Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 18 z 18

Temat: Praca inżynierska.

  1. #11

    Domyślnie

    Panowie ja nie odrzucam owasp, przeciwnie, od wczoraj spędziłem na tej stronie sporo czasu i staram się czegoś dowiedzieć. Problem polega na tym, że na zrobienie praktycznej części pracy (przeprowadzenie 3 ataków i ich opis) mam niewiele czasu, natomiast na napisanie części teoretycznej znacznie więcej. Uważam, że powinno być na odwrót i wtedy nie byłoby problemu ale jest jak jest, więc mimo, że nie mam prawie żadnej wiedzy na ten temat muszę tę część praktyczną zrobić. Te ataki nie muszą być skomplikowane czy innowacyjne, mają być uniwersalne i przeprowadzone używając linuxa Backtracka.

    Temat wybrałem jaki wybrałem, interesuje mnie on i to jest dla mnie najważniejsze, na pewno czegoś się dowiem i nauczę a nie odbębnię tego pisząc prace o niczym jakich wiele było do wyboru.

    Dzięki za wsparcie, wracam do lektury

  2. #12
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbeu Zobacz post
    Te ataki nie muszą być skomplikowane czy innowacyjne, mają być uniwersalne i przeprowadzone używając linuxa Backtracka.
    Od kiedy niby prace inzynierskie czy tez magisterskie sa innowacyjne? Obie to prace odtworcze w ktorych masz cos zaprezentowac i podeprzec sie literatura - opracowac konkretny temat na bazie wiedzy zdobytej w trakcie studiow i tej dostepnej w publicznych zrodlach (wraz z referencjami do zrodel bo inaczej dopuscisz sie plagiatu).

    Co do narzedzi - jak sie uprzec to do wszystkiego co chcesz zrobic z aplikacjami webowymi wystarczy Ci najzwyklejszy telnet - tak, jest w BackTracku.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Od kiedy niby prace inzynierskie czy tez magisterskie sa innowacyjne?
    TQM - są różne. Między studentami są ogromne różnice. Ogromne różnice są nawet wśród wyłonionej garstki mistrzów. Przyklad Einstein, który wyraźnie odstawał od reszty widząc ponad to głupotę innych naukowców, którzy nie ogarniali tego co mówił xD Wśród studentów jest tak samo dlatego prace magisterskie są różne.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    Przyklad Einstein, który wyraźnie odstawał od reszty widząc ponad to głupotę innych naukowców, którzy nie ogarniali tego co mówił xD
    Co za brednie...

    W 1886 r. zaczął uczęszczać do szkoły powszechnej, gdzie był jednym z najlepszych uczniów
    Od 1888 r. chodził do katolickiego Gimnazjum Luitpolda w Monachium[16][3], gdzie również odnosił sukcesy
    Gdy w październiku 1895 r. po przyjeździe do Zurychu przystępował do egzaminu wstępnego na tamtejszą politechnikę (przemianowaną później na Eidgenössische Technische Hochschule Zürich – ETHZ), potrzebował specjalnego pozwolenia, gdyż brakowało mu dwóch lat do minimalnego dopuszczalnego wieku
    Rok 1905 jest określany jako Annus mirabilis (cudowny rok) Einsteina[51]. Wtedy ten nieznany w środowisku fizyków szwajcarski urzędnik patentowy opublikował kilka prac przełomowych dla fizyki.
    Teraz napisz kiedy odstawał i kto go nie rozumiał?
    Tylko błagam, konkretnie, albo przyznaj się do błędu i milcz.
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  5. #15
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Panowie, spokoj prosze - nie bedzie w tym watku zadnych wycieczek osobistych albo rozdamy bany.

    Elitegroup - pisz precyzyjnie a swoje wypowiedzi popieraj faktami prosze. Wydaje mi sie ze piszesz o tym samym co lame ale w zupelnie odwrotny sposob i jesli nie czytac miedzy wierszami tego co piszesz to wyglada to jak herezje (takie moje zdanie).

    Z definicji prace inzynierskie, licencjackie i magisterskie sa pracami odtworczymi (i powie Wam to kazdy dobry promotor). Maja wykazac, ze student zapoznal sie z materialem przedmiotu i potrafi sie w nim biegle poruszac. Jako dowod prezentuje sie opis teorii wraz z literatura przedmiotowa oraz najczesciej czesc praktyczna/eksperymentalna ktora potwierdza lub obala wczesniej postawiona teze (przy czym wynik koncowy niealeznie od postawionej tezy i udzielonej odpowiedzi praktycznie zawsze jest zgodny z ogolnie przyjeta wykladnia albo student powinien zaczac szukac gdzie zrobil blad - przyklad: wynikiem pracy nie moze byc obserwacja ze jablko spadajace z jabloni leci do gory... choc moglo w ogole nie spasc na ziemie bo taka jest obserwacja eksperymentalna).
    Owszem, eksperyment moze sie nie udac i to tez nadaje sie na fakt do udokumentowania i opisania w pracy a wyjasnienie dlaczego eksperyment sie nie udal pokazuje umiejetnosc analitycznego myslenia i glebokie zrozumienie zagadnienia.

    Zgadzam sie z tym, ze sa jednostki wybitne ktore robia znacznie wiecej i ich prace wykraczaja poza ten schemat ale sa to jednostki wybitne, ktore opisywany temat znaja lepiej niz wlasna kieszen - czego niestety nie mozna powiedziec o autorze tego watku - jak sam napisal, jest poczatkujacy. Tym sposobem konczymy rozmowe o "Alberciku" i kto go rozumial a kto nie.

    @autor - OWASP to bedzie Twoje pierwsze zrodlo, dalej jeszcze duuuzo literatury powinienes znalezc (bez najmniejszego problemu) do opisania co i jak. Jesli nie wiesz jak zbudowac zestaw testowy do opisania w pracy to wez gotowca z sieci... www.pentesterlab.com ma na chwile obecna 6 gotowcow - pobierasz obraz plyty, odpalasz pod vmware/virtualbox'em i smigasz. Dokumentacja tez dostarczona - brac, cwiczyc i pisac.
    Do literatury polecam tez ksiazke The Web Application Hacker's Handbook - 2 wydanie, autorzy Dafydd Stuttard i Marcus Pinto. Taka sobie przyzwoita cegla ale na dzien dzisiejszy jest to moim zdaniem kompendium wiedzy z zakresu aplikacji webowych. Mozesz tez na stronie MDSec - On-Demand Training Labs wykupic dostep do ich labu i cwiczyc wszystko to co jest w ksiazce. Cena za dostep to chyba $7/h wiec tak srednio moim zdaniem ale wiem ze zawartosc jest super
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #16

    Domyślnie

    Hmm no cóż - pomijając, że w danym okresie niewielu rozumiało to co Einstein mówił - w zasadzie to tylko najbystrzejsi naukowcy (można sobie poczytać autobiografię). Einstein jest jednym z wielu, kolejnym przykładem może być Fata1ity. Jak miał duela z jednym z mistrzów to wygrał z nim 20:-4 gdzie dla przeciętnego gracza duel z jednym z nich byłby niezauważalny w ocenieniu ich skilla. Jak Lame nie potrafisz widzieć różnic między ludźmi na każdym szczeblu to powinieneś zacząć się lepiej przypatrywać albo porównywać swoje prace z najlepszymi pracami (wtedy empirycznie to zobaczysz jaka jest różnica w mózgu)

  7. #17

    Domyślnie

    To miło że dajesz "kolejny" przykład podczas gdy pierwszy leży.

    Nie można swoich ułomności tłumaczyć w taki sposób, że to ja jestem mądry a wszyscy w ogół głupi i popierać się Einsteinem, bo przykład Einsteina nie ma tu nic do rzeczy. Napisz kto go nie rozumiał. Może dyrektor politechniki który dopuścił go do egzaminów gdy był 2 lata młodszy od pozostałych? zaprawdę głębokie niezrozumienie miał w nim wzbudzić. Może niezrozumienie wśród badaczy naukowych, którzy poświęcili ogrom wysiłku aby zweryfikować jego teorie? Oni też musieli się kierować niezrozumieniem. Einstein nie odstawał w negatywnym tego słowa znaczeniu, przełomowe teorie zawsze wywołują podział w świecie naukowym, ale określanie tego zjawiska jako „nikt go nie rozumie” jest zbyt daleko idący uroszczeniem – przyjmując na chwile że to miałeś na myśli. W ogóle powinniśmy zacząć od zdefiniowania co to znaczy „odstawać” oraz co to znaczy „niezrozumienie” ale IMO szkoda czasu bo wydaje mi się że wiem skąd się to u Ciebie wzięło, mianowicie wśród ludzi krąży "urbal legend" że Einsteina wyrzucali ze szkól bo sobie nie radził... Elitegrup zrodził kolejną mutacją tej legendy.

    Jeśli chcesz wejść w dyskusje jakie choroby toczą system nauczania w Polsce (wyższego i nie tylko) i stawiasz hipotezę, że hamują ludzi wybitych, to spoko, można pogadać, tylko merytorycznie, nie wyjeżdżaj nam tu z Einsteinem, bo jest oczywiste że nie znasz nawet zarysu jego biografii.
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  8. #18
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Aby nie bylo... ostrzegalem - za chwile beda ustawione 2 bany za kontynuowanie prywatnych wycieczek i kompletny off-topic w tym watku, bedacy kontynuacja Waszego wczesniejszego sporu. Po prostu czasami trzeba wiedziec kiedy posluchac moderatora i zamilknac.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 10-17-2012 - 10:04
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj