Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Ubuntu 7.04 Fiesty Fawn - juz dostepny... install/update?

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie Ubuntu 7.04 Fiesty Fawn - juz dostepny... install/update?

    Hej!

    Wczoraj pojawila sie nowa wersja Ubuntu - 7.04 Fiesty Fawn (7.04 oznacza kwiecien 2007 - Ubuntu jest wypuszczane co 6 miesiecy, nastepna wersja bedzie wiec 7.10 jesli nie bedzie opoznien).

    Wlasnie zakonczylem aktualizacje z 6.10 do 7.04 - poszlo tak gladko ze glowa mala... to juz Windows ma wiecej pytan podczas aktualizacji niz Ubuntu hehe...

    Zanim zaczniemy aktualizacje naszego Ubuntu 6.10 trzeba pobrac wszelkie aktualizacje najpierw - w ciagu ostatnich 3 dni byly 2 pliki w sumie... pozniej wystarczy nacisnac nad lista pakietow - aktualizuj do 7.04..

    Po chwili pokazuje sie panel aktualizacji - informacje ogolne typu 'wylaczono niektore zrodla', itd... tzn wylaczono zrodla aktualizacji dla 6.10 bo zaraz bedziemy miec 7.04 - jest to calkiem logiczne.
    Kolejny krok to sprawdzenie systemu i zassanie pakietow... w moim przypadku bylo to nieco ponad 850MB do pobrania w ponad 1100 pakietach. Pobieranie tego wszystkiego trwalo niecale 12 minut, rozpakowanie i przemielenie jak nalezy nastepne pol godziny. W sumie cala operacja zajela ponizej 45 minut na moim laptopie (P4 1.66Ghz dual-core, 2GB RAM).

    Jest to w sumie czas porownywalny z instalacja od zera, ale... tutaj mam wsyzstkie swoje pliki, ustawienia, spersonalizowane dodatki - to na co poswiecilem mase czasu wczesniej. Robic to od zera to by mi sie nie chcialo...
    Poniewaz system byl mocno dopieszczony wczesniej, podczas konfiguracji mialem kilka pytan czy zastapic pliki konfiguracyjne (wszystkie w /etc) nowymi czy zostawic moje zmodyfikowane - bez problemu od razu system wyswietlal roznice wiec decyzja byla latwa

    Na zakonczenie system podal, ze dla 28 pakietow nie ma juz wsparcia i zostana usuniete - moge usunac albo pominac ten krok i je zostawic. Jako ze wiekszosc to byly biblioteki od aplikacji ktorych i tak nie uzywam to dalem usun... po czym reboot i jestesmy znowu on-line...

    Na prawde banalna sprawa, wiec jak ktos ma 6.10 zainstalowane, moze od razu smigac do 7.04 (po maksymalnej aktualizacji 6.10) :-)

    Ide testowac dalej... wyglada bardzo zachecajaco!!!

    UPDATE:
    Zainstalowalem 'beryl' i powalilo mnie na kolana... zintegrowana grafika Intela robi wszystkie efekty 3D - obracajaca sie kostka z ekranami, ladne plywajace okienka, ciekawy efekt jak wjedzie sie mysza w prawy gorny rog okna - selektro aplikacji - dostajemy podglad miniaturek... na prawde jestem POD WRAZENIEM...

    No dobra... biore sie za drugi komputer Ja juz nie mam watpliwosci...
    Ostatnio edytowane przez TQM : 04-20-2007 - 12:30
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #2

    Domyślnie

    ehh;p aktualnie mam ubuntu 6.06 LTS jakis z "easy linux!" ;p sciagnelem tego ubuntu 7.04 (to co mi tqm podales na pw;p) wypalilem... i bledy mam jakies :/ niemoge ani zainstalowac ani z update'woac;/ moze to wina plytki? zle nagralem moze? (odpala sie tylko to do wyboru czy zainstalowac itp... potem h***)
    nagrac od nowa plytke? czy co zrobic;p?

  3. Domyślnie

    Cytat Napisał kryllann Zobacz post
    ... i bledy mam jakies :/
    (...)
    nagrac od nowa plytke? czy co zrobic;p?
    Dobry txt :-) kolejne do działu humor,


    kryllann: podaj treść błędów, inaczej Ci nie pomożemy.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    jak masz wgrane wszystkie latki na swoja aktualna wersje to mozna zrobic aktualizacje calosci bez plytek... majac plytke 7.04 mozesz jedynie zainstalowac z niej system niszcac stary... aktualizacje byc moze moglbys zrobic gdybys mial 6.10 na dysku...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    tak jak chciales mad...

    [ 540.949 403] Buffer I/0 error on device fd0, logicial block 0

    i tak wkolku tlyko te liczby na poczatku sie zmienialy...

    co 10-20 sekund nowy blad;p

  6. #6

    Domyślnie

    Człekowstret tryska z moich ust, parszywy kraj...

    perl -e 's^^i6(!@*^+s;\*; Wo\$_\;~;.s![(_\!]!l!g+y"i\$@"Hro"+tr-6;~-ed\012-;print'
    --------------------------------------------------------------
    Most Intelligent Customers Realize Our Software Only Fools Teenagers

  7. #7

    Domyślnie Ubuntu się zawiesza :(

    Wybaczcie, że zadam takie laickie pytanie ale jestem początkujący w Linuksie.
    Zainstalowałem sobie ubuntu 7.04 (kubuntu) na laptopie (Fujitsu-Siemens, AthlonXP, Amilo A7640) i działa super do momentu kiedy się... zawiesi. I to zupełnie, resetu nie mam to baterię muszę wyciągnąć. Czytałem pliki z logami ale te informacje nie wiele mi mówią, a poza tym obawiam się, że to co istotne może nie być tam notowane z powodu stopu systemu.
    Komputer pod windows (mam równocześnie winXP) zachowuje się bez podobnych sytuacji, więc wykluczam wadę sprzętową.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Po pierwsze nie wylacza sie kompa przez wyjecie baterii tylko przytrzymuje przycisk power wcisniety przez 4 sekundy i samo sie wylaczy... ATX'a nigdy na oczy chyba nie widziales...
    Cytat Napisał woj
    Komputer pod windows (mam równocześnie winXP) zachowuje się bez podobnych sytuacji, więc wykluczam wadę sprzętową.
    Blad - Windows czesto dziala na niesprawnym sprzecie nie majac o nic pretensji... a Linux zglasza blad i co najmniej informuje o problemie a czasami wrecz odmawia pracy. Dlatego Twoje zalozenie o dobrym sprzecie jest niewlasciwe.

    Jaka jest temperatura CPU - sprawdz wentylator, bo to wyglada jak znalazl na problemy z chlodzeniem. Linux i Windows inaczej zarzadzaja energia, inaczej zarzadzaja sprzetem, inaczej monitoruja stan sprzetu... Windowsa juz widzialem jak nie reagowal na przegrzewanie systemu - to samo co Ty mialem na Win98 na starym Celeronie 800MHz... Tam byla to temperatura... Linux przynajmniej podawal mi ze ma problem z odczytem temperatury... a windows nic, tylko sie wieszal (widac tez nie mial pojecia o temperaturze).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki tqm za szybką odpowiedz.
    Całkiem prawdopodobne, że chodzi to o temperaturę procesora bo ten się bardzo grzeje i wiatrak szaleje z obrotami, gdy pracuje dłużej pod Windows. Ale traktowałem to jako normalne, gdyż sprzęt pracuje na athlonie XP-M. Co w takim wypadku możesz mi poradzić (poza wymianą sprzetu) i jak to sprawdzić aby się upewnić?
    Zawieszenie następuje raczej przy lekkim obciążeniu procesora, gdyż najczęściej podczas buszowania po internecie. Raz zdarzyło mi się to podczas logowania użytkownika przy starcie systemu.
    Jeżeli chodzi o moją formę wyłączania laptopa, w tym przypadku jest to chyba jedyna opcja, gdyż zawieszenie jest takie, że 4-sekundowe przytrzymanie power'a nie skutkuje. Charakterystycznym objawem jest też "mruganie" trzech diod sygnalizacyjnych na obudowie laptopa. Nie mam pojęcia na co one wskazują ale mają kształty kłódki. Jedna zawiera literę A, druga cyfrę 1, trzecia kłódka natomiast ma strzałkę skierowaną w dół i poziomą kreskę. Być może to jakieś wskaźniki blokady klawiatury.
    Ostatnio edytowane przez woj : 09-16-2007 - 14:30

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    No to jest to zwiecha... i z tego co mowisz moze byc to temperatura. Takie zawieszenie sie kompa to juz 'umarl w butach', rzeczywiscie zostaje tylko wyjac baterie. Jesli jest na gwarancji to powinienes zainstalowac tylko windows i wyslac do naprawy. Moze wentylator nie wyrabia i tyle...

    Instalacja Windows i TYLKO Windows po to, aby nikt sie nie przyczepil... Ostatnio jednemu facetowi odmowiono pomocy technicznej bo sprzedawca stwierdzil (na podstawie informacji od producenta), ze usuniecie systemu operacyjnego ktory przychodzi z komputerem to naruszenie gwarancji. Facet zaniosl do serwisu laptpa z Linuxem i zostal odeslany z kwitkiem... no comments, ehhh... Zobaczymy jak to sie skonczy - wiecej informacji na Slashdot.

    Co do oznaczen na kontrolkach - to standardowe oznaczenia w laptopach. Ja akurat u siebie klodki nie mam - oznacza ona najczesciej blokade klawiatury czy cos w tym rodzaju, litera A to CAPS-LOCK a '1' to wlaczona klawiatura numeryczna.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ubuntu - problem
    By slawek14 in forum Linux
    Odpowiedzi: 21
    Autor: 04-08-2007, 00:08
  2. ubuntu za free?
    By ironwall in forum Linux
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 03-02-2007, 18:10
  3. Stary i juz nudny problem,ale wciaz aktualny..
    By ollahack in forum Hacking
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 02-08-2007, 18:21
  4. ubuntu nox
    By scorn in forum Hacking
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 09-18-2006, 10:33
  5. ubuntu modyfikacje
    By scorn in forum Linux
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 06-30-2006, 14:47

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj