Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Monitorowanie dostępności

dexter jest offline Element wywrotowy

Domyślnie Monitorowanie dostępności

Mam pytanie do osób, które zetknęły się z hasłem SLA lub zajmowały się monitorowaniem wydajności/dostępności.

Poszukuję GOTOWCA (coś co nie jest szczególnie lubiane ).
    Już mówię w czym rzecz, od miesiąca testuje sobie programik ApplicationManager

Programik jest rewelacyjny, jednak problem jest taki, że wersja free posiada 5 "czujek". Za wersję z 25 trzeba już zapłacić 800 Ojro rocznie, a takiej kasy firma nie chce mi dać na program, który "jest potrzebny tylko dla mojej wygody" - nie chcę w tym miejscu rozwodzić się nad sensownością powyższej oceny przełożonych.

Poszukuję rozwiązania, które zapewni mi podobną funkcjonalność - gotowy pakiet, który będę mógł zainstalować i używać, skrypty pisane ręcznie nie są aż tak wygodne (leń ze mnie wyłazi).

Soft idealny musi monitorować :
    - apache
    - pop3/imap/smtp
    - mysql
    - GNU\Linux
    - samba
    - dostępność katalogów na dysku twardym
    - dostępność z sieci (maszyna, która robi ping)
    - named
    - url-e
    - ftp

Dobrze by było gdyby program był w miarę skalowalny (np. mogę ustawić sobie progi do wszczęcia alarmów), nie musi być monsterem bezpieczeństwa - i tak będzie działać w wyizolowanej do tego celu sieci bez dostępu do internetu

Podsumowując mój przydługi post - szukam (najchętniej) darmowego odpowiednika ApplicationManager-a

edit:
    dokopałem się do czegoś o wdzięcznej nazwie Nagios
    http://www.nagios.org/

Zna ktoś to cudo ?
    Ostatnio edytowane przez dexter : 06-16-2008 - 20:16

Domyślnie

Nagios to potega... u mnie monitoruje rowniez temperatury serwerow itd. Konfiguracja na poczatku zajmuje sporo czasu ale warto przysiasc. Spelnia wszystkie Twoje wymagania. Zadaj konkretniejsze pytanie, dostaniesz konkretniejsza odpowiedz.

Ja monitoruje tym od pojedynczych serwerow, uslug itd po cale farmy i clustry dostarczajace wirtualne uslugi (tzn nigdy nie wiesz gdzie to tak na prawde dziala). Do tego Nagios pokazuje wykresy i statystyki ile dana usluga jest dostepna tak wiec jesli twoj cel to 99.999% tak jak u mnie to Nagios policzy sporo za Ciebie :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)