Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Nietypowa instalacja backtrack'a 4

  1. #1

    Domyślnie Nietypowa instalacja backtrack'a 4

    Witam,

    Posiadam zewnętrzny dysk podłączany do kompa za pomocą adaptera IDE/USB. Chciałbym na nim zainstalować bactrack'a 4.

    W jaki sposób to zrobić, aby przy uruchamianiu komputera wybrać system który chcę uruchomić?
    Backtrack'a mam ściągniętego jako obraz .iso

    Dodam jeszcze, że nie posiadam w komputerze napędu DVD i próbowałem zainstalować backtrack'a z posiadanego obrazu przy pomocy unetbootin wybierając napęd USB, zaznaczając opcję "pokaż wszystkie napędy" i podając jedną z wolnych partycji na zewnętrznym dysku. Niestety backtrack się nie bootuje. Jeżeli wybiorę opcję "dysk twardy" to pokazuje tylko partycję C:

    Więc moje pytanie jest takie
    W jaki sposób zainstalować Backtrack'a na zewnętrznym dysku nie będącym napędem flash USB lub ewentualnie jak go zainstalować na innej partycji i wybierać system podczas uruchamiania komputera?

    Proszę o odpowiedź.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Wypalasz z iso płytkę. Idziesz do kumpla czy kogoś. Bootujesz z niej, podpinasz dysk wymienny (jeżeli dysk wymienny nie jest hot-swapable [w co wątpię przy mostkowaniu USB, bo usb z natury jest] to wpinasz przed odpaleniem kompa), klikasz na pulpicie plik "install" a tam w trakcie wybierasz że ma ci zainstalować na wymiennym(taaa, wyklikaj to). Potem wybierasz w biosie że ma ci zbootować z wymiennego (mojego wymiennego bios widzi jako kolejny twardziel, ale sprawdź u siebie. Używałam takiego mostka na praktykach i instalowałam tak ubu, a to ma tego samego installera. Z resztą XP też tak poszedł).


    Czyli wchodzisz w ustawienia zaawansowane bootowania, tam wybierasz KTÓRY DYSK TWARDY ma być bootowalny. Ze zwykłego menu bootowania co jest zwykle jako Fcoś to nie pójdzie, bo bierze domyślny hard drive, płyty, tam inne bajery. Ma tylko from hard drive, ale nie z którego hard drive. Znowu na innym kompie się spotkałam, że już to F coś miało twardziele do wyboru. Czasami tylko trzeba poszukać jeszcze boot from usb i dać [Y]. All zależy od setupa biosu.

    No i chyba to by było na tyle. Chyba że nie załapałam o co ci chodzi, także wybacz. Jestem tylko dziewczyną.

    //edit: a płytka poprawna? Spróbuj zbootować z niej maszynę wirtualną.
    Ostatnio edytowane przez Piatkosia2010 : 12-16-2010 - 17:34
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki @Piatkosia za odpowiedź.

    Dziś mam na to co napisałaś za mały łeb Muszę to spokojnie przeanalizować

    Ale dzięki za odpowiedź.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj