Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 32

Temat: Samotny Linux

Domyślnie Samotny Linux

Mam zamiar kupić sobie laptopa, żeby w końcu mieć swobodny dostęp do komputera, bo siostra ( ma na imie Grzesiek ) nie daje mi spokoju.
    I chciałem całkowicie na Linuxa przejśc
    i mam pytanie czy nie przydałoby sie jak bym zrobił jakąć partycje na windowsa?
    Chciałbym poznać wasze opinie na temat Linuxa , a dokładnie od osób które używały obu systemów. Co sądzicie o linuxie w porównaniu do wiondowsa, nie chodzi mi o sprawy bezpieczeństwo bo to już wiem żę windows ustępuje
    linuxowi

ble34 jest offline jestem bugiem

Domyślnie re

to jak przesiadaka z trójkołowego rowrka dla dzieci na tira

Domyślnie

Proponuje zainstalować linuxa i zobaczyć albo na początek jakiegoś live cd, to jest kwestia osobistego przyzwyczajenia ale jak się ”przyzwyczaisz” to nie będziesz chciał słyszeć o windzie.
    Ps: uważaj jak będziesz kierował tym tirem żeby jakiejś pani na poboczu nie zahaczyć jak się zapatrzysz, na graficzne aspekty .
    Ostatnio edytowane przez kosiarz : 02-15-2007 - 19:03
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

Domyślnie

Ja mam oba systemy na laptopie - windows ma nieco dodatkow robionych specjalnie pod ten model :-) i w sumie nawet fajnie to dziala... Linux (tu mam Ubuntu 6.10) jako jedyne zainstalowalo sie ladnie na dysky SATA ktory mam w laptopie, pozostale distro nie widzialy SATA... dziala doskonale, dziala nawet czytnik linii papilarnych, karta wifi (a/b/g) wykryla sie od sama od pierwszego kopa... ogolnie jestem pod wrazeniem jak to dziala na laptopie.

Tak nawiasem - porownujac rowerek do tira - ktore jest ktore?!
    Jesli patrzec na mozliwosci to tirem bedzie linux, jesli na 'wage' i 'elastycznosc' to windows...

ble34 jest offline jestem bugiem

Domyślnie re

no aczym się sugeruje większośc ludzi na tym forum no ale fakt masz racje
    Ostatnio edytowane przez ble34 : 02-15-2007 - 20:01

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

hymmm... nio cuż po przesiadce przez pierwsze dwa dni bedziesz się czuł jak w innej bajce... ale jak juz się troszkę przyzwyczaisz to zapewniam Cię spodoba Ci się ten system

osobiście myslałem ze najlepiej stronki się robi w pajączku i nic fajniejszego się nie da mieć - dopuki nie sprubowałem zrobić tego na linuxie - obecnie nie wyobrażam sobie bazgrania kodu w niczym innym jak quanta plus

na poczatek polecam Ci mandrive lub do ubuntu, którego większość zachwala ja tam mam jakieś zrażenie i 100razy wole na mandrivce pracować (na deskop ofcaruse) ;
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

Jak zabierzesz sie za pisanie aplikacji sieciowych (nawet pod serwerki WWW - jakis content, bazy danych, itp) to Mandriva szybko ci zbrzydnie... Postawienie Oracle'a (klienta tylko) zajelo mojemu zespolowi caly dzien... a to biblioteki nie graly bo byl konflikt z jakimis innymi ktore do niczego nam nie potrzebne ale 'system' wymaga... albo pozniej czegos brakowalo... o kant duszy... a na koniec to juz byl taki mulasty system ze glowa mala - za duzo smieci po prostu instaluje sie domyslnie...

W ubuntu nie bylo tego problemu... instalacja zajela niecala godzinke robiac od zera, sciagajac i instalujac potrzebne elementy...

P.S.
    W zespole byl admin (ja - 12 lat doswiadczenia), programista (15 lat doswiadczenia) i administrator baz danych (14 lat doswiadczenia w Oracle'u) - to tak jasnosci 'kto sie meczyl' :-/ Moze byloby prosciej gdyby to byla najnowsza wersja oracle'a...

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

hihi nio ja raczej miałem na mysli deskop dla poczatkującego usera - wiesz takie tam przegladanie stron itp
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

szpuni jest offline |-|/\(|< !/\/

Domyślnie

Ja tam mam zdanie tylko jedno na temat Mandiwy ( czy Mandrake jak kto woli)
    to jeden wielki shit wiecej problemow niz przyjemnosci z pracy z ubuntu nie mialem przyjemnosci sie spotkac a osobiscie przystaje przy 2 starych i dla mnie najlepszych dystrybucjach jakimi sa Slackware i Debian.

O dziwo nie sa wcale takie skaplikowane jak to wszyscy pisza no moze pomijajac pewne aspekty w debianie ale slack hmmm to byly moje 1 kroki w linuxie i juz tak zostal od dlugiego czasu

Domyślnie ...

wszystko rzecz gustu... ja pierwsze kroki robiłem na RedHat (7.3 chyba),
    SuSe jest zajefajny też używam i polecam

edit: suse nie jest zajefajny - byłem w błędzie
    Ostatnio edytowane przez markossx : 05-25-2007 - 23:49
    * markossx *

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni