Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Problem z BackTrack

  1. #1

    Domyślnie Problem z BackTrack

    Witam,mam taki o to problem.

    Sciągnalem BackTracka,a ze nie mam nagrywarki zrobilem tak jak to jest opisane w 1 poście na tym forum http://forums.remote-exploit.org/bac...t-install.html

    Wszystko OK przy starcie kompa mam do wyboru Winde i Gruba ,odpala mi się BackTrack ale tylko jakas konsola ,po czym coś się ładuje i konczy mi się na root. I chce zebym cos wpisal nie wiem co dalej robic ma ktos jakis pomysl.

  2. #2

    Domyślnie

    co dalej zrobic?
    zainstaliwac ubuntu albo windowsa.

    linux to konsola, a backtrack z tego co kojaze nie wlacza gui domyslnie.

    sprobuj wpisac startx

  3. #3

    Domyślnie

    Ok sproboje ,ale mi chodzi o samego backtracka przeciez mozna uzywac go tak jak kazdego linuxa ma okienka i narzędzia

    //Edit

    OK startx dziala ,musze przeformatować 1 partycje na ext4 bo nie chce mi sie zainstalowac ale to juz sam zrobie. Powiedzcie jeszcze jak ustawić zeby byl internet , jestem w sieci LAN i mam karte realteka ,jakies komendy itp prosze o pomoc
    Ostatnio edytowane przez niccoL : 03-03-2010 - 13:10

  4. #4

    Domyślnie

    No mam nastepny problem na pulpicie mam ikonke install.sh jak sie domyslam jest to instalacja backtracka no i wszystko idzie pieknie ale jak skanuje dyski to nie znajduje zadnego sformatowalem partycje D na ext3 i dalej nie widzi ma ktos jakis pomysl ?

  5. #5

    Domyślnie

    masz dhcp?
    jeli nie, to ifconfig INTERFEJS TWOJE_WYBRANE_IP/MASKA_SIECI up
    i pozniej dodajesz routing programem route.
    route add 0.0.0.0/0 gw ADRES_BRAMY

    ifconfig dodaje routing w zakresie sieci sam, wiec jesli bedziesz chcial wyslac cos do kompa z twojej sieci mac zostanie ustawiony na jego wiec pakiet nie dotrze nawet do bramy.


    jesli masz dhcp, uzyj dhclient INTERFEJS

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał niccoL Zobacz post
    No mam nastepny problem na pulpicie mam ikonke install.sh jak sie domyslam jest to instalacja backtracka no i wszystko idzie pieknie ale jak skanuje dyski to nie znajduje zadnego sformatowalem partycje D na ext3 i dalej nie widzi ma ktos jakis pomysl ?
    install.sh to skrypt shella.
    odpusc sobie, partycje twoz fdiskiem.

  7. #7

    Domyślnie

    To czyli nic nie musze juz instalowac normalnie bede mogl kozystac z Backtracka ? A łącze sie poprzez kabel nie wiem czy mam dhcp jakis pomysl ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rax666 Zobacz post
    masz dhcp?
    jeli nie, to ifconfig INTERFEJS TWOJE_WYBRANE_IP/MASKA_SIECI up
    i pozniej dodajesz routing programem route.
    route add 0.0.0.0/0 gw ADRES_BRAMY

    ifconfig dodaje routing w zakresie sieci sam, wiec jesli bedziesz chcial wyslac cos do kompa z twojej sieci mac zostanie ustawiony na jego wiec pakiet nie dotrze nawet do bramy.


    jesli masz dhcp, uzyj dhclient INTERFEJS
    mozesz dokladnie krok po kroku napisac jak to zrobic bo nie czaje wpisuje ifconfig i wyswietla mi informacje o sieci nie wiem co dalej pomocy,wiem ze musze wpisac tez DNS

  9. #9
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Witam,

    po pierwsze nie pisz posta pod postem...

    Po drugie spróbuj:
    Kod:
    /etc/init.d/networking start
    Po trzecie podaj wynik polecenia:
    Kod:
    ifconfig -a
    Po czwarte, jeśli chodzi o dnsy to o ile pamiętam jest taki plik jak /etc/resolv.conf, ale jeśli masz dhcp nie będziesz musiał go wpisywać... Jeśli jednak będziesz wpisywał ręcznie polecam opendns (nie znasz adresów? użyj google) lub wpisz adres router'a...

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    ok dzieki pomogla mi twoja 1 komenda wpisalem i wszystko smiga , jeszcze jak mozesz napisz (moze to troche smieszne) ale jak zglosnic dzwiek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj