Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Gadu-Gadu

  1. #1

    Domyślnie Gadu-Gadu

    Witam!

    Miałem kiedyś taką sytuację na gg, gdzie zablokowałem użytkownika, a on mógł do mnie ponownie pisać. Zapytałem się go - jak to zrobił? niestety nie chciał powiedzieć. Wielokrotnie szukałem w Google sposobu jak się odblokować, ale bezskutecznie. Przeważnie na każdym forum piszą, że jest to niemożliwe, a przecież to nie prawda - sam byłem tego świadkiem. Jedynie udało mi się z gościa wyciągnąć, że używał jakieś wtyczki do gg. Również jej nie mogłem znaleźć. Gościu na pewno nie włamał się do mojego komputera.

    Jeśli ktoś wie jak odblokować się to proszę o napisanie tego w tym temacie, gdyż nurtuje mnie to już od dłuższego czasu.

    Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Kolejny len, ktoremy nie chce sie zobaczyc w dol listy, ze jest dzial 'Komunikatory' i wrzuca posta do 'Hacking'...

    przenosze
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Kolejny len, ktoremy nie chce sie zobaczyc w dol listy, ze jest dzial 'Komunikatory' i wrzuca posta do 'Hacking'...

    przenosze
    od tego jesteś Panie moderatorze więc nie narzekaj tylko rób swoje.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Tu i tam
    Postów
    147

    Domyślnie

    Od tego jesteś Panie userze, że skoro już poświęca ci ktoś czas to uszanuj to i postaraj się o to, aby ktoś udzielił ci pomocy. Myślę, że na takich jak ty modzi tracą dużo cennego czasu, który równie dobrze mogli by poświęcić komuś innemu. Fakt są po to aby utrzymywać porządek ale pamiętaj śmieci się albo wyrzuca albo utylizuje i ty masz to szczęście, że użył opcji przenoszącej a nie kasującej, więc postaraj się też to uszanować.

    Co do tego GG jakiej wersji komunikatora wtedy używałeś, jakieś starej?

    btw. Tak mi się coś wydaje, że ty się próbujesz odblokować :>

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba używałem wersji 7. Próbuje się odblokować od 2007 roku chyba bo w tedy zablokowałem tego gościa. Tak jak pisałem wyżej - jestem ciekawy jak się odblokował i sam próbowałem, ale bezskutecznie.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pytanie zasadnicze, gdzie odbywa sie blokowanie? Na serwerze GG czy na kliencie? Jesli na kliencie, to co sie stanie jesli zmienie kompa/przeinstaluje GG? Jesli na serwerze to czy gdzies po drodze nie stracili listy zablokowanych?

    Mozemy sie bawic w kotka i myszke i nadal nic nie znalezc
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Blokowanie odbywa się na kliencie. Jeżeli gościu przeinstalował gg bądź zmienił komputer i tak powinien być blokowany. Z resztą nie zdążył by zmienić ani przeinstalować bo jak tylko go zablokowałem on mógł przez cały czas pisać.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pytanie nie dotyczylo gdzie klikasz zablokuj ale gdzie odbywa sie filtrowanie wiadomosci tak na prawde? Chodzi o to czy serwer GG jak dostanie wiadomosc od zablokowanego kontaktu to czy przesle ja i tak do Ciebie czy wytnie juz na serwerze?

    Patrzac na kwestie obslugi lacza i optymalizacji blokowanie wiadomosci powinno dziac sie na serwerze, bo jaki sens przesylac wiadomosc do kogos kto zablokowal nadawce? Jesli masz pare wiadomosci na dzien to pikus ale w skali calej sieci GG to beda miliony widomosci co przeklada sie na wyzsze uzycie lacza a wiec i koszty. Klient GG jest tylko po to aby powiedziec serwerowi ze ma blokowac delikwenta...

    Przynajmniej tak powinno byc moim zdaniem. W takim wypadku jesli koles nie zostal zablokowany to znaczy ze serwer nie wykonal poprawnie operacji

    To teraz zasadnicze pytanie - czy ktos moze potwierdzic jak dziala ta czesc logiki GG czy mam sam odpalic sniffer i sprawdzic?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Pytanie nie dotyczylo gdzie klikasz zablokuj ale gdzie odbywa sie filtrowanie wiadomosci tak na prawde? Chodzi o to czy serwer GG jak dostanie wiadomosc od zablokowanego kontaktu to czy przesle ja i tak do Ciebie czy wytnie juz na serwerze?
    Mnie też o to chodziło czytałem gdzieś, że te zablokowane numery są zapisywane do pliku, a nie na serwerze. Podawali nazwę tego pliku, ale teraz nie pamiętam. Było tam również napisane, że po usunięciu stamtąd numeru stajesz się odblokowany.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Autor: 11-10-2008, 20:19
  2. Odpowiedzi: 6
    Autor: 09-13-2008, 01:17
  3. Sniffer Gadu-Gadu w postaci dissectora do ettercapa
    By michalszymanski in forum Komunikatory
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 09-30-2007, 23:19
  4. [przykladowy watek] Pomoc-- gadu-gadu
    By dewi in forum Socjotechnika
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 07-17-2007, 11:00
  5. Jak złamać hasło Gadu Gadu
    By karoleek in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 05-06-2007, 19:31

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj