Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Który Linux obok Windows

  1. #1

    Domyślnie Który Linux obok Windows

    Witam!
    Chciałbym zainstalować Linuxa obok Windowsa na osobnym dysku.Nie wiem jaką dystrybucje wybrać.Najlepiej żeby była szybka i w miarę prosta w obsłudze.

    Z góry dzięki za odpowiedź!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mroziu Zobacz post
    Witam!
    Chciałbym zainstalować Linuxa obok Windowsa na osobnym dysku.Nie wiem jaką dystrybucje wybrać.Najlepiej żeby była szybka i w miarę prosta w obsłudze.

    Z góry dzięki za odpowiedź!
    OpenSuse lub Linux Mint

  3. #3

    Domyślnie

    Pytanie czy masz UEFI z SecureBoot, proponuje minta, praktycznie bezobsługowy, jeśli chcesz coś więcej wiedzieć to Debian testing z XFCE (Gnoma nie tykaj, przerost formy nad treścią) minus taki że jest to ciągła walka z zależnościami, jak się trochę podszkolisz to polecam ARCH linux, świetne wiki, przeskok z debiana naprawde nie boli, świetny manager pakietów pacman, instalacja jak umiesz czytać nie taka straszna jak ją malują, a masz kontrole nad wszystkim, no i najświeższe wersje pakietów, stabilność na poziomie testinga debiana. Arch to mój faworyt, natomiast nie nadaje się dla zwykłego zjadacza chleba (czytaj reszty rodziny), wszystko trzeba konfigurować samemu, wiec konsola to twój drugi dom, w zasadzie X-sy to dodatek do konsoli.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Polska, Poznań
    Postów
    3

    Domyślnie

    Polecam Linuxa Mint.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj