Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Partycjowanie

  1. #1
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    w domu :D
    Postów
    535

    Domyślnie Partycjowanie

    WItam

    Odrazu przedstawie moj problem,mialem na komputerze 2 systemy linux i XP
    Dla windowsa mialem 2 partycje C i E ;
    dla linuxa jedna
    na partycji C byl zainstalowany system (XP) a E byla dla dowolnych plikow,doszedlem do wniosku ze winda jest mi nie potrzebna bo i tak jej nie uzywam wiec postanowailem sformatowac te 2 windowsowe partycje a wlasciewie ich wywalilem ; to miejsce co bylo na dysku E moge bez problemu dodac do partycji linuxowej a to co bylo na C nie prosze o pomoc bardzo zalezy mi zeby nie formatowac calego dysku

    pozdrawiam
    eryk
    Pamiętaj zanim zapytasz sprawdź ten adres www.google.pl

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    dodac jako tako nie bardzo mozesz... musialbys skasowac partycje linuxowa tez bo nie sadze abys mogl zrobic zrobic resize od tak sobie... wiec proponowalbym zinstalowac na C windows'a aby sobie lezal i nie przeszkadzal, pozniej odpalic instalator linuxa, zdjac partycje linuxa i zalozyc jedna duza (bo dokladajac E).

    Jak nie chesz to zmien rodzaj partycji na linuxowa (typ 83) i zrob na niej filesystem (odpowiednik formatowania) - mkfs.ext3... pozniej podmontuj sobie partycje np jako /home albo /storage (ja wole /storage albo katalo w moim katalogu domowym). To jest dobre rozwiazanie i jakie wygodne!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    w domu :D
    Postów
    535

    Domyślnie

    nom mam wlasnie podmontowana dzieki za odp kiedys se zrobie formata i poloncze wszystko teraz mam zaduzo danych na tym dysku a nie chce mi sie przekopiowywac na inny dysk :P

    pozdrawiam
    Pamiętaj zanim zapytasz sprawdź ten adres www.google.pl

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj