Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Huawei E630 na mandrivie

  1. #1

    Domyślnie Huawei E630 na mandrivie

    Witam! Mogłby mi ktoś pomoc skonfigurować ustawienia modemu w KPPP na mandrivie 2008 (modem Huawei E630, iplus), bede bardzo wdzięczny

  2. #2

    Domyślnie

    Hej, przepraszam jeśli zadałem niewłaściwie pytanie, ale czytałem dużo i naprawde nie wiem jak to zrobić. Wiem że tu są doświadczone osoby które znają się na rzeczy. Bardzo proszę o pomoc

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Mam tutaj pod reka ZTM 330E i lipa jak cholera na tym laptopie na ktorym mial dzialac - po prostu zawiesza komputer (choc to nie wina modemu a oprogramowania i sterownika)... nawiasem mowiac - chce ktos kupic ten modem (HSDPA 3.6mbit) na PCMCIA z sim-lockiem Orange? Jakby cos to PM prosze.

    Pierwsze pytanie czy modem sie wykrywa jako jakis port komunikacyjny? Jesli nie to zacznij od tego - nie mam tego modemu wiec nie powiem co i jak...
    Jesli sie wykrywa to konfiguracja jest dosc prosta...

    Chatscript ktory laczy z netem wyglada mniej wiecej tak (kazda linia to 2 zwroty - czekaj_na i wyslij)

    Kod:
    ABORT BUSY
    ABORT "NO CARRIER"
    ABORT ERROR
    "" AT
    OK AT+CPIN=<pin>
    OK ATD*99#
    To wersja bardzo uproszczona ale powinna dzialac...

    P.S.
    Rodzice siostre zaopatrzyli w tego ZTE 330E jak szla na studia i modem po prostu zawiesza tego konkretnego laptopa - na kazdym innym na jakim testowalem dziala... Czy ktos ma taki sam problem? Co ciekawe oprogramowanie Orange dla windows nie dziala w ogole, blokuje przy tym wifi... za to modem dziala od czasu do czasu na oprogramowaniu iPlus
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    Osobiscie nie konfigurowalem Huwaei 630 na linuchu, jednak wiem, ze urzadzenie (konkretnie ten modem) to nic innego jak port USB na PCMCIA do ktorego jest podpiety modem
    Mandriva jest nieco inna, ale z racji moich preferencji znalazlem opis do gentoo - powinienes byc w stanie przerobic go na swoja dystrybucje

    http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Huawei_...SDPA_Data_card

    co do drugiego modemu to proponuje uzyc innego "numeru" gprs

    zamiast *99# to *99****1# (mam nadzieje ze dobrze pamietam)

    podobny problem wystepowal w przypadku komorek siemensa i dostepu gprs - normalne wybieranie nie dzialalo
    Ostatnio edytowane przez dexter : 01-03-2008 - 23:22

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj