Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Instalacja Slackware 12.0

  1. #1

    Domyślnie Instalacja Slackware 12.0

    SiemQ
    Jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość w odpowiedziach na moje pytania.
    Dobra przejdzmy do sedna sprawy. Otóż od niedawna zainteresowany jestem instalacja Linuxa. Długa czytałem na róznych forach o tym sytemie i dowiedziałem się że najlepszym jest Slackware dlatego też chcę go zainstalować.Niestety niewiem w jaki sposób gdyż jestem zielony w Linuxie.
    Mam Viste Home Premium i laptopa Toshiba Satelite a135-s2276.
    Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście mi pomogli.
    Z góry thx :*
    Ostatnio edytowane przez KilofeQ : 02-15-2008 - 16:15

  2. #2
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    TO powinno pomoc

  3. #3
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    skoro kolega potrafi już przeglądać fora to i powinien umieć znaleźć info o instalacji systemu, która de facto jest procesem mało skomplikowanym i wszystko jest napisane na kolejnych ekranach, to jedno
    a jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z Linuxem to może powinieneś wybrać jakieś bardziej "delikatne" distro, na przykład Ubuntu
    ***********
    * markossx *
    ***********

  4. #4

    Domyślnie

    Sory za głupie pytania ale już sie pogubilem z tym Linuxem Niewiem wreszcie jaki wybrać. Na moim komputerze glownie gram w Counter Strike i troche sie bawie informatyka wiec niewiem. Prosze o wasze sugestie

  5. #5
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    hehe, to w CS'a na linuxie nie popykasz...
    a jakiego wybrać zdecyduj sam, najlepiej zainstaluj sobie jakiś program do odpalania maszyn virualnych na Windows i tam poinstaluj różne linuxy, i jak sie zdecydujesz to Vista > /dev/null
    ***********
    * markossx *
    ***********

  6. #6

    Domyślnie

    Mam pytanie dlaczego powiedziales ze na linuxie w cs'a nie pogram znalazlem tutorial dotyczacy instalacji prosze bardzo http://www.cstrike-planet.com/tutorial/1/6

  7. #7
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    przeczytałeś to chociaż z grubsza...
    ***********
    * markossx *
    ***********

  8. #8

    Domyślnie

    Nie Mniejsza z tym. Mam pytanie bo mam ta winde i 2 partyje C(3.5free of 30gb) i D (40 gb free of 45gb) Wszystkie w formacie NTFS. Jeżeli zainstaluje na dysku D to nie stracie danych a druga rzecz to bede mogl wybieraz pomiedzy systemami na poczatku uruchomienia komputera
    z góry thx:*

  9. #9
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    zmartwie Cie, nie mozesz instalowac linuksa na partycji D.
    bedziesz musial zrobic dodatkowe partycje przeznaczone tylko i wylacznie na linuksa.
    jezeli bedziesz instalowal slackware to partycjonowanie bedziesz musial zrobic wczesniej natomiast przy ubuntu mozna to zrobic w trakcie instalacji jednak jesli nie masz jakiejs wolnej przestrzeni na dysku (nie wliczajac w to wolnego miejsca na partycjach C i D) to bedziesz musial sobie takie miejsce wygospodarowac...
    wedlug mnie najlepsze wyjscie to przerzucenie wszystkiego z D na C, i podzielenie sobie D powiedzmy na pol, nastepnie z jednej polowy robisz ponownie partycje D a druga masz calkowicie wolna i ja mozesz wykorzystac przy instalacji linuksa.

    co do uruchamiania i wyboru systemu, nie wiem jak sprawa wyglada przy slackware ale przy ubuntu od razu instalije sie program bootujacy (czy jak to sie zwie) grub i wtedy przy uruchomieniu komputera wybierasz jaki system ma sie odpalic

    mam nadzieje, ze za bardzo nie zagmatwalem i zrozumiesz co mialem na mysli
    w razie czego pytaj

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    No wlasnie zrobilem sobie partycje 23 gb i jest pusta wiec wszystko ok a mam jeszcze pytanie czy musze ustawiac to wszystko w biosie czy tak ja z winda dac na poczatku wlaczania odczyt dvd

    I jeszcze pytanko czy ta stronka dobrze opisuje konfiguracje Ubuntu na tym lapku http://arbitraryusefulinfo.wordpress...ba-a135-s2356/
    A te jakies polecenia to gdzie trzeba powpisywac bo nie rozumiem
    Ostatnio edytowane przez KilofeQ : 02-15-2008 - 22:45

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Slackware 12.0 ;//
    By bartek4833 in forum Linux
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 11-12-2007, 21:47
  2. Slackware 12.0
    By bartek4833 in forum Linux
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 10-06-2007, 19:36
  3. Slackware vs Debian
    By suchy in forum Linux
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 09-05-2007, 21:12
  4. Instalacja GGSPY
    By eryk in forum Linux
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 07-20-2007, 21:23
  5. Instalacja programów
    By eryk in forum Hacking
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 04-15-2007, 14:31

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj