Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: bt5

  1. #1

    Domyślnie bt5

    Witam mam problem. Przypadkowo usunąłem nautilus a teraz nie wiem jak połączyć się z internetem w trybie tekstowym żeby można było dograć go za pomocą komendy sudo apt-get install nautlius
    normalnie łączyłem się przez wicd

  2. #2

    Domyślnie

    jesli mozesz wpiac sie po kablu to dhclient3 eth0 i sprawa zalatwion. jesli nie to iwlist, iwconfig cie zainteresuje. dodatkowo jesli korzystasz z szyfrowania > wpa/wpa2 to musisz skorzystac z wpa_supplicant.

  3. #3

    Domyślnie

    Próbowałem już bezpośrednio do modemu i przez iwconfig iwlist szukam już 3 dzień nie mogę dojść jak to zrobić. Nie da się jakimś poleceniem połączyć z wicd ?

  4. #4

    Domyślnie

    wicd to jest tylko nakladka. mozesz ja wywolac z konsoli wpisujac wicd.

  5. #5

    Domyślnie

    wpisywałem już wicd nic się nie dzieję próbowałem networking start wicd start i wiele innych nie mam już pomysłów

  6. #6

    Domyślnie

    to sie skup. jak mozesz sie wpiac do lanu gdzie jest serwer dhcp to sie wepnij i wpisz dhclient3 eth0. jak masz lan nie masz dhcp to piszesz man ifconfig i czytasz jak wpisac stala adresacje.
    jak nie masz kabla to a masz siec z wpa/wpa2 to piszesz man wpa_supplicant i czytasz jak stworzyc wpa_supplicant.conf, potem

    wpa_supplicant -i <twoj_interface_bezprzewodowy> -c <twoj_wpa_supplicant.conf>
    potem dhclient3 <twoj_interface_bezprzewodowy>

    jesli masz wep lub brak to piszesz man iwconfig. czytasz, ustawiasz i dhclient <twoj_interface_bezprzewodowy>
    Ostatnio edytowane przez ocb : 04-20-2012 - 07:18

  7. #7

    Domyślnie

    udało mi się połączyć wgrałem nautilusa ale ikony się nie pojawiły

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj