Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Serwer pocztowy

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Domyślnie Serwer pocztowy

    Mam serwer (Debian 4.0 Etch) z usługami SMTP (Postfix), POP3 (Dovecot-POP3) oraz IMAP (Courier-IMAP). Wszystko działa bardzo ładnie poza jednym; mianowicie w pliku konfiguracyjnym Postfiksa mam ustawione dostarczanie poczty do katalogu Maildir/ (home_mailbox = Maildir/). Chciałbym aby po zalogowaniu na serwer przez SSH pokazywało, że użytkownik ma nową pocztę. Wymagany jest do tego (może się mylę) program mailx, który udostępnia komendę mail. Jednak obsługuje on tylko dostarczanie poczty do pliku, i aby to działało muszę zakomentować opcję home_mailbox = Maildir/ i ustawić mail_spool_directory = /var/mail, lecz wtedy Squirrelmail nie odczyta mi nowej poczty bo działa poprzez IMAP, który czyta Maildir. Czy jest jakiś sposób, aby poczta była dostarczana tu i tu, lub aby powiadamianie o nowej poczcie było dostępne? Ustawienie obydwu opcji nie działa.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    mozesz sprobowac uzywac procmail'a jako koncowego polecenia dostarczajacego poczte do skrzynek i w procmailu 'rozwidlic' maile na 2 lokalizacje ale wtedy poczta zajmuje 2x tyle miejsca - szkoda nieco...

    poszukalbym raczej czegos co dziala z maildir'em

    BTW. program ktory mowi ze masz nowa poczte to biff a nie mailx
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. Domyślnie

    POP3 (Dovecot-POP3) oraz IMAP (Courier-IMAP)
    Ja tylko sie odniose do tego. Po co Ci Courier? Przeciez Dovecot ma IMAP w sobie. Korzystam z Dovecot, a w nim mam wlaczona obsluge POP3 i IMAP wraz z SSL.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak ja rozumiem to tu chodzi o to aby user dostawal informacje (od programu biff) jak sie zaloguje ze ma poczte w skrzynce...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. Domyślnie

    Pakiet mailutils zastępuje mailx, działa na Maildir. Natomiast jeszcze nie wiem czy działa powiadamianie o nowej poczcie po zalogowaniu, ale można uznać, że temat jest zamknięty.

    Cytat Napisał mlodszy Zobacz post
    Ja tylko sie odniose do tego. Po co Ci Courier? Przeciez Dovecot ma IMAP w sobie. Korzystam z Dovecot, a w nim mam wlaczona obsluge POP3 i IMAP wraz z SSL.
    Tak wyszło.

Podobne wątki

  1. Serwer DHCP
    By tyter in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 05-30-2008, 16:58
  2. Wlamanie na Serwer
    By aSSaSSin in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 12-01-2007, 19:46
  3. Włamanie na serwer
    By ramses in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 08-29-2007, 18:40
  4. ip + serwer = włamanie
    By seba8912 in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 08-14-2007, 14:30

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj