Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Samba bardzo pamiętliwa bestia

  1. #1
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie Samba bardzo pamiętliwa bestia

    Konfigurowałem ostatnio serwer samby pod Debianem. Wygląda to tak, że mamy 5 userów, każdy z nich ma swój katalog, do katalogu "tomek" może logować się tylko tomek do "ola" tylko ola etc. Chciałbym, abym np. po wejściu w katalog Tomka, wrócił się na serwer i zalogował do katalogu Kasi z jej danymi logowania, i tu zaczynają się schody. Kiedy chcę zmienić katalog, i zalogować się do innego katalogu z innymi danymi autoryzacyjnymi, samba zapamiętuje wcześniej wpisane hasło i z nim próbuje się dobijać do nowego katalogu.
    Czy istnieje jakiś sposób, aby jakoś "wymusić" na sambie by za każdym razem żądała nazwy usera i hasła?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    łączysz klientów z windows, prawda?
    jesli tak to raczej windows to trzyma
    net use
    oblukaj zasób który Ciebie interesuje
    net use \\ten\zasob /delete
    wtedy bedzie żądała ponownie hasło
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. #3
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    no windows XP właśnie, tyle ze do tych stacji nie mam dostępu. Cała sieć jest kawał drogi ode mnie. Wiem, że jakaś opcja w sambie jest, kiedyś o tym czytałem, ale teraz nie mogę znaleźć.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    ehh, zastanow sie nad jakimś zdalnym dostepem do tych kompów...
    może przyjrzyj się opcji 'security' w smb.conf jesli jeszcze tego nie robiłeś,
    masz tam między innymi user, share, tym tez można wymuszać wiele zachowań

    edit: jednak będe sie upierał, ze jak winda zapamięta jakieś poświadczenia do konkretnego katalogu to cięzko będzie to zmienić bez usunięcia wpisu o zasobie,
    chyba że winda ma coś takiego by ustawić aby nie pamiętała haseł do odwiedzanych zasobów, w gp nie kojarzę żebym coś takiego widział, rejestr może
    Ostatnio edytowane przez markossx : 09-18-2008 - 12:26
    ***********
    * markossx *
    ***********

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak raz user zaloguje sie do zasobu to winda pamieta te dane na caly czas jak user jest zalogowany. Jest to tzw 'pass-through authentication'. Moze uda sie te dane wyczyscic w locie tak jak pisze markossx ale generalnie to problem z windows a nie z samba.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Nie jestem pewien czy mówię z sensem (ale może chociaż zasugeruje kierunek) w /netlogon można chyba umieścić skrypt który będzie wylogowywał wszystkic twoich użytkowników i wtedy będą musieli podać dane ponownie przy próbie dostępu do katalogu.
    Albo ukryj katalogi przez $ i zrób dostęp przez skrypty ,które wylogują wszystkich (lub nie),a potem dadzą dostęp po podaniu hasła do katalogu.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zasob netlogon jest uzywany z tego co wiem gdy masz domene windows (NT4) i uzytkownicy loguja sie do domeny... jesli mowa o grupie roboczej (tego javaman tutaj nie dodal) to to nie zadziala bo w grupach roboczycj pojecie PDC czy netlogon nie istnieje z tego co mi wiadomo (vide dokumentacja samby - rozdzial 3 i 4 o ile pamietam, dotyczace prowadzenia PDC i BDC an sambie).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Bardzo dziwne błędy
    By rafal44 in forum C/C++
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 09-07-2008, 11:43
  2. bardzo prosze o pomoc!!!
    By lydia in forum Hacking
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 01-24-2008, 20:07
  3. samba
    By dexter in forum Linux
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 11-28-2007, 18:33
  4. Keylogger bardzo potrzebny !!
    By sasi in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 06-01-2007, 17:14
  5. Bardzo fajna strona !
    By Bart in forum Pomysły/Sugestie
    Odpowiedzi: 41
    Autor: 06-11-2006, 14:56

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj