Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: DebianLive automatyczne przywracanie pliku interfaces

  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mazury
    Postów
    133

    Domyślnie DebianLive automatyczne przywracanie pliku interfaces

    Jako, że już od pół roku dzielnie uczę się obsługi linuxa, wreszcie uznałem że moja wiedza na jego temat jest wystarczająca, aby postawić sobie system z czystej konsoli.

    Naturalnie eksperymentuje na stabilnej dystrybucji debiana ( Obecnie jest to Wheeze, jakby ktoś czytał ten temat za kilka lat ) odpalającej się z pendrive w trybie persistence.

    Wszystko mam pokonfigurowane już na ideał, poza jednym małym mankamentem. Aby system odpalał mi połączenie internetowe podczas bootowania zamieniłem standardowy plik /etc/network/interfaces na coś takiego:

    Kod:
    # /etc/network/interfaces
    
    auto wlan0
    iface wlan0 inet dhcp
    	wpa-ssid Livebox-XXXX
    	wpa-psk XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    	gateway XXX.XXX.XXX.XXX
    Po zresetowaniu połączenia net śmiga elegancko. Jednak problem w tym, że po każdym reboocie systemu zostaje przywrócony standardowy plik interfaces.

    Tymczasowo rozwiązałem to dowiązując do skryptów startowych taki plik:

    Kod:
    # /etc/init.d/interfaces.sh
    
    cp ./interfaces /etc/network
    /etc/init.d/networking restart
    Sposób tymczasowo działa, ale uważam go za zbyt prymitywny, żeby zostawić go docelowo. Bo coś najpierw przywraca podczas bootowania standardowy plik a mój skrypt go znowu podmienia i resetuje dopiero co ustanowione połączenie. Co za tym idzie komputer wykonuje niepotrzebne operacje. A ja jako amator programowania jestem przeciwny marnowaniu zasobów pod jakąkolwiek postacią, nawet jeśli strata jest tak niewielka, że komputer tego nie odczuwa. Zaś jako perfekcjonista nie po to stawiam system z czystej konsoli i jądra, żeby mieć w nim jakikolwiek niepotrzebny element a już na pewno nie coś, co każe mi już przy starcie systemu ładować skrypt anulujący wykonane dopiero co operacje.

    Podejrzewam, że gdzieś musi być plik szablonowy, który należałoby podmienić, aby system ładował mój plik interfaces. Pytanie tylko który i gdzie?

    Chociaż wolałbym znaleźć w moim systemie skrypt, lub pakiet, który odpowiada za niepotrzebne przywracanie go i o ile nie wpłynie to negatywnie na pracę systemu po prostu go usunąć.

    Googluje i googluje i jak głupi byłem na ten temat, tak głupi jestem dalej. Tak więc może ktoś orientuje się co to za plik albo pakiet i gdzie go znajdę?
    Ostatnio edytowane przez Orb : 04-21-2014 - 14:22
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

  2. #2
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Kod:
    man live-boot
    ***********
    * markossx *
    ***********

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj