed tym zabezpieczyć ?

Ktoś mógłby to wyjaśnić, na czym to polega ew. podać linki gdzie znajde to łopatologicznie wyjaśnione ?

Ponoć zabezpieczenie komputera zwykłego użytkownika (czyli mojego) jest jak to ujął "zerowe" i warto coś z tym zrobić a przynajmniej mieć świadomość, że moje dane ani dane moich kontrahentów nie są bezpieczne. Myślałem, że jak zakupie rooter to będę bezpieczny (wbudowany firewall) jednak informatyk powiedział, że to że nie będzie wiadome z jakiego komputera została wysłana informacja (a np. dostawca i tak bedzie to wiedział) to nie znaczy, że jej treść nie będzie dostępna dla niepowołanych oczu...

Dobrze prawił ?

Domyślnie

Cytat Napisał henrix343 Zobacz post
    Ponoć zabezpieczenie komputera zwykłego użytkownika (czyli mojego) jest jak to ujął "zerowe"
    No trochę sobie przyfantazjował. Zerowe to było kiedyś, teraz kazdy lamer ma AV i FW z default'u więc włam na komputer nie wygląda tak słodko jak opisują to włamywacze-teoretycy.

Odpowiadając na pytania: to co robisz na komputerze a NIE JEST zaszyfrowane może podglądnąć każdy*

*każdy z dużą wiedzą czyli czytaj baaaaaaaaardzo nieliczni

Domyślnie

To chyba przede wszystkim zależy od tego, czy tylko nasłuchuje, czy robi aktywne man-in-the-middle.
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

A mogli byście opisać jak to wygląda od strony dostawcy internetu ? Bo cos mi sie wydaje ze ten koles mial troche racji. Skoro ktos "udostepnia" mi internet to nie ma bata aby nie wiedzial co robie. W sumie mi to rybka, bo jakis kokosow nie mam ale warto wiedziec co jest mozliwe a co nie.

Ten informatyk podobal mi sie z tego wzgledu, ze posiadal duza wiedze, do wszystkiego podchodzil z dystansem - przedstawial klientowi za i przeciw i to klient dokonywal wyboru, ew. po krotkiej konsultacji.

Domyślnie

Cytat Napisał henrix343 Zobacz post
    Skoro ktos "udostepnia" mi internet to nie ma bata aby nie wiedzial co robie.
    Tak uważano do roku 1976, kiedy to pojawił się protokół Diffiego-Hellmana
    No ale niestety SSL nie chroni przed man-in-the-middle

Jeżeli zestawisz szyfrowane połączenie do którego klucz szyfrujący przekażesz innym kanałem, to nie ma bata żeby dostawca zobaczył jakie dane przesyłasz. No chyba że ma w piwnicy komputer kwantowy albo zna jakiś efektywny atak na AES 512 (ostatnia możliwość to lipna implementacja).
    Ostatnio edytowane przez lame : 01-15-2013 - 17:11
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

A tak bardziej lopatologicznie panowie ? Jakies linki do podstaw podstaw ?:P Czy te polaczenia sa automatycznie szyfrowane czy trzeba zadbac o to we wlasnym zakresie ?

Chodzi mi o "dostawca (lub ten posrednik) na starcie wie to to i to, zabezpieczyc sie mozna przed tym tak tak i tak, poniewaz dziala to w ten a ten sposob". Oczywiscie wiadomo ze nie mozna sie zabezpieczyc przed takimi hakierami jak wy ale chodzi mi bardziej o lepsze zrozumienie tematu np te zczytywanie pakietow itp.

Domyślnie

Ogolnie to jesli dane nie sa zaszyfrowane w trakcie przesylu to kazdy po drodze moze je zobaczyc, nie tylko Twoj ISP. Na przyklad ISP obslugujacy serwer ktory odwiedzasz.

1. szyfruj polaczenia
    2. nie uzywaj niezabezpieczonych sieci wifi
    3. ISP sie nie przemuj - zapewniam Cie ze ma wieksze zmartwienia i inne rzeczy do zrobienia niz podgladac co pojedynczy user przeglada
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania