Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: radius

  1. #1

    Domyślnie radius

    stawialem na debianie squeezy, z repo dostaje seg faulta przy probie autoryzacji.(wersja .10) i znalazlem mailliste gdzie pisali ze to bug. wersji .12 nie ma w repo a ze zrodel nie widzi libow ssla. stracilem na to calutki dzien i mam dosyc bo nie moim celem bylo sie zmaganie z jego instalacja a konfiguracja.
    moje pytanie: na czym go postawic? w sensie ktos stawial i obeszlo sie bez wiekszych problemow.
    dodatkowe pytanie: czy radius rowniez korzysta z ssl przy autoryzacji pap'em?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    A nie prosciej skompilowac radiusa samemu? To nie jest nic wielkiego w sumie a bedziesz mial ta wersje co chcesz, z tymi dodatkami ktore chcesz.

    PAP sam w sobie nie uzywa SSL/TLS z tego co pamietam ale zawsze mozna ustawic tak ze RAS musi sie najpierw autoryzowac za pomoca certyfikatu a pozniej dopiero moze przekazac pytanie czy nawet tunelowac polaczenie z RASa do RADIUSa przez jakis VPN.
    Do autoryzacji klientow gdzie to klient jest wlascicielem sprzetu albo lacze jest 'bardzo publiczne' (np wifi na uczelni), wiekszosc moich znajomych implementuje EAP-TLS bo jest bezpieczniejsze. PAP/CHAP uzywa sie popularnie na ADSL'ach i podobnych - to autoryzacja uzywana historycznie w laczach PPP i pochodnych wiec nie oczekuj za wiele
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    z ta kompilacja jest tak ze trzeba wskazac lib do openssl. przeszukalem caly dysk i tych libow nie bylo. zaczalem sciagac dodatkowe paczki libopenssl ale nic mi to nie dalo. nie chce samemu kompilowac openssl bo znajac zycie bedzie sie ciagnelo to w nieskonczonosc, glibc, zlib i bog wie co jeszcze.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    potrzebujesz paczki libssl-dev abo podobnej
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj