Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: AirCrack-ng jak atakować krok po kroku - WEP

 1. #1
  Zarejestrowany
  Dec 2006
  Postów
  24

  Lightbulb AirCrack-ng jak atakować krok po kroku - WEP

  Jak sprawdzić bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej? [WEP, Aircrack-ng]


  Na początku przedstawimy metodę testowania bezpieczeństwa sieci, które wykorzystują przestarzałe (ale wciąż spotykane) szyfrowanie WEP.

  Będziemy potrzebować dystrybucji Linuksa (istnieją wersje potrzebnych nam narzędzi, działających w środowisku Windows, ale ich możliwości są nieco ograniczone, ze względu na ograniczenia sterowników WiFi dla systemu z Redmond). Możemy wykorzystać zarówno popularne Ubuntu, Fedorę czy OpenSUSE, jak i specjalizowane dystrybucje do audytów bezpieczeństwa, takie jak Backtrack (który ma m.in. tę zaletę, że można go uruchomić z pendrive'a, bez konieczności instalowania na dysku twardym komputera). BackTrack zawiera od razu gotowe wszystkie potrzebne narzędzia bezpieczeństwa. Jego najnowszą wersję 4 Prerelease można pobrać ze strony www.remote-exploit.org/backtrack_download.html.

  Do testów wykorzystamy zaś zestaw skryptów aircrack-ng, który pozwala zarówno na monitoring ruchu sieciowego, jak i wstrzykiwanie do niego odpowiednio spreparowanych pakietów. Aircrack-ng jest dostępny zarówno na stronie projektu, jak i w repozytoriach popularnych dystrybucji. Jego instalacja sprowadza się do wydania polecenia sudo apt-get install aircrack-ng (Debian, Ubuntu) czy yum install aircrack-ng (Fedora).

  Potrzebujemy też w komputerze karty sieciowej, która będzie kompatybilna z aircrackiem. Z listą obsługiwanych układów można zapoznać się na stronie http://www.aircrack-ng.org/doku.php?...bility_drivers.

  Najwygodniej jest wykorzystywać taki program terminala, który pozwala nam używać wielu sesji powłoki w kartach – będziemy bowiem jednocześnie używać wielu skryptów z pakietu aircrack-ng. Może to być np. Konsola środowiska KDE czy Terminal środowiska GNOME.
  Monitoring

  Pierwszym krokiem jest rozpoczęcie monitorowania ruchu sieciowego do punktu dostępowego, który będziemy testować, tak aby nie nawiązywać z nim połączenia. Zakładając, że nasza karta sieciowa nosi w systemie nazwę wlan0 (można to sprawdzić, wydając polecenie iwconfig, przedstawiające listę aktywnych interfejsów sieciowych z rozszerzeniem WiFi), uzyskujemy uprawnienia roota poleceniem su - (lub używamy sudo)a następnie wpisujemy w powłoce polecenie:

  Kod:
  airmon-ng start wlan0
  jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinniśmy otrzymać komunikat podobny do tego, jak na poniższym zrzucie ekranu.
  Teraz polecenie iwconfig powinno pokazać nam, że dysponujemy specjalnym interfejsem sieciowym mon0. Za jego pomocą będziemy monitorować ruch sieciowy. Wydajemy więc polecenie (jako root):

  Kod:
  airodump-ng mon0


  W efektcie uzyskujemy listę wszystkich punktów dostępowych w otoczeniu: ich adres MAC (BSSID), dane o sile sygnału, generowanym ruchu, przesyłanych danych, kanale na którym odbywa się transmisja, rodzaju szyfrowania i uwierzytelnienia oraz nazwie punktu (ESSID).  Poniżej wyświetlana jest lista klientów łączących się z danymi sieciami bezprzewodowymi. Gdy znajdziemy już na liście sieć, którą chcemy przetestować, zapiszmy do pliku tekstowego informacje o kanale, na którym działa oraz jej adres MAC (BSSID). Zapiszmy też informacje o wszystkich klientach (STATION) powiązanych z danym BSSID sieci. Teraz możemy przerwać już działanie airodump, wciskając kombinację klawiszy Ctrl-C.

  Przechwytywanie

  Teraz uruchomimy ponownie airodump-ng, tak aby zbierać pakiety dla danej sieci bezprzewodowej i zapisywać je do pliku. Jeśli nasz punkt dostępowy działa np. na kanale 11, jego BSSID to
  Kod:
  00:00:0A:FF:01:DD
  , monitorujący interfejs sieciowy nazywa się mon0, a plik, do którego będziemy zapisywać pakiety to wifi_zrzut, wydajemy polecenie:

  Kod:
  airodump-ng --channel 11 --bssid 00:00:0A:FF:01:DD --write wifi_zrzut mon0
  Teraz pozostaje czekać – powinniśmy zgromadzić około 40 tysięcy pakietów, aby dostać się do klucza WEP. Może to w wypadku niezbyt aktywnych punktów dostępowych zająć wiele godzin, dlatego zmusimy router WiFi, aby wygenerował nam dodatkowe pakiety dzięki narzędziu aireplay-ng.
  Wstrzykiwanie

  Uruchamiamy drugą sesję terminala (w pierwszej działa airodump-ng). Listę ataków można zobaczyć po wpisaniu polecenia aireplay-ng. Standardowo wykorzystywany jest atak wykorzystujący pakiety ARP. Jeśli mamy spisany BSSID klienta, korzystającego z punktu dostępowego, tym lepiej. W przeciwnym razie możliwe, że nasze połączenie zostanie odrzucone. Ograniczymy się też do wysyłania 30 pakietów na sekundę.

  Za pomocą polecenia

  Kod:
  aireplay-ng -3 -b 00:00:0A:FF:01:DD -h FF:FF:FF:FF:FF:FF -x 30 mon0
  rozpoczynamy wstrzykiwanie pakietów. Jak widać, parametr b określa adres MAC punktu dostępowego, parametr h określa MAC klienta, x odpowiada za liczbę pakietów wysyłanych na sekundę, a wlan0 to nazwa naszego interfejsu sieciowego.

  Crackowanie

  Po zebraniu pewnej liczby pakietów, możemy przystąpić do crackowania. W nowym terminalu spróbujemy uzyskać klucz WEP za pomocą polecenia (zakładając, że pakiety zapisujemy do pliku wifi_zrzut):

  Kod:
  aircrack-ng wifi_zrzut*.cap
  To rozpoczyna proces łamania hasła – jeśli zebraliśmy wystarczającą liczbę pakietów, powinniśmy uzyskać komunikat KEY FOUND! z komentarzem „Decrypted correctly: 100%”. Otrzymany klucz jest podany w postaci heksadecymalnej (
  Kod:
  np. 40:88:FF:A0:12
  ) i może być wpisany jako hasło połączeniowe po usunięciu dwukropków.

  źródło: linki
  Ostatnio edytowane przez GarF : 03-17-2010 - 18:58

 2. #2
  Avatar GSG-9
  GSG-9 jest offline Shapeshifter
  Zarejestrowany
  Jul 2007
  Skąd
  C:\Perl\bin
  Postów
  1,578

  Domyślnie

  Ostatnio edytowane przez GSG-9 : 03-17-2010 - 17:53
  War, war never changes.

 3. #3
  Zarejestrowany
  Dec 2006
  Postów
  24

  Domyślnie

  Dokładnie tak jak napisałeś
  Przeniosłem tutaj ze wzgledu na to że w któtce bedzie pełno pytań o aircracka.

Zasady Postowania

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
Subskrybuj