Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: ProFTPD a ip failover

  1. #1

    Domyślnie ProFTPD a ip failover

    Witam, posiadam na serwerze zainstalowanego proFTPD który domyślnie działa na głównym adresie ip. Jednak jako iż posiadam kilka aktywowanych ip failover to chciałem zrobić możliwość logowania się na ftp poprzez te adresy. Niestety nie wiem jak tego dokonać dlatego liczę że ktoś mnie może tutaj naprowadzi

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Uzywasz terminologii OVH czy mi sie wydaje?
    Jesli to OVH to wszystkie adresy dzialaja rownoczesnie, proftpd powinno miec w konfiguracji wpisane ze slucha na wszystkich IP jakie ma (domyslnie) albo sam to jakos ograniczyles wczesniej. Jesli jest to fail-over klasyczny czyli jeden dziala, reszta nie, to musisz najczesciej zrobic restart uslugi po zmianie aktywnego adresu IP.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Tak serwer w ovh SuperPlan BestOF Bo np powiedzmy chce danemu użytkownikowi umożliwić tylko logowanie na serwer ftp poprzez ten jeden adres.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Firewall? Nie wiem, moze jakis software pozwala na logowanie sie tylko na danym IP ale nie jestes w stanie stwierdzic kto sie laczy do czasu az dostaniesz login i haslo :P wiec FTP musi sluchac na wszystkich adresach co jest jak najbardziej logiczne.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. [Debian]ProFTPd nie reaguje na quota
    By Nikow in forum Linux
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 08-20-2008, 19:48

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj