Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 21

Temat: KDE vs. GNOME

  1. #1

    Domyślnie KDE vs. GNOME

    Tak jak w temacie. Aktualnie mam na moim ubuntu 8.04 GNOME.

    Zresztą chciałbym poznać Wasze opinie czy lepiej pozostać przy GNOME czy zmienić na KDE ?

  2. #2
    Zarejestrowany
    May 2008
    Postów
    534

    Domyślnie

    kde = bugi
    gnome = kur** ma*!!

    to sa moje doswiadczenia

  3. #3
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Kod_03 please!
    Temat środowiska graficznego jest odwieczną wojną, podobną do tej miedzy użytkownikami Vim'a i Emacs'a, oraz Linuksa i Windowsa, dlatego temat ten nie powinien istnieć.
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hmmm nie bardzo rozumiem dlaczego 03?

    Czlowiek pyta o prywatne opinie uzytkownikow i tyle. Kazdy moze powiedziec co mysli na temat tych srodowisk. Ja wole jakos Gnome, nie wiem dlaczego... moze tez byc IceWM (moj ulubiony) lub fluxbox. KDE moim zdaniem jest za 'ciezkie' i jak ostatnio korzystalem to sie dosc gesto sypaly aplikacje (to bylo dosc dawno)... ale to oczywiscie moje subiektywne zdanie i nikt nie musi sie z nim zgadzac.

    Powiedzmy to tak - jesli chodzi o grafike to jestem minimalista, lubie czyste, proste ksztalty, zadnych balonikow, cudow, animacji. Konsola tekstowa jest super ale w X'ach wiecej sie na ekran miesci (mniejsza czcionka). IceWM to super fajne totalne minimum, bardzo szybkie i proste, ladnie mozna personalizowac itd... Gnome ma sporo bajerow ale jeszcze jestem w stanie to zniesc, KDE zupelnie mi nie lezy.

    Oczywiscie raz jeszcze podkreslam, ze to co napisalem powyzej to moja osobista opinia wynikajaca z moich doswiadczen i upodoban.

    @Nikow - nie chcesz sie wypowiadac, ok - nikt tego od Ciebie nie wymaga.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    Polecałbym Gnome - miałem trochę (nie)przyjemności z KDE. Gnome jest trochę stabilniejsze, owszem nie takie ładne jak KDE, ale za to nie wiesza się co chwila. KDE zachowuje się tak jak pierwsze wersje XP-ka. Częste zwiechy, malowanie okienkiem po ekranie,wolno wolno wolno... Oczywiście nie cały czas, ale znacznie częściej niż Gnome.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    ja na codzien uzywam xfce - jestem bardzo zadowolony z jego mozliwosci.

    Wizualnie jest podobny gnome, ale jest sporo mniejszy i szybszy niz wiekszy brat.
    Ma sporo rozszerzen, ktore znaczaco umilaja doznania podczas obcowania z nim (sila sygnalu wifi, pogoda, najrozniejsze zegarki, mixer audio i inne).

    Do tego nie posiada jakichs zbednych nakladek graficznych na ustawienia systemowe (systemu operacyjnego), bardzo draznilo mnie to w KDE. Wszelkie ustawienia nadal swobodnie mozna robic w konsoli co jest dla mnie wielka zaleta. W Xfce "panel sterowania" dotyczy tylko Xfce, i podrzednych mu obiektow, czyli np. thunar (menadzer plikow).
    Do tego menadzer logowania slim - i mam system, ktory na laptopie z intelem 950 zamiast karty graficznej wyglada bardzo ladnie i dziala bardzo plynnie.

    No a jak szukasz efektow specjalnych to poszukaj pod haslem boidajze "beryl"

  7. #7
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Gdzie nogi poniosą.
    Postów
    175

    Domyślnie

    Preferuję GNOME ( szybsze jak dla mnie i *żadziej* wywala errory ).

    Używam też Fluxbox + tilda jako konsola + jakiś xscreensaver w root window.
    Łatwo to dostosowa do własnych upodobań zmieniajac tylko dwa pliki konfiguracyjne i ewentualnie stworzyc wlasy styl dla fluxboxa.

  8. #8

    Domyślnie

    GNOME... nie wyglada szpanersko, ale nie o to w końcu łazi w miare stabilne
    KDE- wyglada prawie jak vista.. jedyna roznica to ilosc errorow (w tym porownaniu to microsoft już sie bardziej postarał)
    Pure SHELL- najbardziej stabilne, szpanerski wygląd, jedyna wada to brak grafiki, nielimitowane możliwości

    w pojedynku niezawodnosci wygral "Pure SHELL"

  9. #9
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Dlaczego kod_03? Ponieważ jest to jeden z tematów, które w 90% kończą się flame...

    Ale jeśli mod się wypowiedział, to dlaczego mam ja tego nie robić? Z KDE miałem tylko 1 problem, był to konqueror który miał buga w JS, który pozwalał wywalić przeglądarkę. Długa konfiguracja, by dowiedzieć się, że w następnej wiersji się wsio wywali też nie wygląda optymistycznie. Sam używał GNOME z 8 workspacami, z czego 4 zajmują terminale. GNOME według mnie jest lepsze, ponieważ nie "inwestuje" w niepotrzebne bajerki, które da się włączyć, zmieniając domyślny menager okien i dekoratora. Bez bajerków, jest ładne, lecz cięższe o 8MB od KDE. Ze wszystkimi bajerkami, no cóż... Jest bardzo ciężkie dla karty graficznej, lecz to co potrafi zrobić z ekranem dzisiejsza technika, naprawdę zdumiewa. Bardzo spodobało mi się bycie w kostce, niestety to ten bajer nieciekawie sobie radzi z więcej niż 6 workspace'ami. Na uwagę zasługuje ładnie posegregowane menu, które naprawdę jest intuicyjne, dopóki w twoim systemie nie zagości KDE, które stworzy z menu sieczkę. KDE dzięki swojej modularności ma wiele zintegrowanych programów, co mi się bardzo na początku spodobało, jego plusem jest również fakt, że wiele programów da się zrzucić do tray'a. Na szczęście dogrywając program AllTray GNOME może też się pochwalić zasobnym trayem.

    Podsumowując: KDE sux, GNOME rox.
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  10. #10
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał m0th Zobacz post
    Aktualnie mam na moim ubuntu 8.04 GNOME.
    Ja również. Tak zostanie przez kolejne sześć miesięcy, aż do następnego wydania. GNOME z Human-Murrine odciążony przez Compiz oraz conky żeby mieć wszystko na oku. Jest zgrabnie, szybko i funkcjonalnie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj