Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Linux do starego lapka

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mazury
    Postów
    133

    Domyślnie Linux do starego lapka

    Jaką dystrybucje z GUI polecilibyście do takowego sprzętu, aby w miarę sensownie to chodziło:

    Producent: Packard Bell (Chińska podróba HP)
    Model: EasyNote ALP-T19
    Procesor: Intel Celeron 1,5ghz
    Pamięć Ram: 448mb

    Co ze sterownikami do tego złomu? Bo nawet pod winde szukałem ich 2h, więc coś mi mówi, że znalezienie ich pod linuxa będzie awykonalne.
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Debian albo jaies stare Ubuntu. Pare osob na pewno powie ze Arch lub Gentoo - jesli masz ochote sie bawic w konfiguracje.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko Debian instaluj bez środowiska graficznego , potem sobie doinstaluj X'y i openboxa , pcmanfm , leafpad i inne potrzebne aplikacje (lekkie) trochę roboty będzie ale wydajność i niezawodność na prawdę duża. Jak musisz mieć jakiś panel dołu ekranu to dodaj tint2

  4. #4

    Domyślnie

    Tak z ciekawości zapytam. Taki sprzęt nie dźwiga KDE?

  5. #5

    Domyślnie

    może i dźwignie , ale po co się męczyć jak te same zadania wykonasz szybciej z lżejszym środowiskiem graficznym. Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do określonych aplikacji z KDE i zamierza używać je z innym środowiskiem graficznym to lepiej już niech zostanie przy KDE bo i tak przy instalacji pakietu pociągnie połowę KDE w zależnościach. Wg mnie warto poeksperymentować ja na tym bardzo dobrze wyszedłem działałem długi czas na Debianie + openbox po konfiguracji i upiększeniu robiło wrażenie a na dodatek wszystko działało bardzo szybko. Teraz bede instalował u siebie Ubuntu 12.04 jak tylko distro będzie na etapie Kernel Freeze https://wiki.ubuntu.com/PrecisePangolin/ReleaseSchedule

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Debian, X, IceWM... siedzialem w takiej konfiguracji dobre pare latek i wszystko dzialalo cudownie!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj