Pokaż wyniki 1 do 1 z 1

Temat: Pakiety

  1. #1

    Domyślnie Pakiety

    Witam. Od dluzszego czasu staram sie rozkodowac pakiety pewnej aplikacji. Jako, ze wiem co jest zakodowane widawalo mi sie, ze bedzie to latwe. Jednak sie zawiodlem. Zastanawiam sie, czy moze zostal tam uzyty jakis znany algorytm szyfrowania. Jezli komus sie uda to odkodowac, albo chociaz rozpoznaznac algorytm bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

    Co wiem:
    Zakodowane sa tam cztery "1". (1111)
    Calosc zawsze waży 17 bajtów.

    Drugi i trzeci bajt sa zawsze takie same.
    Pierwszy znak bajtu pierwszego i trzeciego sa takie same. Np.:
    9d 9b 90 9b
    b5 70 b8 70
    44 26 49 26
    I to niestety wszystko. Probowalem roznych kombinacji. Staralem sie przyjac, ze pierwsze 5 bajtow to klucz, ze pierwsze cztery bajty i ostatni skladaja sie na klucz, ze pierwsze 4 bajty to wlasnie "1111", a reszta ( 13 bajtow ) tworzy klucz. Niestety... Nie udalo mi sie tego "rozgrysc".

    Dla tych, ktorzy chca sprobowac dodalem zalaczniki z zakodowanym "1111":
    a)hex - 87 przykladowych pakietow ( tylko dane ), heksy ( szesnastkowy )
    b)dec - te sane pakiety, ale heksy przeliczone na system dziesietny
    c)pierwsze - pierwsze cztery bajty pakietow
    d)roznica - ile trzeba odjac od kazdego bajta pakietu, aby otrzymac "1". (ASCII - 49 )
    b)suma - suma wartosci wszystkich bajtow

    Mam nadzieje, ze te informacje sie przydadza. Co prawda sam pisalem program, ktory to wszystko policzyl, ale sprawdzilem go dokladnie i dane w zalacznikach sa poprawne.

    Jak widzicie staralem sie, ale to moje pierwsze spotkanie z problemem tego typu i dla tego zwracam sie do was po pomoc.

    Chcialbym dodatkowo wiedziec, czy sa jakies programy do analizy tego typu danych? Takie ktore szukalyby zaleznosci, podobienstw itp....
    Z gory dzieki!
    Załączone Pliki Załączone Pliki
    Ostatnio edytowane przez mf_cas : 02-20-2007 - 19:49

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj