Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: VMware, linux, problem.

rip
    rip jest offline Banned

Domyślnie VMware, linux, problem.

Chcialem zainstalowac sobie VMTools. ok, kde wywala swoj standardowy error: security policy blabla. Wylatuje. Instaluje xfce, jakos daje sie z tym wytrzymac.
    mountuje /dev/hdc pod /mnt/tmp, i probuje rozpakowac plik .tar.gz
    Oczywiscie, w menu 'otworz za pomoca' nie ma takiego programu jak tar, wiec konsola. Mam na pulpicie. chmod +x -R vm-costam. Uruchomilem wsyzstkie mozliwe pliki, i kazdy, co do jednego wyjeb** mi jakis blad.
    Nie bede tego tu rozpisywal, bo to nie ma sensu.
    No moze przykladowe 2:
    /a no tak, ctrl+c bez tools nie dziala
    wiec nie bedzie errorow.

Co moge w takiej sytuacji zrobic? Ofc moge tego nie instalowac, bo i poco. Ale jednak ctrl+c z vm sie czasem przydaje =/

elceef jest offline Proces bezczynności

Domyślnie

Linux jest beznadziejny. Weź to i usuń z dysku. Bo powiem mamie! ;-P

rip
    rip jest offline Banned

Domyślnie

Linux jest beznadziejny.
    owszem, kiedys pisali lepszy soft.
    Ale jednak wole sie czegos nauczyc, choc qrwica mnie bierz jak po wykryciu urzadzenia system probuje otwierac /dev/XXX bez mountowania

Domyślnie

@elceef - jakis jeszcze spam i nabijanie postow? nie masz nic do powiedzenia w temacie to siedz cicho!

@rip - rozpakowac z konsoli... mode pliku malo istotne, jak to .tar.gz to bedzie

Kod:
    tar zxvf plik.tar.gz
    wypakuje mase plikow pewnie a dalej zalezy co tam masz/chcesz zrobic... pamietaj ze jak /dev/hdc to jakis inny FS w sensie fat32 lub ntfs to mozesz jako user nie miec prawa do zapisu tam. Ogolnie strasznie namieszales w poscie i gowno z tego wynika - nie wiadomo ani co masz ani co chcesz... proponuje naucz sie pisac jednoznacznie i logicznie - bedzie prosciej odpowiadac.

Metoda uniwersalna:

Kod:
    $ cd
    $ tar zxvf /mnt/hdc/vm-tools.tar.gz
    efekt - wypakuje cala zawartosc archiwum do ~/

Sorry, ale z tak postawionego pytania nic wiecej nie wynika... poza tym nie bardzo wiem dlaczego ale na vmware server ctrl+c u mnie jakos dziwnym trafem chodzi :-o
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

rip
    rip jest offline Banned

Domyślnie

1. wszsytko robie jako root (jeszcze by tego brakowlo, zeby robic jako user)
    2. ctrl+c > ctrl+v dziala, jak zainstalujesz VMTools. Inaczej powiedz mi, jakim cudem system by widzial clipvoard virtualnego.
    3. opcja f przeciez nic nie robi
    4. ctrl+c nie dziala, ale od czego sa screeny:

klikam 'install vm tools'. system widzi nowe urzadzenie, i tworzy ikonke na pulpicie. Po co? A no jak to w przypadku ikonej jest, zeby w nia kliknac. Efekt? Chyba widac.
    http://www.haxx123.yoyo.pl/1.png

dobra. Zalozmy ze jednak wiem co zrobic, oraz wiem gdzie mi wykrylo device.
    http://www.haxx123.yoyo.pl/2.png

widze 2 pliki. 1 rpm, 2 tar.gz.
    mam to gdzies, ze rmp jest bee, oba kopiuje na pulpit. (juz ta zasrana vista dziala szybciej. Proces kopiowania cp trwal ponad minute)

to to uruchamiamy rpma.
    http://www.haxx123.yoyo.pl/3.png

okay niech ktos mi powie, dlaczego tar bez f nie chcai isc.

http://www.haxx123.yoyo.pl/4.png

a teraz, chce cos uruchomic.

http://www.haxx123.yoyo.pl/5.png
    proste, nie?

no juz myslalem ze sie uda. Przynajmniej cos ruszylo.
    http://www.haxx123.yoyo.pl/6.png
    W tym momencie mam juz dosc linuxa na dzis. Jutro moze poswiece swoje nerwy zeby cos z tym zrobic.

Domyślnie

Cytat Napisał rip Zobacz post
    2. ctrl+c > ctrl+v dziala, jak zainstalujesz VMTools. Inaczej powiedz mi, jakim cudem system by widzial clipvoard virtualnego.
    No tak... tak to jest jak "windziarz" (w przenosni rzecz jasna, nie jest to zaden przytyk absolutnie) bierze sie za Linuxa i chce Ctrl+C i Ctrl+V miec... w Linuxie Ctrl+C to przerwanie programu a nie 'kopiuj'... i u mnie Ctrl+C dziala, dokladnie tak jak powinno!

Teraz dopiero wiadomo co w ogole chcesz osiagnac! Chcesz miec mozliwosc kopiuj-wklej miedzy hostem a gosciem! Trzeba bylo tak od razu

3. opcja f przeciez nic nie robi
    Opcja -f w tar robi swoje... i podaje ze ma rozpakowywac z pliku a nie z stdin jak to by bylo domyslnie... czas najwyzszy abys odpalil man tar i poczytal

to to uruchamiamy rpma.
    http://www.haxx123.yoyo.pl/3.png
    man rpm probowales? sorry, ale tutaj widac brak podstaw obslugi... poza tym pytanie jest jakie masz distro - jedne maja .rpm, inne .deb a inne jeszcze cos innego...

hint: jesli Twoje distro uzywa RPM jako systemu pakietow to sprawdz 'rpm -i vm-tools.rpm'

okay niech ktos mi powie, dlaczego tar bez f nie chcai isc.
    dlaczego nie poszlo to odpowiedz masz wyzej...

no juz myslalem ze sie uda. Przynajmniej cos ruszylo.
    http://www.haxx123.yoyo.pl/6.png
    W tym momencie mam juz dosc linuxa na dzis. Jutro moze poswiece swoje nerwy zeby cos z tym zrobic.
    Dobra... vmware jest upierdliwe jak cholera... a poczekaj az zakutalizujesz kernel i bedziesz sie bawil od nowa z vmware-install.pl

Nie denerwuj sie - po prostu Linux to nie Windows, tam nie ma 'klik' i gotowe. Ten system trzeba zrozumiec. Jak na razie cala Twoja energia jest konsumowana na glupotach ktore wynikaja z tego ze nie doczytales jak sie danych polecen uzywa ale glowa do gory - poczatki sa zawsze trudne i zniechecajace.

rip
    rip jest offline Banned

Domyślnie

ctrl+c odebrane przes konsole/emulator konsoli jest traktowane jako sigterm.

Natomiast w gui (edicie), funkcja DefWindowProc (nie wiem jaka jest pod linuxem) zapisuje zaznaczony text do schowka. Schowek = obszar pamieci. Obszar pamieci o ktorym wie tylko system odpalony w VM. Bez kanalu komunikacji, nie da sie 'porozumiec' miedzy systemem normalnym, a piaskownica. Tu wlasnie wkracza wm tools, ktory odsluguje drag&drop, clipboard i kilka innych, nieznanych mi opcji.

Co do manuali, to nienawidze tego czytac.
    Wole zapytac sie google, a ze to zazwyczaj nie wiele ma do powiedzenia, to pytam sie na forum.

-f, --file-ARCHIVE use archive file or device ARCHIVE.
    mozesz mi to wytlumaczyc, prosze?
    Mowisz ze tar potrafi obslugiwac pliki z stdin? A powiedz mi po cholere. Co za kretyn bedzie wysylal cokolwiek na stdin! juz prosciej byloby jakby to f wlasnie wlaczalo opbor z stdin.
    Dla przykladu pod windowsem (niestety nie domyslnie) jest rar.exe/unrar.exe. I jeszcze nie mailem z nim problemu. Program jest niedosc ze intuicyjny, to ma bardzo przydatne opcje takie chocby jak KOMPRESJA. A linux? Mam uraz go gzipa potym, jak mi zapakowal wszsytkie pliki na serwerze. Tak, nadpisal No coz.

Domyślnie

Natomiast w gui (edicie), funkcja DefWindowProc (nie wiem jaka jest pod linuxem) zapisuje zaznaczony text do schowka. Schowek = obszar pamieci. Obszar pamieci o ktorym wie tylko system odpalony w VM. Bez kanalu komunikacji, nie da sie 'porozumiec' miedzy systemem normalnym, a piaskownica. Tu wlasnie wkracza wm tools, ktory odsluguje drag&drop, clipboard i kilka innych, nieznanych mi opcji.
    To sie zgadza - dokladnie tak jak mowisz... ja nie uzywam drag&drop bo po cholere... jak juz to u mnie akurat to dziala w druga strone - windows siedzi w srodku VM a nie Linux.

Co do manuali, to nienawidze tego czytac.
    Wiec daleko nie zajedziesz i licz sie z tym ze jedyne odpowiedzi jakie bedziesz dostawal to RTFM...

-f, --file-ARCHIVE use archive file or device ARCHIVE.
    mozesz mi to wytlumaczyc, prosze?
    Ocyzwiscie... -f wskazuje na plik .tar (moze dalej byc traktowany gzipem wiec bedze dodane dalej .gz) lub urzadzenie - streamer tasmowy domyslnie, bo nazwa tar pochodzi od 'Tape ARchiver' czyli od zgrywania dantch na tasmy. tar + mt to dwa programy ktore sluzyly i nadal sluza do zapisu archiwow na tasmy i tu sie nie ma co smiac bo jedna tasiemka ma np 73GB a dosc tanio mozna kupic automatyczne biblioteki co maja po 9 takich tasiemek w srodku i same zmieniaja kasety z tasmami... a do tego dodaj jeszcze gzip albo bzip2 albo inny kompresor i na 1 tasiemke mozna (to mowie z doswiadczenia) wpakowac ponad 700GB (tak tak - 0.7 TB) np logow apache'a bo takie wyniki mam u siebie.

Mowisz ze tar potrafi obslugiwac pliki z stdin? A powiedz mi po cholere. Co za kretyn bedzie wysylal cokolwiek na stdin! juz prosciej byloby jakby to f wlasnie wlaczalo opbor z stdin.
    Co za kretyn by tak nie robil?! Gdy pakujesz pliki do .tar.gz to robisz wlasnie pakowanie z wysylaniem na stdout, dalej to lapie gzip i przekierowuje do pliku... nadal wiekszosc osob zapisuje to jako

Kod:
    tar cv - /home/dir1 /var/www/web1 /var/www/web2 [pozostale katalogi] | gzip -9 > archiwum.tar.gz
    Dla przykladu pod windowsem (niestety nie domyslnie) jest rar.exe/unrar.exe. I jeszcze nie mailem z nim problemu. Program jest niedosc ze intuicyjny, to ma bardzo przydatne opcje takie chocby jak KOMPRESJA. A linux? Mam uraz go gzipa potym, jak mi zapakowal wszsytkie pliki na serwerze. Tak, nadpisal No coz.
    ... a linux nie robi niczego o co go nie poprosisz... tar to nie kompresor, gzip to kompresor... tar to archiver - zbiera pliki i katalogi w jeden plik i tworzy ladne archiwum zachowujac w nim uprawnienia itd... a jak chcesz to spakwoac to masz gzip, bzip2 oraz inne wynalazki i dzieki temu wlasnie masz elastycznosc ktorej windows Ci nie daje. To jest wlasnie filozofia systemow unixowych - seria malych narzedzi ktore laczysz razem wedlug wlasnych potrzeb. To system robi to co Ty chcesz a nie Ty robisz to na co system pozwoli, bo ktos w swojej wielkiej madrosci pomyslal ze ktos inny moze tego potrzebowac.

... a to ze gzip spakowal ci wszystko - no coz... manuala nie przeczytales :-( a tam wszystko ladnie wyjasnione.

kaspsior jest offline يحشطخبؤءفنو٢٥٣كهي

Domyślnie

..................... ...
    Ostatnio edytowane przez kaspsior : 04-17-2012 - 22:53

Domyślnie

Wiesz... przyzwyczajenia odrgrywaja wielka role w tym co robimy i nie tak latwo sie przestawic na cos zupelnie innego, co ma inne znaczenie w innym srodowisku.

Nie ukrywam ze denerwuje mnie jak ktos sie rzuca i ma pretensje ze cos jest idiotyczne a fakt faktem jest ze to On czegos nie rozumie i to tylko jego 'ograniczenie umyslowe' go blokuje... ale to ograniczenie przemija dosc szybko, zwlaszcza jesli ktos cos podpowie, wyjasni - dlatego staram sie nie tracic cierpliwosci i spokojnie dalej wyjasniac. Pamietam przeciez jak ja sie uczylem linuxa - tez nie bylo latwo... z tym ze ja nie mialem kogo zapytac o cokolwiek wtedy i musialem zacisnac zeby i zaczac kombinowac aby zrozumiec co, jak, po co i dlaczego.

@rip - nie martw sie, poczatki sa trudne. Jak czegos nie wiesz, pytaj, postaram sie pomoc na ile bede mogl i mial czas.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni