Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Odzyskiwanie nadpisanych danych

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Brok
    Postów
    42

    Domyślnie Odzyskiwanie nadpisanych danych

    Witam,

    przed chwilą przez własną głupotę nadpisałem plik .htaccess. Skopiowałem go z jednego folderu do drugiego, na którym miałem już praktycznie gotową stronę. W tym pliku miałem zapisanych kilkadziesiąt linijek dotyczących w szczególności RewriteRule.

    Moje pytanie jest następujące, czy istnieje jakiś szybki sposób na odzyskanie tego pliku? Nie jest to tak ważne żebym zatrudniał do tego jakąś firmę specjalizującą się w odzyskiwaniu danych, ale odzyskanie tego pliku zaoszczędziło by mi zbędnej pracy.

    Tak więc jeżeli znacie sposoby na samodzielne odzyskiwanie takich plików, to będę wdzięczny za rady.

    P.S.
    Na backup nie mam co liczyć bo ostatnio nie był robiony.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    No to obawiam sie ze jedyne na co mozesz liczyc to na to ze nastepnym razem bedziesz ostrozniejszy :-(

    P.S.
    Backup nie ma zadnej wartosci jesli nie da sie go odtworzyc, wiec po backupach warto losowo odtwarzac jakies pliki by sprawdzicz czy procedura dziala :-) Inaczej bedziesz mial zludne poczucie bezpieczenstwa :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Brok
    Postów
    42

    Domyślnie

    Backup nie ma zadnej wartosci jesli nie da sie go odtworzyc, wiec po backupach warto losowo odtwarzac jakies pliki by sprawdzicz czy procedura dziala :-) Inaczej bedziesz mial zludne poczucie bezpieczenstwa :-)
    Masz rację, a co do ostrożności... wypadki zawsze się zdarzają pytanie czy jesteśmy odpowiednio przygotowani na takie sytuacje. Ja nie byłem :/

    Może kiedyś dowiem się więcej o tym w jaki sposób zapisywane są dane na dysku i dzięki temu sam będę mógł odzyskać to co utraciłem.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Coby daleko nie szukac... mamy macierze dyskowe Sun T3 - 2x po 9 dyskow w RAID5 (8 na dane 1 hot-backup)... obie macierze spiete swiatlowodami i switchowane swiatlowodowo, podpiete do serwera rowniez na swiatlowodzie.

    Sprzet bardzo niezawodny, ale dysk ma swoja zywotnosc... teraz mamy 2 macierze i na kazdej 1 dysk walniety. Kupilem nowe dyski, wymieniam i blad jest nadal... backup... hmmmm - poprzeni admin ustawil robienie backupu na te same dyski co dane - no coz... ciezko znalezc cos bardziej niezawodne niz T3 w tej konfiguracji co mamy.

    Jak tu teraz nie dorobic sie niestrawnosci i nie czekac na wrzody?!

    Wniosek - backup jest bardzo niedocenianym dodatkiem do systemu. Tak dlugo go nie doceniasz jak dlugo go nie potrzebujesz. Tym bardziej go cenisz im wiecej danych (i pieniedzy) stracisz w wyniku utraty danych.

    P.S.
    Wczoraj w innym systemie ktory przejalem wciachalo 200GB danych finansowych... wedlug starego admina backup nie byl potrzebny a dysk powinien jeszcze dzialac 2 lata - ale jest wesolo

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj