Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Linux personal firewall

dexter jest offline Element wywrotowy

Domyślnie Linux personal firewall

Czolem panowie

Zwracam sie do Was (ponownie - moze ktos wie wiecej niz ostatnio) z pytaniem - dlaczego nie moge znalezc osobistego firewalla dla linuxa. Programu dzialajacego pod X-ami, w momencie gdy jakis soft z kompa chce sie gdzies podlaczyc wyswietla mi piekne okienko z informacja - jaki program i jakie polaczenie chce nawiazac.

Jedyna roziwazania jakie znajduje to:
    http://linuxdevices.com/news/NS3121141854.html

http://www.linuxdevices.com/articles/AT8368967523.html

Jednak na moj gust to zdublowanie iptables na karcie sieciowej - nic wiecej, nie wydaje mi sie zeby powyzsze urzadzenia mialy soft realizujacy poszukiwane przezemnie funkcje.

google

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=...j+w+Google&lr=

koniecznie chce mi dac router na linuxie

Jedyne rzeczy posrednio zwiazane z moimi wymaganiami jakie moge znalezc to gui to iptables, ale to jest dobre wlasnie jako firewall sieciowy a nie osobisty

Domyślnie

No to sie zdziwisz moze, ale tak wlasnie to wyglada na linuxie. Mozesz znalezc GUI do iptables i na tym sprawa sie zamyka. Podejrzewam, ze moze gdzies znajdziesz gotowe skrypty ktore organizuja firewall na zasadzie takiej jak wspomniany przez Ciebie 'personal firewall' choc dla mnie w Linuxie takie pojecie nie ma absolutnie sensu.

Firewall jest wbudowany w system jako jego integralna czesc, nie tak jak w Windows, ze mozesz zainstalowac sobie taki czy inny produkt. Mozesz za to tak jak w windows poszukac GUI do konfiguracji.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

poszukaj o nakładce firestarter, może będzie pomocna dla Ciebie

dexter jest offline Element wywrotowy

Domyślnie

@TQM - w kazdym innym przypadku niz linuch na desktop przyznalbym ci 100% racji, jednak w przypadku desktopa takie podejscie wydaje mi sie uzasadnione

@studencik - dzieki za wskazanie softu - z tego co widze na stronce spelnia wszystkie moje wymagania

Domyślnie

Tzn moze zle to ujalem. Chodzi o to, ze desktop czy nie desktop, ma firewall zaimplementowany lepiej w kernelu niz jakies magiczne cos ktore mozna dolaczyc do systemu jak w windows. Owszem - byloby milo jakby desktopy mialy dodany jakis fajny sofcik do konfiguracji okienkowo, aby nowi i zieloni mogli sobie latwiej poradzic - tutaj nie ma o czym dyskutowac akruat.

Chodzi o to aby nie wymyslac kola na nowo, skoro wiemy ze nasz wcale nie bedzie bardziej okragle niz te ktore juz sa - przynajmniej nie w swiecie Linuxa
    Po prostu lata zajmie zanim Twoj kod zostanie tak sprawdzony jak netfilter z jego modulami - lata praktycznego uzycia i miliony userow mowi samo za siebie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)